Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Kedves hívők! Nektek mi az...

Kedves hívők! Nektek mi az élet és lélek definíciótok?

Figyelt kérdés
Pl. élnek-e a növények? Ha nem, akkor mik a feltételei az életnek. (és ugyanez lélekkel is)

2014. máj. 11. 17:46
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

érdekes kérdés.... fogalmam sincs mit is írjak hozzá :)


Mindenképpen csupán az emberröl és az állatvilágról írja a Biblia hogy élö lelkek.


Katy

2014. máj. 11. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 Pendulum92 ***** válasza:
48%

Az én hitem a panteizmushoz áll legközelebb. Gondolom nem ilyen hívőkre gondoltál, de leírom a gondolataimat.



Szerintem ami a világot összetartja, tehát minden erő, az élet Isten.


Tehát az én Istenképem nem egy különálló személy, szellem, hanem maga a Lét. Ezt nehéz megérteni, én is csak akkor "érzek rá", ha sikerül myélre lemenni, a gondolatok alá.

2014. máj. 11. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:

A kérdésemben, sajnos kimaradt egy kérdőjel a második mondat végén. Képzeljétek oda :)


Viszont eddig nem nagyon válaszoltatok. A biblia nem fejti ki az élet fogalmát olyan nagyon.


És kedves második válaszoló. Értem mit mondasz, csak próbált meg kicsit jobban kifejteni, ha kérhetem.

2014. máj. 11. 19:47
 4/12 Pendulum92 ***** válasza:
43%

A létet hogyan fejtsem ki? :D


Próbálom "materialistábban":



Követem a fizika fejlődését, és megfogott az a lehetőség/gondolat, hogy tulajdonképpen minden hullám. Még a tömörnek gondolt proton is kvarkokra bontható, aminek megint nulla nyugalmi tömeget állapítottak meg. A hullám nem tömör anyag, hanem egy energia megtestesülése, és minden ebből áll.

Úgy, mint a hang, nem tömör, hanem a levegőrészecskék állapotterjedése.


Persze ez a minden hullámból áll egy hit, még nincsen minden oldalról alátámasztva.


Na, szerintem ez az energia Isten. Amiből a világ áll. Enélkül semmi nincs.

2014. máj. 11. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:

Hát nem igazán így értettem xd

A lét mindenre kiterjedő, de az élet?

Él egy kő, él egy fa, él az ember?

2014. máj. 11. 22:01
 6/12 anonim ***** válasza:
100%

Evolúciós szemszögből az élet az anyagnak csak egy kreatív tulajdonsága ha nem tévedek. :-)


Szerinem pedig az élet lényege egy olyan nem materiális mennyiség (információ és erő), ami az anyagot konstruktív irányba rendezi. A Biblia szerint az embereknél és állatoknál ez a szellem és/vagy a lélek. Mind az Ó, mind az ÚSZ felcserélhetően használja a lélek és az élet szót. A növényeknél, baktériumoknál, vírusoknál pedig fogalmam sincs, de ott sem anyagi jelleg adja az életet, hiszen ahhoz hogy valami élő legyen, nem elég, hogy meglegyenek hozzá a megfelelő alkotóelemek összerendezve és a biológiai információ, hiszen ezek egy frissen elpusztult baktériumban is megvannak. :-)


1Móz 2:7 És formálta vala az Úr Isten az embert a földnek porából, és lehellett vala az ő orrába életnek leheletét. Így lőn az ember élő lélekké.

2014. máj. 11. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 Pendulum92 ***** válasza:
43%
Az életet lehet tudományosan definiálni, meg is van fogalmazva, de aki kicsit is mélyen belegondol a dologba, azt zavarbaejti.
2014. máj. 11. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 Pendulum92 ***** válasza:
43%

Úgy értem az élőlény kritériumai vannak megfogalmazva, de hogy mi az élet, az nagy talány.

Ez inkább a miért kategória, nem a hogyan :)

2014. máj. 11. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 Pendulum92 ***** válasza:

Ha elengedem a fantáziámat, akkor azt mondom, hogy az élet is egy természeti törvény, úgy, mint a gravitáció. Ennek hatására kezdett élni az első mikroorganizmus. Az előmunkálatokat a kémia végezte.


Persze ezzel nem kell egyetérteni, csak nekem tetszik :D

2014. máj. 12. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 Pendulum92 ***** válasza:

Kedves kérdező, csak egy megdöbbenésemnek kell, hogy hangot adjak.


Ki az aki szerint nem élnek a növények?!

2014. máj. 12. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!