Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Megtud-e Isten szabaditani...

Megtud-e Isten szabaditani attol hogy szerelmes vagyok egy masikba aki nem a hazastarsam? A tobbi lent

Figyelt kérdés

Sajnos szerelmesek lettunk egymasba a masikkal. Akkoriba nagyon rosz volt a hazassagunk.nagyon sokat sirtam nagyon szomoru voltam. Akkor megismertem vkit akit mindennap lattam olyan volt a munkam.tobbszor is megcsokolt nagyon szenvedelyes volt es odavolt nagyon ertem. Nem fekudtunk le mert nem akartam hazassagtorest. Mar nagyon sok odeje probalok megszabadulni ettol a szerelemtol de nem tudok. Volt tobbdzor is hogy abbahagytam a kapcsolatot de mely depresszioba estem

Szeretnek vegre szabad lenni ettol de nem tudok es nemis tudom hogy lehetseges-e mert a ferjem nincs annyira odaig ertem nem kivan annyira engem -ilyenkor arra vágyok hogy a masikkal legyek.

Mit tegyek??


2014. szept. 19. 12:25
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
44%

jól haladsz, hogy minden kategóriában megkérdezd ... isten nem válóperes ügyvéd, vagy házassági tanácsadó ... tégy belátásod szerint

(mint előbb kiderült igazából nem azzal van bajod, hogy elválj, hanem azzal, hogy a rokonok, ismerősök mit szólnak hozzá)

2014. szept. 19. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:

Megtud szabadítani. Csak kérd türelmesen, szívből, bűnbánattal! Szóval őszintén és kitartóan.

Amúgy Jézus azt mondta: "aki kívánsággal tekint egy asszonyra, már paráznaságot követett el vele szívében."

(Máté 5, 29) És ez nyilván fordítva is igaz, hogy ha egy nő tekint kívánsággal egy férfira. Szóval már a csókolózással is megcsaltad a férjedet. Úgyhogy most hagyd ezt abba! "Engedelmeskedjetek azért az Istennek, de álljatok ellen az ördögnek, és elfut tőletek." (Jakab 4, 7)Ha nem megy másképp kerüld a másik férfit. (Az meg a másik, hogy ő miért kezd ki egy férjes asszonnyal???)

Azt írtad, hogy a férjed nincs annyira odáig érted. Te szereted még őt? Emlékezz vissza arra az időre amikor még szívből szerettétek egymást (gondolom volt ilyen, ha egyszer összeházasodtatok). Na próbáld meg úgy szeretni, ahogy akkor. Légy hozzá figyelmes, a kedvenc ételeit főzd, stb., a lényeg, hogy járj a kedvében 100 napig, úgy, hogy közben nem kerülsz közelebbi kapcsolatba a másikkal. Na ha letelt a 100 nap utána tedd fel magadnak újra a kérdést, hogy mit akarsz. Megér ennyit a házasságotok.

Még egy tanács: olvasd minden nap a Bibliát!

2014. szept. 19. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 yuda ***** válasza:
100%

Ez a vallás rovat és keresztényi-bibliai szemszögből válaszolok.

Ha igaz, amit első beíró írt és minden rovatba beírogatsz, akkor feltételezhetően falra hányt borsó lesz amit írok, hiszen nem is vagy keresztény, vagy a kereszténység nem jelent számodra semmit, csak egy színezet.

Ekkor viszont szinte mindegy mit írok, önfejűen teszed amit akarsz.


Isten valóban mindenható, de nem erőszakos.

Nem fog olyantól megszabadítani, amit kedvelsz, még ha bűn is.

Keresztény berkekben kialakult egy mondás, hogy Isten nem fog megszabadítani a barátodtól. Ezt legtöbbször dohányosokra mondják, de mindenre igaz.

Amíg szeretsz valamilyen bűnt, vagy szemmel láthatólag káros dolgot, addig az az életedbe marad.

Mindaddig így lesz, amíg nem vagy hajlandó Igazság szerint nézni, Isten nézőpontjából látni egy dolgot, élethelyzetet.

Nem is tudod megbánni, ha nem látod rossznak.

Keresztény megtérés lényege tehát ez.

Át kell értékelned és magadban kell rendezned és csak akkor hívd segítségül az Úr nevét, ha tényleg és őszintén akarod. Akkor meg fog szabadítani.


Egyébiránt egyértelműen és határozottan kijelenhetem, hogy ha házasságban élsz, nem Istentől való, ha szerelmes vagy másba. Ez nem szerelem, hanem szexuális felgerjedés.

Hozzáteszem, a csókolózás már a házasságtörés felé vezető út.

Itt már komoly hibát követtél el, mert szenvedélyt gyújtasz.


Rosszul gondolod, ha egy másik emberben keresel boldogságot.

Nem fogsz találni. Ha elválnál is, néhány hónap múlva ugyanilyen, sőt ennél rosszabb állapotba kerülnél. Szenvedély ott is elmúlna. Boldogságot egyedül Isten tud adni az embernek, és azoknak adja, akik az ő törvényében gyönyörködnek. Akik elfogadják Jézus megváltását és újra születnek víztől és Szentlélektől. Azok a boldogok, akik félik az Urat és kedvüket lelik az igazság útján járásban.

Lássuk be, ettől most nagyon távol vagy.



Boldogságot egy ember sem tud adni a másiknak, mert a boldogság forrása alapvetően Isten. Boldog családi életet csak két boldog, Istentől megelégedett ember tud élni.

Példa: mint két fogaskerék ami meg van olajozva. Két ember a fogaskerék és Isten jelenléte, -áldása, -személye közöttük az olaj.

Ha Isten nincs a kapcsolatban, akkor a két fémkerék egymást fogja szétmarni. Ilyen egyszerű.


Az, hogy a házasságod Istentől való, Istentől kezdődő volt e, nem tudom, egyet viszont biztosan tudok.

Isten alapvetően házasságpárti, nem akar válást, hanem a meglevő család összetartását, együtt maradását.

Ezzel a magatartásoddal viszont csak a széthúzást műveled. Legjobb út, hogy szétmenjetek és az életed még rosszabb legyen.


Nem hogy magadba szállnál, mit művelsz?! -inkább ideológiát gyártasz a hibás döntéseid alátámasztására. Kit akarsz ezzel meggyőzni. Engem biztos nem, Istent pedig főleg nem. Magadat becsaphatod, vagy a világi emberek elfogadják, mert ez megy a világban, a filmekben, de keresztényeknél elfogadhatatlan.

Te döntesz, hogy árkot temetsz, vagy árkot mélyítesz.

Gondolkodj el ezen.


Még egy gyakorlati tanács a végére a bibliából.

Ha nem raksz a tűzre, kialszik.

Átfordítva: ha nem táplálsz egy rossz, bűnös dolgot, akkor magától abbamarad.

Érted szerintem, ha akarod.

2014. szept. 19. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
#3 nem vagyok vallásos, de ez tetszett (az #1 voltam)
2014. szept. 19. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:

Válj el, és minden rendben lesz.

Elbasztad, ezért rossz a házasságod, hát keress újat ami boldogit.

* egy próféta véleménye, lehet majd rájössz évek múlva

2014. szept. 19. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:

köszönöm NAGYON mindenkinek a válaszát, az első kivételével !

Utolso miért monodod hogy el*tam, mire érted?

2014. szept. 19. 16:49
 7/13 A kérdező kommentje:

mondjuk aztis hozzátenném hogy könnyu annak beszélni aki még nem volt ilyen szituacioban.

azt nem mondtam hogy egy időben tulságosan is elkényeztettem ugy bántam mint egy kisbabával, de nem annyira könnyu ha mást kapsz vissza.

2014. szept. 19. 16:55
 8/13 A kérdező kommentje:

még lenne nagyon sok mesélnivalom ..de inkább minden bánatot elfelejtek -igy döntök.

Remélem nem fogom meggondolni magam nagyon szeretném hogy kitartsak.. Nagyon szeretnék erőssebb lenni..

2014. szept. 19. 17:01
 9/13 anonim ***** válasza:
Azt jelenti, hogy amikor rájössz mindenre, akkor csak ennyit fogsz róla gondolni. Többet nem segithetek, üdv.
2014. szept. 19. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
Najó talán még annyit hogy ez a mostani házasságoddal kapcsolatos. :$
2014. szept. 19. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!