Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Miért nem hiszik sokan, hogy...

KZitus kérdése:

Miért nem hiszik sokan, hogy Isten megvalósítja a földre vonatkozó eredeti szándékát?

Figyelt kérdés

Valaki elhiszi ezt?

Ézsaiás 46:9–10

Emlékezzetek az elsőkre a régmúlttól fogva, hogy én vagyok az isteni Fenség, és nincs más Isten, sem senki hozzám hasonló; aki kezdettől fogva megmondom a véget, és régtől fogva azokat, amiket még nem vittek véghez; aki azt mondom: »Elhatározásom megáll, és megteszem mindazt, ami kedvemre van«;



2014. szept. 20. 12:41
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
A Biblia szerint kemény szívűek. A igazaság pedig az, hogy a türelmünk véges.
2014. szept. 20. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:

"megteszem mindazt, ami kedvemre van"


Ez kicsit önkényesnek hangzott, nekem eléggé visszataszító megnyilvánulás.

2014. szept. 20. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 Ozmium42 ***** válasza:
Jób történetéből tudjuk, hogy Istenben nem lehet megbízni. Attól, hogy tökéletesen neki megfelelő életet élsz, még simán odadob az ellenségnek egy fogadás kedvéért, pedig nem ezt ígérte a követőinek. Akkor minek is ígérget? Csináljon amit akar. Nyírja ki, aki nem tetszik neki, tartsa meg a juhokat, és szórakozzon rajtuk, ahogy akar.
2014. szept. 20. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:

Szervusz Ozmium


Rossz kedvű vagy ma :-) de lesz majd jobb is, meglásd :-)

2014. szept. 20. 13:51
 5/15 anonim ***** válasza:

Mitől lenne jobb? Szerintetek nemsokára mindenki megdöglik, kivéve azt a 144ezret. Ozmi pedig kötve hiszem, hogy köztük lenne.

Szóval mitől is lenne jobb neki? :)

2014. szept. 20. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 Ozmium42 ***** válasza:

Naná, Zitus!


Naná, hogy rossz kedvem van, és naná, hogy lesz még jobb is! De csak azért, mert amikor írtam, éppen előtte voltak nálam Jehova tanúi, és mérsékelten veszem komolyan őket. Kigúnyoltak a betegségem miatt, és előadták sokadszorra, hogy lehetek én is egészséges és juh (szolga), vagy kecske (gyakorlatilag: nem Jehova tanúja) és halott, de amúgy Isten nem kényszerít semmire, csak megöl, ha nem azt csinálom, amit ő (vagyis Jehova tanúi) akar(nak), mindezt annak jegyében, hogy utálja a halált. Aztán ne menjen fel az ember vérnyomása. Ez durva érzelmi zsarolás, amire nem vagyok vevő. Azért szóltam hozzá, mert ez egyébként Isten tervének rám vonatkozó része. Szerinted ha feltámadok egy olyan testben, ami nem is hasonlít a régire, az én vagyok? És szerinted nekem az a megfelelő hozzáállás, hogy tépelődök a betegségem miatt, hogy mennyire sz*r nekem, és kegyelemért könyörgök, vagy megdögölhetek? Ez az énkép kell, hogy meghatározza a hátralévő életemet, akár a következő x évtizedekre? Ez a méltányolható lelki állapot?


Na, mindegy, tudom mi erre a válasz, én vagyok a gőgös, nyakas, és Jehova utálja az ilyeneket, az meg tudjuk, mit jelent. Szóval én inkább nem ábrándozok csodás gyógyulásról, boldogságról meg örök életről, hanem számomra sokkal kézenfekvőbb azt feltételezni, hogy az van, ami van, és nem lesz soha máshogy, nincsenek semmiféle misztikus dimenziók, ahol kozmikus kérdésekről mennek a fogadások, és én vagyok az érme, amit feldobnak. Nekem ezt dobta a gép, ebből kell kihozni, amit lehet, véges időtartamon belül, a kozmikus spirituális játszmákra pedig egy jó nagyot legyinteni, akkor lesz majd jobb a kedvem is.

2014. szept. 20. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
Azt még mindig nem árultad el, hogy mi volt a betegséged?:(
2014. szept. 20. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 Ozmium42 ***** válasza:
Nem is fogom. Ha névtelenül írok egy kérdezz-felelek fórumra, akkor ne legyen tényező az én személye a válaszaim hasznosságát illetően. Eljátszottam már párszor névvel és arccal azt a szituációt, hogy a beteges ne szóljon bele, mert úgyis mit tudhat ő az élet nagy dolgairól. Ezt a szituációt nem provokálom ki szándékosan. Nem igénylem. Szóval tessék a válaszaim releváns tartalmára reflektálni, és nem a személyemmel foglalkozni.
2014. szept. 20. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:

Jó, de a felhasználó neved csak kiírtad.

Ha a személyed ellen nem is jöhetnek direkt megjegyzések, a hozzászólásaid ilyen alapon bármikor támadhatóak volnának, ha nagy támadni akarna valaki.


Egyébként teljesen jogos, amit írtál.

De te nem tehetsz róla, hogy undorító, gennes emberek amikor alaul maradnak egy vitában, akkor téged próbálnak aláminősíteni egy betegség miatt.

Minden embernek nem felelhetünk meg. De olyan rohadtaknak nem is kell, akik nem tudnak intelligensen gondolkodni, vagy primitív módon ítélkeznek másokon.


Az is érthető, hogy érzékenyen érint.

Ha a betegséget el is fogadod, akkor sem esik jól ha egy idióta valamilyen sötét okból kifolyólag támad vele téged vagy nem kezel egyenrangú partenerként.

De az ilyen baromkra nem szabad érzékennyek lenni.

Lásd Hawkingot. Őt sem egy egyszerű kis buta holdkórosként kezeljük. Akik meg igen, azoknak akarnál megfelelni?

Nem hiszem, hogy az ilyenek miatt szorongani kellene.

Vannak akik tudnak racionálisan ítélni és látni a másikban az értéket, a tudást.


Bár ha átgondolom, akkor tényleg jobb ha nyílvánosan nem írod le. De ha valaki ezzel cikizne téged, akkor nekem te azonnal hitelesebbnek tűnnél, abban a pillanatban.

2014. szept. 21. 00:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 Ozmium42 ***** válasza:
A felhasználó nevemet azért írtam ki, mert egyrészt felvállalom a válaszaimat. A régieket is, amik teljesen mások voltak, mint amiket most írnék (némelyiket egész pirongató visszaolvasni). Meg azokat is, amiket különböző témakörökben írok, hozzáértőként, vagy provokátorként, trollként. Másrészt pedig azért, hogy meg tudjanak szólítani, és ne sorszámokkal meg százalékokkal kelljen körülményeskedni.
2014. szept. 21. 00:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!