Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Akik azt gondolják, hogy...

Akik azt gondolják, hogy Jézus=Mihály arkangyal, szerintük nem botrányos-e ha imádkozás során nem Jézus nevét hanem Mihály nevét használják vagy hívják segítségül?

Figyelt kérdés
Akik ezt a tézist elhiszik vagy vallják Jézushoz vagy Mihályhoz imádkoznak ? Vagy nekik mindegy ?
2014. szept. 26. 17:57
1 2
 11/15 A kérdező kommentje:

Elképzelem a szituációt amikor Jézus előtt kell majd megjelenünk bemutatkozik ezeknek a Tanúknak és azt mondja:


Én vagyok Jézus olyan hangon, hogy beleremeg és megrendül a menny és az angyalok elnémulnak ezután megmutatja nekik Mihályt itt van az én egyik főangyalom Mihály.


Mit fogtok szólni ?

2014. szept. 27. 15:13
 12/15 megfelelő ***** válasza:

Jézushoz eleve nem is imádkoznak.


Azt viszont nem tudom, hogy honnan veszik, hogy mi volt Jézus neve és az Atya neve, mert a Biblia szerint senki sem tudja.



jel.14.1 És láttam, íme, a Bárány állt ott a Sion hegyén, és ővele száznegyvennégyezren, akiknek homlokára fel volt írva az ő neve és Atyjának neve.


jel.19.12 és a szeme olyan, mint a tűzláng, és a fején sok korona volt, és a neve volt rá felírva, amelyet senki sem tud, csak ő maga,

13 és vérbe mártott ruhába volt öltöztetve, és így hívták őt: Isten Igéje.


A: - Kijelentettem a nevedet,...pedig egy sima hebraizmus.

2014. szept. 27. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:

11: szerintem mélyen meg fognak rendülni. Nem találnak szavakat, és egy kissé kétségbe lesznek esve, hogy most mi lesz velük.


Bár most még nagy hangon és magabiztosan bizonygatják ezt és még más tanításaikat.

2014. szept. 27. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:
Aki segítségül hívja az Úr NEVÉT megmenekül. Melyik ez a név???
2014. szept. 29. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:
Bár huzamosabb ideje gondolkozok azon,mint Katolikus,hogy honnan vették ezt a Tanúk még mindig nem tudtam rájönni. Mi alapján következtetnek arra,hogy Mihály arkangyal és Jézus egyek,amikor ez teljesen szembeáll mindenféle Teológiával és vallási tétellel,ráadásul mindenféle keresztény felkezet hitével. Teológiailag megközelítve:Isten és Fia Jézus Krisztus valamint SzentLelkük minden felett álló hatalom. Istennek nem kell emberi név(Jehova,ami a Jahve félrefordítása.) Ő anélkülis megvan,köszöni szépen. Mivel Jézus az idők kezdete előtt született(lásd. Credo) nem lehet Ő,Mihály arkangyal,hiszen Ő később teremtődöt,mint szellemi teremtmény. Jézus Krisztusról mit is mond a Credo(Hitvallás)?: Született,de nem teremtmény. Mihály arkanygal(és a többi angyal),pediglen Isten SZELLEMI TEREMTMÉNYEI,akiknek,mint tudjuk nincs teste. Mivel Krisztus nem teremtmény,de mégis egylényegű( "Én és az atya egyek vagyunk." Jn) az Atyával,ezért nem lehet egy arkangyal,aki Istennek szellemi teremtménye.
2014. okt. 10. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!