Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Keresztényként elmehetek...

Keresztényként elmehetek krisnás közösségek programjaira?

Figyelt kérdés

Abban a közösségben, ahova járok, nincs semmi program a keresztényeknek a misén kívül. De a mise számomra nagyon fontos, arra belső indíttatásból járok rendszeresen.


Viszont a korosztályomból nem jár ide senki. Más katolikus közösségek pedig "zártaknak" tűnnek, mivel nem oda járok misére. De idő és közlekedés miatt nem tudok jelenleg külön, messzebb eljárni misére.


A közelünkben alakul egy kisebb krisnás közösség.

Egy-két tagját ismerem, és ők valóban tiszta életet élnek.

Tudom, hogy nem minden krisnás angyal, mint ahogy nem minden keresztény sem az.

De éppen a napokban hívtak magukhoz (tudják, hogy vallásomat gyakorló katolikus vagyok).

Ők járnak pl. kirándulni is, stb. Illetve ott többen vannak a korosztályomból is. Ezért szeretnék időt tölteni velük.


Szerintem hasznosabb ez, mint zárt ajtókon kopogtatni, vagy itthon punnyadni, esetleg rossz társaságba keveredni.


Tehát, ezzel a háttérrel mennyire "bűn" keresztényként eljárni krisnás programokra úgy, hogy a miséket és saját vallási életemet továbbra sem hanyagolom?


30/N


2014. szept. 28. 08:55
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Elmehetsz, ez nem bűn. De nagy esélye van annak, hogy betérítenek maguk közé.
2014. szept. 28. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:

Engem az tart vissza valamennyire, hogy ezek a programok úgy nevezet "leckékkel" vannak egybekötve: amikor a saját szent irataikból olvasnak fel, azt értelmezik, beszélik meg. Jappáznak(ez hasonló ugye a rózsafüzérhez, csak Krisna neveit ismétlik) is.


Ami pedig brutálisabban visszatart, hogy van mozgó oltáruk, amin a hindu istenalakok murtijai vannak, illetve a tanítójuk, valamilyen Prabhupada fényképe.


Ha jól tudom, ők ezek előtt fejet is hajtanak talán.

Én erre nem lennék képes.

2014. szept. 28. 09:26
 3/12 anonim ***** válasza:

Egy keresztény bárhová mehet...


Azt a részét pedig abszolút megértem, hogy nem óhajtol alkalmazkodni mások kultúrájához és magadra erőszakolni a vallsásos szokásaikat.


Erre az a megoldás, hogy vagy nem mész el, vagy csak olyan helyre mész, ahol értelmes emberek vannak és vendégként kezelnek, nem pedig sértődnek és mészárolnak.

2014. szept. 28. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
50%
Keresztény vagy, neked Jézusnál van a helyed és a többi gyülekezeti testvérnél.
2014. szept. 28. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:

"Keresztény vagy, neked Jézusnál van a helyed és a többi gyülekezeti testvérnél."


Én is így gondoltam, egészen addig, amíg nem kaptam a pofonokat.

Az ember társas lény, ezért szerintem szükséges volna az, hogy misén kívül is legyenek közös programok keresztényeknek. De sajnos a saját gyülekezetemben ez kimerül annyiból, hogy van mise. Aztán mindenki megy a szélrózsa minden irányába.

Más keresztény közösségek - ahol vannak programok errefelé - meglepően "zártak".


Ezeket megtapasztalva gondoltam arra, hogy akkor megpróbálok vallástól függetlenül barátkozni, helyekre eljárni.

2014. szept. 28. 18:46
 6/12 anonim ***** válasza:

Alapíthatsz klubbot te is.

De hitről csak vallásosban fogsz tudni beszélni.

Karitatív vagy egyéb jellegűben több reményt látok.

2014. szept. 28. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%
Az Isten választja ki az embert vagy az ember választ Istent ?
2014. szept. 28. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 Pietrosol ***** válasza:
100%

Szia!


Miért ne mehetnél?


A kereszténység alapja a lét felé való nyiltság. Ha ez nem valósul meg az szektásodás. Azért is tiltakoznak ilyen kezdeményezés ellen a szekták tagjai, mert a szekták működésének alapja az elszeparálódás vagyis a kollektív egó létrehozása és fenntartása.


Minden jót a látogatáshoz!

2014. szept. 28. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%
Elmehetsz, de tartsd szem előtt, hogy keresztény vagy. Fogadj el másokat, és vigyázz arra, hogy meg ne botránkoztasd őket. Ne vigyél magaddal olyan ételt, ami húsos, halas vagy gombás, mert ez őket zavarhatja.
2014. szept. 28. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
100%
Ha tudják, hogy keresztény vagy, akkor ezt ők is tiszteletben fogják tartani, és nem kell mantráznod, vagy a hindu istenek előtt fejet hajtanod. Vegyél elő egy rózsafüzért, vagy vess keresztet a helyzettől függően!
2014. szept. 28. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!