Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Keresztényként elmehetek...

Keresztényként elmehetek krisnás közösségek programjaira?

Figyelt kérdés

Abban a közösségben, ahova járok, nincs semmi program a keresztényeknek a misén kívül. De a mise számomra nagyon fontos, arra belső indíttatásból járok rendszeresen.


Viszont a korosztályomból nem jár ide senki. Más katolikus közösségek pedig "zártaknak" tűnnek, mivel nem oda járok misére. De idő és közlekedés miatt nem tudok jelenleg külön, messzebb eljárni misére.


A közelünkben alakul egy kisebb krisnás közösség.

Egy-két tagját ismerem, és ők valóban tiszta életet élnek.

Tudom, hogy nem minden krisnás angyal, mint ahogy nem minden keresztény sem az.

De éppen a napokban hívtak magukhoz (tudják, hogy vallásomat gyakorló katolikus vagyok).

Ők járnak pl. kirándulni is, stb. Illetve ott többen vannak a korosztályomból is. Ezért szeretnék időt tölteni velük.


Szerintem hasznosabb ez, mint zárt ajtókon kopogtatni, vagy itthon punnyadni, esetleg rossz társaságba keveredni.


Tehát, ezzel a háttérrel mennyire "bűn" keresztényként eljárni krisnás programokra úgy, hogy a miséket és saját vallási életemet továbbra sem hanyagolom?


30/N


2014. szept. 28. 08:55
1 2
 11/12 miamiu válasza:

Ha zavarnak téged ezek a szertartások ne menj el, hiszen természetes hogy a saját közösségükben gyakorolják a hitüket. Neked kell alkalmazkodnod.


Ha nem zavar, akkor menj és viselkedj úgy, hogy őket ne zavard meg. Feltétlen nem kell részt venned a szertartásaikban, szerintem ha csak simán nem zavarod meg, ők sem fognak panaszkodni miatta :)


Egyébként szerintem ez egy jó lehetőség, és ha igényed van közösségre mindenképp menj el! Nem hiszem, hogy erőszakosak lennének, de ha mégis azok, és mindenképp meg akarnak téríteni... hát akkor nem mész többet és kész! De én ezt őszintén nem gondolnám :)

2014. szept. 29. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 miamiu válasza:
100%
Ja és azt elfelejtettem, hogy egyáltalán nem bűn! Talán még jó is ha megmutatod nekik, hogy a keresztények nyitottak, barátságosak, és senkit nem vetnek meg vallásuktól függetlenül! :)
2014. szept. 29. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!