Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Van itt olyan ateista, aki...

Van itt olyan ateista, aki tagja valamilyen egyháznak?

Figyelt kérdés
Ha igen miért?

2014. szept. 28. 19:24
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Kissé paradoxon ez így elsőre
2014. szept. 28. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
95%
Én református vagyok, de nem hiszek Istenben. Kiskoromban megkereszteltek, egyházi iskolába jártam 8 évig, de sosem voltam hívő. Nem tudom, hogy hivatalosan tag vagyok-e, vagy hogy ki lehet egyáltalán iratkozni az egyházból, de igazából nem is érdekel.
2014. szept. 28. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Én a Nekemistáknál vagyok tag.
2014. szept. 28. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

Sajnos gyakorlatilag az összes.

Tegye fel a kezét az, aki kiiratkozott az egyházából, ahol megkeresztelték!

2014. szept. 28. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 Tom Benko ***** válasza:
Amikor megszülettem, nem választhattam, meg lettem keresztelve. Sőt, gyerekként még eléggé hívő is voltam, aztán az egyetemen elmúlt. A kiiratkozásra viszont lusta voltam.
2014. szept. 29. 07:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim válasza:
Én. Katolikusnak kereszteltek, elsőáldozó is voltam, meg a nagyanyámmal mindig eljártunk a vasárnapi misékre. Kábé 6-7 éve jöttem rá (illetve akkor alakult ki a szilárd meggyőződésem, h ha van Isten, hogyan engedheti ezt a sok szörnyűséget, ami történt vagy történik (Auschwitz, Ruanda, Srebrenica, vagy éhenhaló kisgyermekek, v elviselhetetlen családi terhek, a sort folytathatnám). Most kicsit primitíven megfogalmazva: ott ül a fellegekben és karba tett kézzel nézi végig mindezt???
2014. szept. 29. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Gondolj bele. Vegyük a kereszténységet: Csecsemőként nem te döntesz arról,h meg leszel-e keresztelve. Egy ateista ember pedig mivel ATEISTA nem gondolja,h a keresztelésnek bármi értelme is lenne, így nem érzi szükségét,h kikeresztelkedjen.

Ennyi az egész


L

2014. okt. 1. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

"nem érzi szükségét,h kikeresztelkedjen"

Némileg kellemetlen, hogy az egyház kapja utána a fejpénzt (sajnos olyan nincsen, hogy egy ateista szervezet kapja!) - valamint szerepel minden statisztikában, mint hívő, és ebből pl. az egyháza kovácsol tőkét (még nagyobb állami befolyás elérése) - SIKERREL.

Emiatt aztán az egyház olyan dolgokba is bele tud szólni az ateista életébe IS, amelyekhez semmi köze. Őssejtkutatás, abortusz, áltudományos tanok tanítása az iskolában, kötelező hitoktatás, stb.

2014. okt. 1. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 Tom Benko ***** válasza:
Nem lenne rossz annak sem utánajárni, hogy mennyire egyszerű feladat kikeresztelkedni. Van, ahol komoly lelki terrornak vetik alá a próbálkozót ugyanis. Másrészt tudtommal Magyarországon nem a keresztelések száma, hanem a népszámláláskori adatok alapján adják meg az egyes felekezetekhez tartozók számát.
2014. okt. 2. 07:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Na ja.

Nem véletlen, hogy abban a kérdőívben minden vallást be lehetett írni, de ateista az nem volt. Az összes ismerős kereszténynek írta magát, miközben templomban utoljára a keresztelőn voltak.

2014. okt. 2. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!