Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Keresztények, titeket nem...

Keresztények, titeket nem zavar hogy egy prófétát emeltek Isteni szintre?

Figyelt kérdés

Esküszöm akárhány keresztény embert ismertem meg az életem során mind mást mondott mikor elkezdett téríteni beleértve azokat a nagy "keresztényeket" akik az utcán hozzák az igét hogy Jézus így Jézus úgy Jézus meghalt értem. Akárhány oldalon látom JÉZUS KRISZTUS hát ki az a Jézus Krisztus, ő a ti Istenetek? Ő csak EGY próféta nem Isten semmi köze nincs hozzá ő csak egy ember akit Isten kiválasztott.. "Isten fia"... az.. Persze.. Több mint 4 féle biblia van csak Európában rengeteg az ellentmondás. Könyörgöm én nem hiszem el hogy nem érzitek hogy ez csak a pénz miatt van.. Sok hiszékeny ember, aki inkább bízik valamiben és inkább hisz olyannyira hogy inkább bemeséli magának, hogy "beszél Istenhez", "Isten szólított", "Ez Isten akarata" és társai. Lemerem fogadni itt a kérdésem alatt is /már ha megmarad és nem kerül törlésre/ lesz ellentmondás, ha nem tévedek.


Szóval a kérdéseim:


Miért dicsőítitek Jézust inkább mint az Isteneteket magát?

Miért ez a sok ellentmondás?

Mi az eredeti "történet"?


Persze félre ne értsetek, nem azt mondom hogy ne higgyetek és nem bántani szeretnélek titeket csak érdekel, ha egy ember átgondolja miben hisz, nem hisz el ilyeneket. Vagyis magamból indulok ki.



2014. szept. 29. 16:17
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
Ja és még valami: Megvan nekem a "Mit tanít valójában a Biblia" (tegyük hozzá, szerintük) kiadványuk és ott is a Krisztus istenségét tagadó tanításaik alátámasztására a meghamisított újvilág fordításból veszik az idézeteket. Miért nem a Károliból? Hát azért, mert azok ott másként szerepelnek...
2014. szept. 30. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 -a- ***** válasza:

Jn 5,23”.. hogy mindenki úgy tisztelje a Fiút, ahogyan az Atyát tisztelik.”

---------

--„Keresztények, titeket nem zavar hogy egy prófétát emeltek Isteni szintre?”


Krisztus Isten voltáról tanúskodnak a próféták, az apostolok és az evangelisták is:

Jn 5,28” És felele Tamás és monda néki: Én Uram és én Istenem!”

Ésa 9,6”.. Mert egy gyermek születik nékünk, fiú adatik nékünk, és az uralom az ő vállán lészen, és hívják nevét: csodálatosnak, tanácsosnak, erős Istennek, örökkévalóság atyjának, békesség fejedelmének!”

Jn 1,18” Istent soha senki sem látta: az egyszülött Isten, aki az Atya kebelén van, az jelentette ki őt.”

Jn 1,1” Kezdetben volt az Ige, és az Ige Istennél volt, és Isten volt az Ige.”

Róm 9,5”.. Akiké az atyák, és akik közül való test szerint a Krisztus, aki mindeneknek felette örökké áldandó Isten. Ámen.”


prófétákhoz nem „szokás” imádkozni:

Apcs 7,59” Megkövezék azért Istvánt, ki imádkozik és ezt mondja vala: Uram Jézus, vedd magadhoz az én lelkemet!”

--------

„Könyörgöm én nem hiszem el hogy nem érzitek hogy ez csak a pénz miatt van..”


Krisztust keresztre feszítették, a 12 apostol mind vértanúhalált szenvedett! Mindez csak a pénz miatt? Gondolkozzál csak!

2014. szept. 30. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
Igen Jézus származása örökkévalóságba nyúlik vissza, de akkor mit értesz a Példabeszédek 8 fejezet 22-23 alatt, ahol a Biblia Jézusról beszél, mint Isten legkorábbi művéről, azaz volt kezdete.
2014. szept. 30. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:

@20:08


Ha Jézus származása az örökkévalóságba nyúlik vissza, akkor nem lehet kezdete, máskülönben ezzel olyan, mintha azt sugallnád, mintha a Biblia ellentmondana önmagának


A (Péld 8,22) a héber kánon "írások" csoportjában szerepel, nem pedig a próféták között, tehát nem messiási jövendölés. Helyes értelmezését itt találod:


[link]

2014. szept. 30. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:
Mármint a Példabeszédek könyve szerepel a héber kánonban az "Írások" között.
2014. szept. 30. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 Lebannen ***** válasza:
Ez a muszlimok álláspontja. Viszon van benne egy logikai bukfenc. Gondolom (még a muszlimok szerint is), egy prófétának feltétele az igazmondás. Jézus magát Isten fiának nevezte. Ha próféta volt, akkor igazat kellett mondjon. Tehát Isten fia, és emberként próféta is .
2014. okt. 1. 02:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!