Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Isten logikusan gondolkozik...

Isten logikusan gondolkozik vagy nem?

Figyelt kérdés

2014. szept. 30. 22:50
1 2 3
 21/27 anonim ***** válasza:

T. gyakorivalasz2! ROSSZ kérdésre, rossz válaszokat adnak egyesek, ezzel a manipulatív módszerrel akarnak bizonyítani nemlétező dolgokat!.


Tedd csak fel a kérdésedet magyarul, hogy mindenkinek érthető legyen, még nekem is. Annyit azért leszűrtem, hogy eleve olyant feltételez pl. a harmadik szöveg, ami nem igaz. :-)

2014. okt. 3. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/27 anonim ***** válasza:
Tehát összegezve a mondandódat, fogalmad sincs, miről van szó, de attól még meg tudod állapítani, hogy nem igaz. Ezt a hozzáállást vártam.
2014. okt. 3. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/27 anonim ***** válasza:
Megmondom őszintén, én normális reakciót vártam, de látom ez veled kapcsolatban hiú ábránd volt. Egyébként fogalmam van róla, éppen ezért írtam le, de kíváncsi vagyok egy pontos fordításra is, olyantól, aki nem pusztán nagyképűen kioktat, hanem értelmesen válaszol. :-)
2014. okt. 3. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/27 Ozmium42 ***** válasza:

Fordítás 24%-os válaszolónak:


1. "Megsértettél! Ezért tessék, itt a fiam: öld meg, és akkor meg tudok bocsátani."


2. "Genesis 1, 1-17: És Isten mondá: teremtsünk növényeket, mielőtt teremtenénk a túlélésükhöz nélkülözhetetlen Napot, hogy azonnal kiszáradjanak és elpusztuljanak a Nap hiánya miatti hideg és zord környezetben. Azért, mert francba a logikával!"


3. "Ha Isten mindenkit szerető és mindent megbocsátó, akkor megbocsát-e valakinek, aki nem hisz benne?

Nem -> akkor nem mindenkit szerető és nem mindent megbocsátó

Igen -> akkor senkinek sem szükséges hinnie benne.

Logika: tényleg ennyire egyszerű."

2014. okt. 3. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/27 anonim ***** válasza:

1. Azoknak akik megölték Jézust és tudták mit csinálnak, tisztában voltak a tettük súlyával, azaz megbánás nélkül viselkedtek (az is, aki a háttérből láthatatlanul irányította a dolgokat), Isten megbocsát?! Legvégül kiknek bocsát meg Isten?

Másrészt mi is a váltságdíj? Vajon egy ismeretlen fogalom, egy logikátlan dolog az emberi ügyekben, vagy létező, sajnos gyakran alkalmazott eljárás?


2. Ez egy butaság, olyanok ostoba kritikája, akik nem vizsgálták meg alaposabban a Teremtési beszámolót. A GYK. oldalain is többször válaszoltunk már.


3. Ki mondta azt, hogy Isten abszolút "mindent megbocsát"? Nem a Biblia!


Ezért mondtam, hogy még a kérdések, vagy állítások sem helyesek, illetve igazak, rossz kérdésre, vagy helytelen feltételezésre nem lehet jó választ adni.

2014. okt. 3. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/27 Napfonat ***** válasza:

Kedves grkaty!

Te nem azt mondod, hogy a tej fehér, hanem azt, hogy a Nap fekete! A kettő között óriási a különbség. Nem vált ki belőlem semmi negatívumot, pusztán csak akkor, ha meg akarnak téríteni hamis és ostoba hittételekkel. A Jehova Tanúi saját felfogásban értelmezik a Bibliát, amely értelmezést a Jehovisták alapítói találták ki, tehát nem Istentől jön!


Természetesen jogodban áll azt olvasnod, amit csak akarsz, és abban hinned, amiben csak akarsz, csak akkor te is tartsd tiszteletben a másikat, és fogadd el, hogy MINDENKINEK jogában áll azt gondolnia és abban hinnie, amiben cak akar! Tehát, ha én azt gondolom, hogy az adataid és sajátos Biblia-értelmezésed bullshit, akkor fogadd el, kérlek!


T. 19-es!

Nem értem, miért mondasz ilyet. A Wikipédia adatai miatt? Nem értem. Tehát a wikipédia hoz fel hamis adatokat? A ti jehovista lapjaitok pedig a csúcsigazságot terjesztik? Abban hisztek, amiben csak akrtok, de ha hazudtok, akkor ahhoz nekem is lesz egy-két szavam. Minden jövőbeni hozzászólásaitokhoz is!

2014. okt. 4. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/27 anonim ***** válasza:

Isten logikáját akarjátok érteni?


Sikerülhet ez valaha?


:)

2015. okt. 12. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!