Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Miért lehet a Bibliában...

Miért lehet a Bibliában jobban megbízni, mint az emberekben? Fontos-e az, hogy rendszeresen olvassuk?

Figyelt kérdés
Kérem azon emberek válaszoljanak akik nem kötözködni jöttek ide! Saját véleményesek előnyben pontozásnál! Kérlek csak ha feltétlenül muszáj illesszetek be linket. Köszönöm
2010. jan. 22. 11:38
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
69%
azért mert alapvető erkölcsre tanít, amik ezerévesek és máig fontosak. de a bibliát sem szabad szó szerint értelmezni.
2010. jan. 22. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
75%
Ha valaki hisz valamiben, mint például a Bibliában leírtakra, akkor rossz ember nem lehet. Én ne olvasom rendszeresen, de fő helyen van a lakásunkban, és beleszoktam lapozni. A Biblia egy olyan kapaszkodó, amiben olyan okfejtések vannak amit bizony nagyon is értelmezni kell, és pont azért olyan hogy ne csak felületesen fussunk át mondanivalóján, hanem el is gondolkodjunk rajta.
2010. jan. 22. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
16%
Én is úgy gondolkodok mint az első. Tanulságos történetek vannak benne, amik erkölcsi útmutatást adnak. Sajnos manapság már nem nagyon lehet ilyesmiket tanulni. De tényként kezelni nem kellene.
2010. jan. 22. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:

Nem a bibliában kell megbízni, hisz az csak egy tárgy.

A Biblia csak tanít téged arra, hogyan légy jobb ember, hogy mások bízhassanak benned. Tehát téged jobb emberré nevel és mindenkit aki szintén olvassa, és természetesen aki komolyan veszi.


Azért fontos, hogy sűrűn olvassa, hogy jobban berögzüljön az agyába, ne felejtse el betartani a szabályokat, a történeteken pedig okuljon, mert így válhat jobb emberré.


Ha pedig mindenkit sikerülne jó emberré nevelni, akkor megbízhatnánk egymásban.


Valami ilyesmi, szerintem

2010. jan. 22. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
Az emberekben bízni? Ha valaki nem nagyon közeli rokonod (szülők, nagyszülők, férj, feleség stb) vagy nagyon jó barátod, akkor hogy lehet benne megbízni? A legtöbb kapcsolat érdekekre épül és a legtöbb ember azt fogja tenni, amit éppen az érdeke diktál. A Bibliának nincs ilyen érdeke, feketén-fehéren megmondja a lényeget a jó és a rossz részekkel együtt.
2010. jan. 22. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
Mért? bennem pl bárki megbízhat. Én nem szoktam átverni senkit. Idegent sem, és ehhez nem kell biblia. Ez inkább nevelés kérdése, vagy lelki ismeret?
2010. jan. 22. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:

Nem lehet benne jobban megbízni. Elavult.

És nem tartom fontosnak az olvasását.

Amúgy, az egyiptomi birodalom 3000 (háromezer) évig állt fenn, mégis, relative kevés a hatásuk a mai emberre.

2010. jan. 22. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
12:34: te azt állítod, hogy nem versz át senkit. Rendben, de mindenki ezt mondja. Van olyan, hogy ez ember nem is akar senkit átverni, de aztán meglátja a saját érdekét és maga érdekében fog cselekedni (és itt még nem is illegális dolgokra gondolok). Mivel emberek vagyunk, nem tudunk mindent jól, nem vagyunk tökéletesek, ezért bizonyos témákban az emberek félrevihetnek, a Biblia nem.
2010. jan. 22. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:

Keves Kérdező!


Nos, tudod a Biblia egy nagyon komplex dolog. Érteni kell hozzá. Nem győzöm hangsúlyozni, hogy azokat is -Istennel levén- emberi kéz vetette papírra. Mondtam ezt is gyakran: Isten egészen más, mint mi. Olyan környezetet adott nekünk, amennyivel fel is tudjuk magunkat fogni, pl. az állatok, ha Isten főteremtményei lennének, és ennyi eszük lenne mint most, egy olyan világot teremtett volna, amely primitívebb, könnyebben fel lehet nekik fogni. Isten, szerintem, okból adott ekkora értelmet, nem kisebbet, nem nagyobbat.


Visszatérve: Most a Bibliát is emberek vetették papírra.

A Szentlélek kinyilatkoztatta nekik, vagyis a két lélek egymásba folytak. Isten szent lelke és az auktor lelke. A lelkek között nincs különbség, de a racionalitás egybefolyódott a lélekkel, de vannak csak lelki dolgok, amelyet a racionalitás nem tudott felfogni. Mi nekünk modern embereknek ez a racionalitás megnőtt, az ateista tudósokban mégjobban, és az Isten által adott racionalitást gondoloják, az alapnak, nem létezik semmi olyan dolog,amelyet matematikával, fizikával nem lehet felfogni. És ez ókori ember volt!


Nos, eltértem a kérdéstől, így most a lényegre térek: A Biblia egyes részein nem biztos, hogy azt akarta értetni az emberekkel, és fennál -szerintem- az error lehetősége.


Keresztény embernek, Jézus tanítása a legfőbb (nem azt jelenti, hogy ne olvassuk a többit). Az evangélisták a legtisztább kinyilatkoztatók, hitelesebbnek. A Jézus által kialakított normák, emberi normák, az emberi élet legfontosabb faktorai Jézusban rejlik.

2010. jan. 22. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 A kérdező kommentje:

Mit szóltok akkor azokhoz a próféciákhoz amik le vannak írva gondolok én a 2Timóteusz 3:1-5 vagy Ézsaiás 44:27-45:2 vagy Dániel 8:5-7,20-22! Azt mondjátok nem szó szerint kell érteni ez alatt mire gondoltok? Arra, hogy az egy mese és vannak benne olyan dolgok amik jó morálra tanítanak?

Valaki azt mondta, hogy elavult ezt miért gondolja? Igaz közel 2000éves fejezték be azonban olyan dolgok vannak pl: 2Timóteusz 3:1-5ig ami a mai embereket kell, hogy foglalkoztasson! Valamint az ember, ember maradt ugye fejlődik a technika, de az emberi viselkedés az nem mondottan fejlődik előre! Igazad lehet abban is viszont, hogy ezt a Biblia olvasása nem oldja meg, mert hiszen láthattad azt is, hogy sok háborúban benne van a papság keze is meg a keresztényiségé is és ezt jól látod! Sajnos sokan félreértelmezik a Bibliát kiforgatják a szavait és ebből jönnek a tévtanitások! Ember hallhatatlan szellem lesz, halál után pokolba vagy mennybe jut stb... ezért nem csak a Biblia fontos hanem meg kell bizonyosodni mindenről ami benne van minden egyes embernek mi valós mi nem! Mivel így kizárod, hogy becsapjanak! Efézusi gyülekezetről ezt mondta Pál: Ezek pedig nemesebb gondolkodásúak voltak, mint a tesszalonikaiak, ugyanis a legnagyobb készséggel fogadták a szót, naponta gondosan vizsgálva az Írásokat, hogy úgy vannak-e ezek a dolgok./Cselekedetek 17:10/

Én azt mondom nem szabad hinni azoknak akik a Biblián kívül mondanak bármit is! Még azon belül is jól kell ismerni, mert könnyen ellentmondásokba vezet ha nem ismered az egészet sokan ezeket kihasználják mivel nem ismerik így elhitetik másokkal az ellentmondásokat és ők elhiszik! Ezért kell mindennek magadnak utána nézni! Nem szabad zsákbamacskát venni! Ha igazán úgy érzed fontos akkor időt kell szánni rá, mivel az internet sem megbízható! Viszont a tények a Biblia mellett szolnak! Többet tudnék mondani, mint azt hinnéd!

2010. jan. 22. 16:19
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!