Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Egy keresztény miért tart böjtöt?

Egy keresztény miért tart böjtöt?

Figyelt kérdés

Mt 9,15

És monda nékik Jézus: Vajon szomorkodhat-e a násznép a míg velük van a vőlegény? de eljőnek a napok, a mikor elvétetik tőlük a vőlegény, és akkor böjtölni fognak.


Mt 28,20

Tanítván őket, hogy megtartsák mindazt, a mit én parancsoltam néktek: és íme én ti veletek vagyok minden napon a világ végezetéig. Ámen!


Ha a vőlegény velünk van, és amíg velünk van, a násznép nem böjtölhet, akkor miért teszik?


2014. okt. 5. 13:47
1 2 3 4
 1/32 anonim ***** válasza:
53%
Értsd úgy, hogy lesz sírás és fogcsikorgatás.
2014. okt. 5. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/32 A kérdező kommentje:
Valaki esetleg a kérdésre?
2014. okt. 5. 16:48
 3/32 Ling-ce ***** válasza:

A böjt a katholikusokra jellemző. Jézus Önmagáról jövendölt. Az apostolok boldogok, mert velük van a Mester, de ez nem lesz mindig így. Nem törölte el a böjtöt, csak akkor és ott nem volt időszerű. A böjt nem csupán külsőség, hanem azáltal hogy az ember többet foglalkozik a lelkével, mint a testével: megszentelődik. A katholikusok böjttel szentelődnek meg a Húsvétra. A böjt bűnbánati cselekmény is lehet. Akár penitencia is.

Mindkét esetben azért böjtölnek, hogy így kedveskedjenek Istennek.

2014. okt. 5. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/32 A kérdező kommentje:

De Jézus azt mondta, hogy a világ végezetéig lesz velünk, nem csak addig, míg látjuk.

Amúgy meg magunk által nem szentelődhetünk meg, ez nem buddhizmus.

2014. okt. 5. 20:40
 5/32 anonim ***** válasza:

Szia!


Sajnos ma a böjt fogalma igencsak eltorzult, a hústól való tartozkodást értik rajta, pedig sokkal többről van itt szó! Az igazi böjt teljes megtartóztatást jelent minden ételtől! Böjtölni általában azért szoktak az emberek, hogy megtisztítsák a szervezetüket a salakanyagoktól.


Van egy nagyon híres könyv, én 3 évig vártam rá az antikváriumban, hogy hozzájussak, az a címe, hogy a böjt csodája. Ebben arra biztat mindenkit a szerző, hogy heti egy napon tartóztassa meg magát az evéstől ,és jó sok tiszta vizet igyon, így a szervezet tud pihenni és regenerálódni.


Sajnos gyermekkorunktól fogva hozzászoktatjuk a szervezetünket a folyamatos evésre, így soha nem tud megpihenni az emésztőrendszerünk, pedig neki is szüksége lenne időszakonként a pihenésre, regenerálódásra. Ezen túlmenően azt ajánlja a szerző, hogy évente 2-4 alkalommal tartsunk több napos böjtöket, ahol teljesen ki tud tisztulni, és méregteleníteni tudja magát a szervezet.


A helyes böjt az egészséges életmód része, ajánlom figyelmedbe ezzel a témával kapcsolatosan Szabó Attila előadását a böjt csodája címen, melyet le tudsz tölteni a gödöllői Bibliaház életmód menüjéből: [link]


Attila saját életében most is megtapasztalhatta, hogy mit jelent a böjtölés. Nagyon komoly betegségből szabadult meg, sokan vállalták a komoly ima küzdelmet és böjtölést érte. Isten meghallgatta ezeket az imádságokat és meggyógyította őt. Ahhoz azonban, hogy ilyet tudjon az ember vállalni magáért, vagy másokért szükséges az előbbi egészségügyi böjt gyakorlása.


Üdv. Péter

2014. okt. 5. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/32 A kérdező kommentje:

"Böjtölni általában azért szoktak az emberek, hogy megtisztítsák a szervezetüket a salakanyagoktól. "


Ez úgy vélem, teljesen bibliátlan! Vagy alá tudnád ezt támasztani az iratokból?

Sőt, ha fogalmazhatok úgy, nagyon testi, anyagi érdekeltség. Ez teljesen Jézus tanítása ellen szóló felfogás.

2014. okt. 5. 20:59
 7/32 A kérdező kommentje:

Nagyon sokan gyógyultak meg böjt nélkül is, sőt, orvosságok által, gyógyszeres, és egyéb módokon, tehát egy ember böjtbe vetett hite nem bizonyít semmit. Sokan okkult módokra hivatkozva gyógyultak meg. Ráadásul bibliai értelembe vett böjt és a diéta között úgy gondolom hogy "egetverő" különbség van.


1Sám 7,6 "bőjtölének azon a napon, és így szólának ott: Vétkeztünk az Úr ellen."

2Sám 1,12 "És nagy zokogással sírának, és bőjtölének mind estvéig"

Ezsd 8,23 "És bőjtölénk és a mi Istenünkhöz könyörgénk annakokáért, és meghallgatott minket."

Neh 1,4 "Hogy pedig meghallám e beszédeket, leültem és sírtam és keseregtem napokon át, s bőjtölék és imádkozám a mennynek Istene előtt"


Ezek, és ehhez hasonló részek a Bibliából nagyon nem az egészségügyi böjtöt támogatja.


Ráadásul az Úr előtt lévő böjtöt Ézsaiás leírta:

Ézsaiás 58

6. Hát nem ez-é a bőjt, a mit én kedvelek: hogy megnyisd a gonoszságnak bilincseit, az igának köteleit megoldjad, és szabadon bocsásd az elnyomottakat, és hogy minden igát széttépjetek?

7. Nem az-é, hogy az éhezőnek megszegd kenyeredet, és a szegény bujdosókat házadba bevigyed, ha meztelent látsz, felruházzad, és tested előtt el ne rejtsd magadat?


De a kérdésem Péter nem az, hogy kioktass, hogy mit jelent a böjt szó, hanem az, hogy ha addig nem böjtölhetünk, amíg Jézus velünk van, márpedig a világ végezetéig velünk van, akkor miért böjtölünk?

2014. okt. 5. 21:08
 8/32 yuda ***** válasza:

Az a helyzet, hogy ez nem egy nehéz kérdés és arra számítottam, majd előttem a sok "tudós" beollóz valamit a bibliából.

Valójában épp ki akartam kapcsolnia gépem, hadd pihenjen, de ki tudja, holnap lesz e kedvem válaszolni?! :D

Igéket én sem írok, de elég közismertek és könnyen kereshetőek.


1. Dániel böjtölt.

Böjt az sokféle lehet időhosszban és minőségben. Jézus is böjtölt, pedig Ő volt Messiás, -ráadásul 40 napot. Nem azt mondom, mindenkinek így kell, de ezek tények.

Dániel részleges! böjtölése imádkozással párosulva szellemi hadviselés volt, ami által átütő, mai napig tartó próféciákat kapott a jövőről, Istentől. Röviden ennyit. Akit jobban érdekel, úgyis elolvassa.


2. Vannak olyan démon fajták, akiket a tanítványok nem tudtak kiűzni és erre Jézus azt mondta, hogy azért nem sikerült nekik, mert ez a fajta nem megy ki az emberből csak imádkozás és böjtölés által.


Nem akarok a démonok létezéséről senkivel vitázni, sem a böjtölés fontosságáról. Szerintem mindenki el tudja dönteni, igei vagy sem. Az biztos, hogy ha Jézus ezt mondta, akkor azért érdemes végiggondolni...sőt ha Jézus kiűzte azt a démont, számomra az jön le, hogy ő viszont böjtölt. :)


Egyébiránt kérdező, bár nem vitáznék veled, ha olyan bölcs vagy, de számomra az első igéd azt jelzi, hogy a tanítványok bizony böjtölni fognak, ha Jézus nem lesz TESTBEN közöttük.

Ha Jézus arra gondol, hogy persze, mert szellemben, vagy lélekben mindig velünk lesz a Mennybemenetel után is, akkor mi értelme a mondat további részének?! :)

2014. okt. 5. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/32 A kérdező kommentje:

"de számomra az első igéd azt jelzi, hogy a tanítványok bizony böjtölni fognak, ha Jézus nem lesz TESTBEN közöttük. "


Közel sem tér ki testi esetről az ige! Jézus feltámadásáig nem volt a tanítványokkal, aztán igen, tehát arra az időre vétetett el. Testben van jelen most is, hiszen testben támadt fel. Jézus azt mondta, hogy velünk lesz a világ végezetéig MINDEN NAPON!

2014. okt. 5. 22:52
 10/32 yuda ***** válasza:

Azt még értem, hogy van egy előkoncepciód, de vajon Isten megtiltotta neked a logikus gondolkodást? Tényleg úgy éled az életed, hogy amit kitalálsz az már változhatatlan? Ha jön valaki egy másik, logikusabb magyarázattal, neki már nem lehet igaza, mert te előbb szóltál? Vagy csak arról van szó, hogy büszke vagy és megalázónak érzed, ha be kell látni tévedtél?


eljőnek a napok, a mikor elvétetik tőlük a vőlegény, és akkor böjtölni fognak. ---*mivel irtózatosan képzett teológus vagy, szerinted akkor itt milyen napokról beszél az ige? :D

Bizony, bizony, a vőlegény már nincs velünk testben. Testben támadt fel de nincs melletted feltámadt testben, hanem hitem szerint a Mennyben van. :)

Épp ezért küldte hiánypótlónak maga helyett Szentlelket.

Javaslom, ne legyél még túl okos...nn..:)

2014. okt. 6. 06:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!