Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » "Mi az igazság? " (János 18,38)

"Mi az igazság? " (János 18,38)

Figyelt kérdés
Vallást/felekezetet/egyházat is írjatok! Köszöntem.

2014. okt. 8. 20:57
1 2 3
 1/30 sandor76 ***** válasza:
Lassan kiderul.1 Tesszalonika,5;1-5.
2014. okt. 8. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/30 anonim ***** válasza:
Az Úr, és aki tőle van, hallgat az ő szavára.
2014. okt. 8. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/30 Angelo84 ***** válasza:

"IGAZSÁG az, ami túl van minden ellentmondáson, és minden kétségtől mentes; ami valójában egyszerűen túl van mind az ellentmondás, mind a kétség lehetőségén is; túl az idő és a forgandóság változásán és váltakozásán; örökké egy és ugyanaz, nem változtatható és nem változó; egyetemes és ezért független minden emberi fogalomalkotástól."


Rámutatva pedig az Igazság az, hogy az Egy Élő Isten NEM szeparáltan létezik a világtól/embertől. Csak ez az Isten létezik bárhol, bármikor, és az ember belső lényegisége maga az Isten (Krisztus, ha keresztény jelleggel akarnánk megfogalmazni, vagy Önvaló, ha hindu, vagy Allah, ha iszlám, vagy buddha, mint tudatállapot, ha buddhista módon).

2014. okt. 8. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/30 A kérdező kommentje:

Én tudom mi az igazság, de majd később szeretném megmondani, addig írjatok nyugodtan, mindenkinek a véleményére kíváncsi vagyok!

(eddig senki sem válaszolt jól)

2014. okt. 8. 21:20
 5/30 A kérdező kommentje:
A válaszom Biblikus lesz és nem szivatásként kérdeztem, csak kíváncsi vagyok, hogy ezt a kérdést hogyan válaszolják meg különböző felekezetekből (különösen jehovatanui).
2014. okt. 8. 21:22
 6/30 Ling-ce ***** válasza:
Az Igazság nem egy fogalom, hanem Valaki. Isten az igazság, mint ahogy Ő a Szépség és a Jóság is. A keresztyén vallás áll Hozzá a legközelebb, mert abban van a teljes kinyilatkoztatás. Tudom, hogy van több keresztyén felekezet is, de egyikbe sem tudom bezárni az Igazságot. A többi vallás is megsejt valamit az Igazságból. Például, hogy egy Isten van (iszlám, judaista) vagy hogy a halál nem a vég (hindu, lámaizmus). Az Igazság szeretettel tekint minden jószándékú vallásos emberre, és türelemmel a fundamentalistákra. A saját vallásomat nem gyávaságból nem ajánlom, csak nem akarom feleslegesen támadásoknak kitenni.
2014. okt. 8. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/30 anonim ***** válasza:

Senki sem tudja az igazságot, legfeljebb azt hiszi, hogy tudja.Így lényegében mindegy is, hogy én mit válaszolnék, az ugyanannyira igaznak számít a dolgok jelen állapotában, mint bárki más véleménye, akkor is, ha teljesen ellentmond az enyémmel.

Tehát csak azt mondhatom, hogy a rengeteg lehetséges igazság közül én ezt, vagy azt tartom a legszimpatikusabbnak, vagy a legelfogadhatóbbnak.Aztán az, hogy mi az abszolút igazság, már ha van ilyen egyáltalán, azt senki sem tudja, csak azt hiszi, hogy tudja, vagy ha bölcsebb, akkor egyszerűen csak hiszi.

2014. okt. 8. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/30 A kérdező kommentje:
Kicsit javítok az álláspontomon: Tudom azt, hogy a Biblia szerint mi az igazság.
2014. okt. 8. 21:40
 9/30 anonim ***** válasza:

Tudjuk jól, hogy szerinted az az igazság, hogy az Úr és a Krisztus azonos.

De az említett rész nem erről beszél.

2014. okt. 8. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/30 anonim ***** válasza:
Igazság = valóság, ha a valóságot mondod akkor mondod az igazat.
2014. okt. 9. 00:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!