Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » "Mi az igazság? " (János 18,38)

"Mi az igazság? " (János 18,38)

Figyelt kérdés
Vallást/felekezetet/egyházat is írjatok! Köszöntem.

2014. okt. 8. 20:57
1 2 3
 11/30 anonim ***** válasza:

Az igazság az, hogy nem evilágból való az ő királysága és ezt hirdette. Az igazság az is, hogy ő a királyunk, mi pedig fejedelmi gyermekei vagyunk. De az is az igazság, hogy csak az érti, aki az igazság útján jár. Megmondatott.

És én NEM Mihály arkangyal fia vagyok, hanem Istené.

2014. okt. 9. 07:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/30 anonim ***** válasza:
A Biblia, melyet Isten ihletett, feltárja az igazságot.
2014. okt. 9. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/30 anonim ***** válasza:
90%

Bár nem vagyok keresztény, de nekem ez ugrott be elsőre:

"Én vagyok az út, az IGAZSÁG és az élet."

2014. okt. 9. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/30 anonim ***** válasza:

Jn 14,6

Monda néki Jézus: Én vagyok az út, az igazság és az élet; senki sem mehet az Atyához, hanemha én általam.


Monda azért néki Pilátus: Király vagy-é hát te csakugyan? Felele Jézus: Te mondod, hogy én király vagyok. Én azért születtem, és azért jöttem e világra, hogy bizonyságot tegyek önmagamról (igazságról). Mindaz, a ki belőlem való (igazságból való), hallgat az én szómra.

Monda néki Pilátus: Micsoda az igazság? És a mint ezt mondá, újra kiméne a zsidókhoz, és monda nékik: Én nem találok benne semmi bűnt.

2014. okt. 9. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/30 anonim ***** válasza:
Ja, nem vagyok gyülekezeti tagja egyik földi egyházának sem.
2014. okt. 9. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/30 A kérdező kommentje:
Na már alakul, de még nem az igazi :)
2014. okt. 9. 11:29
 17/30 anonim ***** válasza:

13.

Mert, ha test szerint éltek, meghaltok; de ha a test cselekedeteit a lélekkel megöldökölitek, éltek.

14.

Mert a kiket Isten Lelke vezérel, azok Istennek fiai.

15.

Mert nem kaptatok szolgaság lelkét ismét a félelemre, hanem a fiúságnak Lelkét kaptátok, a ki által kiáltjuk: Abbá, Atyám!

16.

Ez a Lélek bizonyságot tesz a mi lelkünkkel együtt, hogy Isten gyermekei vagyunk.

17.

Ha pedig gyermekek, örökösök is; örökösei Istennek, örököstársai pedig Krisztusnak; ha ugyan vele együtt szenvedünk, hogy vele együtt is dicsőüljünk meg.

2014. okt. 9. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/30 anonim ***** válasza:
Na, ne húzd az idegünket, mi a megoldás?:)
2014. okt. 9. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/30 A kérdező kommentje:

A Biblia kizárólag, csakis három dolgot nevez igazságnak:

Először: Jézus az igazság (János 14,6)

Másodszor: Isten Igéje az igazság (János 17,17)

Harmadszor: A Szentlélek az igazság (1János 5,6)


Ha az igazságot akarjátok megtudni, ahhoz nem elég kicsapni a Bibliát és rámutogatni egyes versszakokra, ahogyan azt szeretik sokan tenni (főleg ezen a helyen). Ha az igazságot akarjátok megtudni, ahhoz nem elég csupán Jézushoz fordulni... ha az igazságot akarjátok megtudni, ahhoz elengedhetetlen a Szentlélek segítsége (amibe sokan belese gondolnak)...


Jézus a testté vált Ige, Aki az Ő hatalmát és Isten Szellemét adta nekünk. A 21. századra szerintem vagyunk azon a szinten, hogy mindenki rendelkezni tud legalább egy Bibliával, az interneten található Bibliák sokaságáról pedig ne is beszéljünk.

Használjuk azt a Bibliát, forduljunk Jézushoz és fogadjuk el az Ő kegyelmét és Szellemét.


Persze nehéz elfogadni a kegyelmet és a Szentlelket, ha még nem is találkoztál Azzal, aki mindezeket adja...

2014. okt. 9. 17:36
 20/30 anonim ***** válasza:

Ha Jézus a testté vált ige, akkor az ige kiesett, mert Jézus kiváltja. :)


A Biblia kiváltva, mert nem fogok egy könyvet bálványozni, mintha azt mondanád, hogy egy könyv szükséges ahhoz, hogy Isten az igazságra vezessen, egy olyan Isten, ki élő, az egyetlen, a vagyok, a létező, aki által van minden.


2Kor 3,3

A kik felől nyilvánvaló, hogy Krisztusnak a mi szolgálatunk által szerzett levele vagytok, nem tentával, hanem az élő Isten Lelkével írva; nem kőtáblákra, hanem a szívnek hústábláira.


"Szenteld meg őket a te igazságoddal: A te ígéd igazság. "


Összekevered a szezont a fazonnal. Nem a Biblia az igazság, hanem az egy élő Isten beszéde az igazság. Kerülj kapcsolatba az egy élő Istennel, és megmondja az igazságot. Vagy szerinted bujkál?


Te egy szentháromságot állítottál fel, mintha egy könyv, egy lélek, egy hús vér Jézus kell az igazsághoz. Ez abszurd.

2014. okt. 9. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!