Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Az izraelita templomban...

Az izraelita templomban hogyan zajlik egy szentmise?

Figyelt kérdés
A szokványos katolikus miséhez képest miben más?
2010. jan. 23. 22:37
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
16:25 jó, hogy azt nem terjeszted, hogy csecsemők vérét isszák. Most komolyan el is hiszed mindazt amit ide leírtál? Ez neked tény??? Ilyen idióta vádakat a nácik terjesztettek, de azért nem kell mindent elhinni. Miért nem mész el egy zsinagógába, hogy megtudd mi van ott? Hidd el nem fognak kikergetni. Akkor legalább meggyőződhetsz arról, hogy a zsidó emberek is Istent imádják. Mielőtt megvádolnál nem vagyok zsidó, de hívő keresztyénként tisztelem őket.
2010. jan. 24. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:

jól lehurrogták a kérdezőt, de csak úgy hozzá tenném, hogy zsidó lány szájából hallottam, vagyis mondta nekem, hogy "megyek templomba".


én református vagyok és ha valaki kérdezné érdeklődve, hogy hogyan zajlik nálunk a mise, elmagyaráznám neki normálisan, nem ilyen fölényes hangnemben. sok embernek de nagyon kinyílik itt a szája, ha nem élőszóban beszélünk...

2010. márc. 1. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
Hát te sem koptatod gyakran a templom küszöbét, ha még nem értesültél róla, hogy a reformátusoknál nincs mise, hanem istentisztelet. :)
2010. márc. 1. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:

hát, öhm, de igen... tisztában vagyok vele... ismét egy kötözködő...

pont azt akartam érzékeltetni, hogy a köznyelvben nyugodtan lehet "misét" mondani, nem kövez meg senki.


ettől még gyakorolhatod a vallást, ismerheted a bibliát.

2010. márc. 2. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:
pont így írtam, ha valaki kérdezné "hogyan zajlik nálatok a mise". azt akartam érzékeltetni, hogy nem azzal kezdeném, hogy "bocsika, az Istentisztelet".
2010. márc. 2. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!