Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Mit tett volna Krisztus, hogy...

Mit tett volna Krisztus, hogy ha találkozik két haramiával, akik egy asszonyt, annak 13 éves lányt és 1 éves húgát akarják megverni, megerőszakolni, majd megölni? (az apa már elvérzett)

Figyelt kérdés
Az apostoloknak mit tanácsolt volna ebben a helyzetben?

2014. okt. 20. 22:16
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
85%

HA a nagynénémnek kerekei lennének, gurulNA. De nincs.

Ez nem véletlen.

2014. okt. 21. 00:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:

Örülök, hogy nem mozgássérült...Nem mintha úgy kevesebbet érne.


Nos, akkor meg kellene védeni a nőket? Ha igen, akkor hogyan?

Meg kellene bocsátani a támadóknak?

Meg kellene őket bűnetni vagy sem?

Mi lenne a helyes magatartás?


Elfutni? Segíteni a támadóknak akár részesedés mellett?

Lemészárolni a támadókat?

Esetleg megpróbálni megakadályozni a cselekedetet?

Ha sikerül megakadályozni, meg kell bocsátani a támadónak, szabadon kell engedni (akkor is ha nem tanúsít sajnálatot)?

Mártír halált kell halni és bíztatni a lányokat, hogy ne védekezzenek, mert a Mennyországba kerülnek?

Vagy?

2014. okt. 21. 00:14
 3/12 anonim ***** válasza:
100%

A gyermekek: övék a mennyek országa (értsd: az ő tudatállapotuk, megismerési módjuk amit el kellene érnünk (amiből kiestünk felnővén)

Ha gyermeket bántanak:

Erre nagyon is konkrét és határozott válasz van az evangéliumokban: erre NINCS BOCSÁNAT ! ! A kínzóinak, a gyilkosainak is megbocsátott de ezt nem.


MT 18 5 És aki befogad egy ilyen kisgyermeket az én nevemben, az engem fogad be. 6 Aki pedig megbotránkoztat egyet e kicsinyek közül, akik hisznek bennem, jobb annak, ha malomkövet kötnek a nyakába, és a tenger mélyébe vetik. 7 Jaj a világnak a botránkozások miatt! Mert szükséges, hogy botránkozások történjenek, de jaj annak az embernek, aki megbotránkoztat."

aa

2014. okt. 21. 00:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
61%
Az attól függ, hogy a haramiák között hány homoszexuális férfi volt...
2014. okt. 21. 00:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:

Ilyen Jézus korában is rengeteg volt.

Nem véletlen, hogy közéjük nem ment, nekik és róluk nem prédikált.

Nem azért jött, hogy ezeket megoldja.

2014. okt. 21. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%

Védd meg őket. Ha a haramiákat harc közben halálos seb éri, akkor az a saját veszte, hisz te nem akarsz harcolni, s ha ősem akarna, akkor nem sebesülne meg. De ha lefegyverzed és sértetlen, akkor kegyelmezz meg és ne akard megölni, mert az már gyilkosság. Ha elfutott ne fuss utána, ne akard felkutatni, megölni.


A célod a tett elkövetésének a megakadájozása kell, hogy legyen, semmi más. Ha mégis elkövetik a tettet, akkor a tisztesség úgy kívánja, hogy a sértettek, vagy halál esetén, a rokonai döntsék el, hogy mi legyen a büntetés. Halálra ítélés esetén az ölje meg, aki halálra ítél valakit, hogy másnak tehertételt ne okozzon.


---


Egyébként a hátrafelé nyilazás is ezt valósítja meg. Megmutatjuk magunkat, itt vagyunk, nem akarunk harcolni, de készek vagyunk megvédeni magunkat. Nézd, még el is vonulunk a harcmezőről, de nyilainkat továbbra is rátok szegezzük. Ha pedig utánnunk jössz, meghalsz.


A legtöbb leírás mindig utal arra, hogy a magyarok első néhány sorozata sosem az ellenségre irányult, hanem a sorok elé lőttek. Jelezvén, ha valaki közelebb merészkedik, akkor igazából egy "halál zónába lép". Aztán amikor megindult a sereg, akkor ugyan oda lőttek, de ekkor már el is találták az ellenséget. Amikor pedig túl közel ért, "menekültek", én ezt inkább a harconalak újrarendezésének mondanám, de ugye eekkor az ellenség bevadult, hogy nah győzött és lehet ölni, rabolni fosztogatni. Ekkor sokan a hátrafelé kilőtt nyilaktól meghaltak. Innen ered a mondás: Vesztébe rohan.


Azt senki ne gondolja komolyan, hogy a hátrafelé nyilazás micsoda modern találmány volt, vagy micsoda harci bravúr. Hadviselés szempontjából a hátrafelé nyilazásnak semmi értelme, csak ha van egy szellemi, ideológiai alapja.


Anonymus

2014. okt. 21. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%
Bizonyára segített volna az asszonynak és gyermekeinek A kufárokat is("erőszakkal") kizavarta a templomból.
2014. okt. 21. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%
üdv. Jézus megvédte a tanítványait, amikor verekedés bontakozott ki a katonák és a tanítványok között. önként feladta magát, ezt kérdezte: kit kerestek? a názáreti Jézust! én vagyok az, mondta. ha engem kerestek, hagyjátok azokat elmenni. péternek mondta: tedd el a kardod.
2014. okt. 21. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:

Kedves Anonymus!


Többnyire egyetértek azzal, amit írtál. Bár én úgy gondolom, hogy van amikor nem csak megakadályozni kell a rosszat, hanem megelőzni is (nem megvárni, hogy áldozatok legyenek belőle. Persze a tévedés lehetősége mindig megvan. Az elővigyázatosság pedig nem népírtást foglal magába).

A magyaros dologhoz meg annyit szeretnék hozzáfűzni, hogy nem nagyon értem mit szerettél volna vele közölni.

Ha azt mondom, hogy holnap én leszek az amerikai elnök és ha valaki az utamba fog állni, csak akkor ölöm meg, szerinted humánus és arra utal, hogy nem akarok háborút és vért?

Ha megkapom amit akarok életben hagylak elv, jó?

Azért kérdezem, mert én úgy emlékszem, hogy a magyarokra nem ráccupant Európa, hanem ők tolakodtak ide (ha lehet ez így mondani). Bár ahány töri tanár, annyi story.


Kedves aa!


Egyetértek veled.

Én úgy gondolom, hogy segíteni mindenképpen meg kell próbálni az áldozatoknak.

A kérdés általában inkább a hogyanban jelent technikai nehézségeket.

Én nem hagynám életben a támadókat, de hát én én vagyok.

Megbocsátani annak lehet, aki megbánta a bűnét. De szerintem vannak olyan helyzetek, amikor erre már nincs lehetőség. Szerintem a bűncselekmény nem megakadályozása szeretetre hivatkozva elég abszurd dolog.

És azért kíváncsi lettem volna, hogy túlerőben mit csinál a Krisztus vagy mondjuk Pál.

Mert Krisztusnál lehet mondani, hogy nem tudták neki letépni...Bár ilyen helyzetben is megverhették és megölhették volna.

Na mindegy, köszi a válaszod.

Az irgalmas szamaritánus sem azt gondolta amúgy, hogy minek segíteni, majd a mennyországba jut akit megvertek.


Kedves #8!

Ez nagyon szép, amit írsz.

De mi lett volna, ha Pétert cibálják el, hogy az oroszlánok elé dobják?

Akkor mit mondott volna a megváltó?

Azt, hogy vigyetek inkább engem helyette?

És ha azt válaszolják neki a katonák, hogy te a kutyának sem kellesz, a császár őt akarja és felrúgják őt?

Meghalni másokért könnyebb, meghalni nem olyan nehéz. De a szeretteinket amikor bántják, mondhatnánk azt, hogy jobb lesz nekik holtan? (úgy sem tehetek semmit).?

Nost mit tett volna ilyenkor Krisztus?

De kérdezhetnék egy mezei keresztényt is, aki nem tudja lenyomni a katonákat?

Mert neki mérlegelni kell azt is, hogy miatta a környezete meghalhat. Nos?

2014. okt. 21. 17:15
 10/12 anonim ***** válasza:

"Többnyire egyetértek azzal, amit írtál. Bár én úgy gondolom, hogy van amikor nem csak megakadályozni kell a rosszat, hanem megelőzni is"


Nem tudom, lehet én fogalmaztam rosszul, de a hszem első felében erre akartam utalni, hogy a bajt jobb megelőzni, mint utána jajongni. Amit írtam, hogy mikor hogy érdemes a büntetéssel élni, az arra vonatkozott, hogy nem sikerült megakadályozni a bűntényt.


A történelmi vonatkozás pedig csak egy példa akart lenni, hogy ez nem csak egy jól hangzó "eszme", hanem ez régen működött is, tehát erre van valódi élő példa.


Az meg, hogy ki hova tolakodott, most nem mennék bele, túl hosszú lenne kifejteni, és a témától nagyon eltér. Csak egy példa volt arra, hogy egy életet fenyegető helyzetben úgy harcolok, hogy nem az a célom, hogy az ellenségemet megöljem.


Mivel ugye Jézus is tanította, hogy "szeresd ellenségedet". De ez nem azt jelenti, hogy hajtsd a fejed a giotin alá, vagy hogy hagyd, hogy meggyalázzák a családod. Ez csak azt jelenti, hogy ne akard megölni minden áron.


Egy hadúr mit tenne a legyőzöttekkel? Nyilván kivégezné őket, mondván "így nem fenyegetik az én életemet többé". De Jézus pontosan ennek ellenkezőjére tanít. Legyőzöd ellenséged, engedd szabadon. De jön rögtön a mai emberi reakció: "nade akkor új fegyvert kovácsol és újra életemre tör". Erre Jézus csak annyit mondana: "Naés? Ha az Isten veled, ki ellened? Ha Isten igaz követője vagy, jöhetnek 100x is, 101ik alkalommal is győzni fogsz".


Ugyan ez a haramiákkal. Ha legyőzted, engedd szabadon. Egy normális társadalom kiveti az ilyen embereket magukból, bár egy normális társadalomban az ilyenek rövid életűek, mert gyorsan a vesztükbe rohannak.


Nade nem ragozom tovább, úgy gondolom mostmár érted.


Anonymus

2014. okt. 21. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!