Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Jehova tanúi, szerintetek mi...

Jehova tanúi, szerintetek mi a nagyobb bűn? A hazugság vagy a gyilkosság?

Figyelt kérdés
Csak olyanok írjanak, akik biztosat tudnak, mert komolyan fontos lenne számomra a helyes válasz!

2014. okt. 22. 20:10
1 2 3 4
 31/40 A kérdező kommentje:

30-as

Kiragadok a tanúk válaszából, ja, mert a lényeget keresem benne! És mivel én nem vagyok Jehova tanúja ne várd el tőlem, hogy egy kétszavas kérdés feltevése miatt elolvassam az összes írásodat, amit bemásolsz ide az füzeteidből, és az átírt bibliátokból.


Ahogy Lucifer-666 is írja két szó volt a kérdés, nem kell itt két oldalas litániákat, prédikációkat elereszteni, mert Senki nem fogja végig olvasni, legfeljebb ti tanuk!

A rangsornak nincs értelme normális körülmények között, az igaz... de mivel ezt a kérdést tettem fel, amire okom volt, így már ha választ méltóztatsz írni rá, akkor Van értelme.

Igazad van: Én Tudom, hogy mi...


Azt írod:

"Nyilvánvaló, hogy sokszor egy szimpla hazugság nem okoz akkora kárt, mint egy gyilkosság,"

-aztán megcáfolod:

"bár számtalan hazugság okozott közvetlenül már halált a történelemben, vagy tagadod?"

-Igen. Én tagadom, szerintem attól még nem nem halt meg senki, hogy hazudott, vagy hazudtak neki, ESETLEG és most figyelj: a többi ember hazugságra adott reakciójától!


A következő mondatodból pedig az tűnik ki, hogy egyenértékű bűnnek veszi Jehova mindkettőt:

"Tehát nem véletlenül mondja Isten, hogy sem a hazugok, sem más bűnökkel terheltek nem menekülhetnek meg."

Úgyhogy nincs is mire válaszoljak, mert valójában képtelenek vagytok határozottan állást foglalni a kérdésben.

Sajnos én nem érek rá csak azért irkálni ide, hogy koptassam a billentyűzetet, mint ti. Aminek látom értelmét, arra írok választ, ne aggódj, még ha nem is rögtön!

2014. okt. 30. 09:37
 32/40 anonim ***** válasza:
10%
üdv, nos a bíróság melyiket sújtaná nagyobb büntetéssel? egyértelmű, hogy a gyilkosságot. azt írod, fontos számodra a helyes válasz. kifejtenéd, miért fontos ez számodra? (véleményem szerint azért súlyosabb bűn a gyilkosság, mert azt már az az ember nem tudja visszafordítani, aki ölt. viszont az az ember, aki hazudott, az még elnézést tud kérni, meg bocsánatot is, és megváltoztathatja a véleményét is, azaz a hazugság, habár bűn, visszafordítható)
2014. nov. 3. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/40 anonim ***** válasza:

T. kérdező! A "lényeget" lehet hogy keresed a Tanúk válaszában, de szemlátomást nem találtad meg. :-( Én speciel nem írtam neked "kétoldalas litániát", de szerintem itt senki sem.


"Nyilvánvaló, hogy sokszor egy szimpla hazugság nem okoz akkora kárt, mint egy gyilkosság,"

-aztán megcáfolod:

"bár számtalan hazugság okozott közvetlenül már halált a történelemben, vagy tagadod?"


Mit cáfoltam meg? Arra kérlek, hogy legalább ne forgasd ki a szavaimat. Ennyire nem értenéd a lényeget? Vagy ennyire ne akarod érteni, hogy mindenképpen neked legyen igazad???

Azt írtam, hogy sok esetben nyilvánvalóan nem okoz a hazugság akkora kárt, mint a gyilkosság, de számtalan esetben okozott már közvetlenül gyilkosságot, vagy vezetett halálhoz egy hazugság, vagy félrevezetés, becsapás. Ebben mi a "cáfolat" vajon?


És még meg kérdeztem tőled, hogy ezt tagadod-e. Ezt te tagadod, de nyilvánvalóan nem gondoltad át alaposan a kérdésem, mert a nyilvánvaló igazságot tagadod.


Mondok példákat, oké? Hány ember éltébe került már szerinted az olyan becstelen "üzleti" eljárás, amikor egy veszélyes, vagy selejtes árúval becsaptak embereket, majd a rendeletesszerű használat során halálos kimenetele lett a dolognak? Ilyen lehet pl. gyógyszer, gyermekjáték, vagy jármű, stb. a sor szinte végtelen.


Hány ember vesztette az életét az olyan rosszindulatú hazugságok miatt, amikor valakit megrágalmaztak ártatlanul azzal, hogy pl. erőszakoskodott egy család hozzátartójával, majd a család képviselői meglincselték az illetőt???


De nem sorolom, mert ez a te tagadásod nagyon furcsán hangzik a való életben. Még hogy a hazugság nem vezethet közvetlenül halálhoz! Számtalan esetben megtörtént már.


"Úgyhogy nincs is mire válaszoljak, mert valójában képtelenek vagytok határozottan állást foglalni a kérdésben."


Mire ez a nagyképű vádaskodás? Nem volt elég érthető és határozott, amit írtunk? Mi nem volt érthető benne?!

2014. nov. 3. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/40 A kérdező kommentje:

Nem vagyok nagyképű, csak magabiztos.

A következőkhöz mit szólsz? Fentebb írtátok, szerinted ez nem egyértelmű?


"Az első hazugság eredete:

1Mózes 2:16: " 16 Jehova Isten még ezt a parancsot is adta az embernek: „A kert minden fájáról ehetsz megelégedésig. De ami a jó és rossz tudásának a fáját illeti, arról ne egyél, mert AZON A NAPON, AMELYEN ESZEL róla, BIZONY MEGHALSZ.”

1Mózes 3:4 "A kígyó erre ezt mondta az asszonynak: „Bizony NEM HALTOK MEG ...."


- Na, itt ki hazudik? Túlélték, vagy nem? Mert ha Sátán lenne a hazug, akkor nem került volna sor Ádám és Éva Paradicsomból való kiűzetésére sem! Tehát itt Isten hazudott, amikor kijelentette, hogy még aznap meghalnak, ahogy az almából esznek!


"Az első hazugság közvetlenül nincsen kapcsolatban Káin megölésével, de ha nem jön a világba az első hazugság, Káin gyilkosságára sem került volna sor soha."

-Tehát, Isten hazudott, és így egyértelmű, hogy ő a felelős, igaz? Ennek ellenére:

"Sátánt "emberölőnek" (János 8,44) nevezi a Biblia."

- Aljas rágalom!! Még csak nem is hazudott, tanítani akarta őket, ahogy azóta is teszi az övéivel. Sátán soha nem bántotta az embereket, számtalanszor megvédett engem is a haláltól, és meggyógyított fájdalmas betegségekből.


"Azzal a cselekedetével, hogy elfordította Ádámot és Évát Istentől, Sátán emberölővé vált."

- Ez aztán a Vád! Semmi alapját nem találom. Talán elfogult vagyok? Vagy ti vagytok vakok?


"Halált hozott az első emberpárra, valamint a leszármazottaikra is (Róma 5:12)"

- Szánalmas hülyeség ez az egész kereszténység! Semmi alapja, csak vádaskodás, rágalom, és mindez azért, hogy az ilyen könnyen behajló embereket, mint te is könnyebben kizsákmányolhassák anyagilag és érzelmileg egyaránt.

...

Amiért a kérdést feltettem, valójában nem Sátánra, nem Istenre, sőt nem is a múltra vonatkozott. Hanem apámra, aki Jehova tanúja félig; és a sátánista páromra, aki engem védett apámtól, amikor apám hátulról leszúrta őt.

Nos, a többi tanú apám pártjára kelt, mert azt mondta, hogy azért szúrta le a páromat, mert ő hazudott neki.

Ami nem is igaz, csak ráfogta! Szó sem volt semmi ilyesmiről, mert apám velem vitázott előtte.

Röviden ennyi. Ezért kellett volna egy konkrét válasz, de már látom, hiába várom.

2014. nov. 4. 19:27
 35/40 anonim ***** válasza:

"- Na, itt ki hazudik? Túlélték, vagy nem? Mert ha Sátán lenne a hazug, akkor nem került volna sor Ádám és Éva Paradicsomból való kiűzetésére sem! Tehát itt Isten hazudott, amikor kijelentette, hogy még aznap meghalnak, ahogy az almából esznek!"


Ha tudnád, hogy a "nap" fogalma hányféle értelemben szerepel a bibliában, nem írnál ilyen zöldségeket. :-)

1. Jehova még azon a napon halálra ítélte őket, tehát szellemi értelemben onnantól kezdve már halottak voltak.

2. A Biblia ír olyanról, hogy Jehova előtt "ezer év annyi, mint egy nap, és egy nap annyi, mint ezer év", tehát mivel még Ádám sem élt ezer évet, azt is Írás szerinti állítani, hogy "azon a napon" meghaltak.


Nagyon sajnálom a családi tragédiádat, de valami nagyon nem stimmel a történetedben. Olyan ugyanis NINCS, hogy "félig Jehova Tanúja"! Tehát apád, ha gyilkolt, biztosan nem volt Jehova Tanúja, ezt a rágalmat visszautasítom. Bár az sem derült ki, hogy halálos volt-e a támadás. De az az igazság, hogy addig, míg csak egy verziót ismerünk, nem lehet biztosra venni semmit.


Éppen ezért a további körítésed, hogy a "többi Tanú apád pártjára kelt", hiteltelen, ugyanis egy ilyen erőszakos tett semmilyen formában sem mentegethető! Ahogy mondtam, már ott elbukik a történeted, hogy "félig Tanú". De ha jól sejtem, megvan az oka, hogy miért akarod Jehova szervezetét ebbe a históriába belekeverni. Azonosítható az a szellem, amiről a Biblia beszél.

2014. nov. 6. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/40 A kérdező kommentje:

Gyerekek, na most komolyan az előzőhöz mit szóltok?

Ilyen aljas embert ritkán találni! Ha erről szól a vallásotok, akkor be kellene tiltatni hivatalosan, mert csak kárára vagytok az emberiségnek!


Apámról azért írtam azt, h "félig tanú", mert még alámerítkezve! Legalábbis Másfél hónapja még nem volt, amikor az eset történt; azóta meg nem beszéltem vele. Kedden mennem kell szembesítésre. Csak kibírjam...

2014. nov. 9. 14:21
 37/40 A kérdező kommentje:

bocsi a nincs kimaradt-

A mondat helyesen:

"mert még nincs alámerítkezve"

2014. nov. 9. 14:23
 38/40 anonim ***** válasza:
79%
Szerintem szállj magadba kérdező, míg nem késő! Jól teszed még azt is, ha Jehova Tanúit nem kevered bele az ilyesmibe, mert ők nem részei a te szellemiségednek.
2014. nov. 9. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/40 A kérdező kommentje:

"Szerintem szállj magadba kérdező, míg nem késő! Jól teszed még azt is, ha Jehova Tanúit nem kevered bele az ilyesmibe, mert ők nem részei a te szellemiségednek."


Késő? Mihez? A tanuk saját magukat keverték ebbe bele, ha már mindnyájatok nevében fejezted ki magad.

Ó, igen! A szellemiségem. Nem, valóban nem vagytok a részei!


Magamba szálltam! Most boldog vagy? Mert a véleményem attól még semmit sem változott rólatok. Erőszakos, nyomulós emberek vagytok, akik mindenkinek a torkán le akarják dugni saját vallásról alkotott elképzelésüket; aki pedig nem nyeli le, annak nehogy késő legyen? Ugyan, mihez lenne késő? Már 200 éve mondjátok, hogy itt a végítélet!

Mit mondjak? Nem egy japán vonat...

2014. nov. 17. 14:27
 40/40 anonim ***** válasza:
kedves kerdezo.Jehova elott nincsenek kis es nagy bunok.Elotte egyetlen mentseg a bunok elkovetesere az ha ezt nem szandekosan akarattal tettuk.Az okorban egy menedekvarost hozott letre ahova a nem szandekos emberolo menekulhetett es vedelmet elvezett a verbosszulo elol egeszen a fopap halalaig.a mi idonkben mar nem letezik ijen elrendezes de ha nem szandekosan teszunk valait akkoro ezt figyelembe veszi.De ha szandekosanhazudunk es ez az egyenisewgunkre jellemzo vagy gyilkolunk tudatosan akkor mindket esetben ojat teszunk ami miatt nem leszunk erdemesek az orok eletre.
2014. dec. 17. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!