Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » A szüleim reformátusnak...

A szüleim reformátusnak kereszteltek. Viszont én nem nagyon hiszek Istenben. Nem művelem a vallást sem. Nem szeretem a templomokat. Stb. Akkor most ateista vagyok vagy mi?

Figyelt kérdés

2014. okt. 25. 23:26
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Ha hiszel benne, akkore tesita vagy. Ha tagadod a létét vagy úgy gondolod, hogy nincs rá bizonyíték, ezért nincs akkor ateista. Ha nem foglalkozol vele, vagy nem tudod kizárni, akkor agnosztikus.
2014. okt. 25. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
teista* (aki hisz Istenben, ez lehet akár keresztény is)
2014. okt. 25. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Viszont sok ateista vallás létezik.

A materializmus világnézetnek, meg a szkeptikus gondolkodásnak nézhetnél utána szerintem.

Mert ateista is lehet őrült ezós.

2014. okt. 25. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
Az ateizmus is egy meggyőződés. Én egyiket sem pártolom, ha egyetértesz velem, akkor mi agnosztikusok vagyunk. Szerintem nem bizonyítható sem a léte, sem a nemléte, tehát nem mondok véleményt a kérdésben. Ettől függetlenül nem vagyok se materialista, se semmi. Racionalista vagyok :)
2014. okt. 26. 07:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Hitetlen vagy, de ezt te is tudod. Mi értelme a kérdésnek?
2014. nov. 7. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!