Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Isten legújabb jelmondata....

Isten legújabb jelmondata. "szabaduljon el a pokol. Csak egész nyugodtan" Kaphatok még egy kis popcornt. Most jön a java" Van ennek szíve egyáltalán?!

Figyelt kérdés

2014. okt. 26. 09:21
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
37%

...mi volna, ha ezt a kérdést egy Mise alkalmával tennéd fel? =-]


( Én mindenképp kíváncsi volnék a következményekre, Popcorn, Cola, és már megy is a mozi =D )

2014. okt. 26. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
81%

Zsolt.37-

12. Fondorkodik a gonosz az igaz ellen, és fogait csikorgatja rá:

13. Az Úr neveti őt, mert látja, hogy eljő az ő napja.

14. Fegyvert vonnak a gonoszok; felvonják ívöket, hogy a szegényt és nyomorultat elejtsék, és leöljék az igazán élőket;

15. De fegyverök saját szívökbe hat, és ívök eltörik.

16. Jobb a kevés az igaznak, mint a sok gonosznak az ő gazdagsága.

17. Mert a gonoszok karja eltörik, de az igazakat támogatja az Úr.

18. Jól tudja az Úr a feddhetetleneknek napjait, és hogy örökségök mindörökké meglesz.

19. Nem szégyenülnek meg a veszedelmes időben, és jóllaknak az éhség napjaiban.

20. De a gonoszok elvesznek, és az Úrnak ellensége, mint a liget ékessége, elmúlik, füstként múlik el.

21. Kölcsön kér a gonosz és meg nem fizet, de az igaz irgalmas és adakozó.

22. Mert a kiket ő megáld, öröklik a földet, és a kiket ő megátkoz, kivágattatnak azok.

2014. okt. 26. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim ***** válasza:
68%

Péld 18,7

A bolondnak szája az ő romlása, és az ő beszédei az ő életének tőre.

2014. okt. 26. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 A kérdező kommentje:
Köszönóm drága fanatikus utolsó,hogy be tudsz másolni egy szöveget...ügyes vagy:D
2014. okt. 26. 10:07
 5/24 anonim ***** válasza:
Valószínűleg nincs, más létfenntartó szervekkel rendelkezhet.
2014. okt. 26. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 anonim ***** válasza:
90%
üdv, a biblia szerint nem Isten okozza a földön lévő gondokat, viszont egyedül ő zudja helyreállítani és megoldani azokat. nem az ő akarata miatt halnak meg napjainkban az emberek, de csak egyedül ő képes feltámasztani őket. ugyanis Isten a szeretet forrása. persze tudom, hogy szöges ellentét van e között, és a világban tapasztalható dolgok között,de ennek meg van a maga oka. :-)
2014. okt. 26. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 A kérdező kommentje:

Tiszta szivvel köszönöm utolsó...:)..tényleg:)

Csak épp tojik ránk...tudom...tudom..nincs itt még az ideje..blabla...

2014. okt. 26. 10:36
 8/24 anonim ***** válasza:
53%
Lucifer a kedvence, legyél már picit együtt érző vele. Lassan már az is baj lesz, hogy az ördög van a top1 helyen.Diktátor...
2014. okt. 26. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 anonim ***** válasza:

Én nem hiszek Istenben.


Én TUDOM, hogy van Isten. Nem mondom azt, hogy: "Él." Azt sem mondom, hogy "Halott", mert ez is ellentmond annak, hogy mégis létezik - tehát leegyszerűsítve VAN.


Úgy gondolom, hogy addig, ameddig nem jutsz el addig a szintig, hogy TUDD: Isten igen is van, létezik, és meghallgat téged, amikor beszélsz hozzá, addig nincs értelme őt vádolni bármiért is.


Túlságosan nagy ez a Föld és túlságosan sok a szenvedés benne, hogy egyedül megváltsd ez a bolygót, hogy segíts mindenkinek - leegyszerűsítve: hogy keseregj milliárdnyi embertársad sorsán. Elég, ha a saját életeddel vagy elfoglalva. Miután sikerült megalkotnod a kapcsolatot Isten és magad között - jöhet a világ, vagy amit akarsz.


Ehhez nem kell templomba járnod. Nem kell hívőnek lenned. Én sem járok templomba, nem követek semmilyen vallást. Nyíltan vállalom - mert az én kapcsolatom Istennel belsőségesebb, akármelyik templomba járó embernénél. Nem akarok bizonygatni senkinek, nem írom le, miért...


A világról még annyit: tegyük fel, hogy jön egy Szuperhős és megoldja a világ gondjaid. A világ örül, hogy van egy idióta, aki elvégzi a piszkos munkát helyettük. Jön egy gonosz, kinyírja a szuperhőst vagy a megváltót, vagy hívjuk ahogy akarjuk. Ő meghal, és a világ megint veri a tökét, arra várva, hogy jöjjön valaki, aki megoldja a gondjainkat.


Itt kezdődik a probléma. Isten képes arra, hogy egy csettintésre megváltoztassa az egész életet. De mégsem teszi. Miért nem?


Egyszerű a válasz: az életet nem Isten rontotta el. Hanem az emberiség. Isten nem szolga, hogy rendbe hozza mindazt, amit az emberiség lerombolt.


Az emberiség tette olyanná az életet, amilyen most - az emberiségnek is kell rendet rakni. Senki sem segíthet rajtunk.


"Segíts magadon és Isten is megsegít."


Az élet akkor éri el a boldog Utópiát, amikor ezen a bolygón az emberek összefognak és együtt, közös összetartással oldják meg a világ gondjait.


De ez felfoghatatlanul messze van még... vagy épp sosem jön el. Rajtunk múlik, embereken. Nem egy emberen, hanem mindenkin.

2014. okt. 26. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 A kérdező kommentje:

Kedves Eyrond!

Ezt olyan szépen megfogalmaztad hogy könny szökik a szemembe...már majdnem meghatottál;))...sokáig gondoltam erre én is,amíg eszembe jutott a sok "az ember okozta" sz.rban hogy ez mind szép és jó..csak épp mi a mogyoromért szenved mindenki más ember döntéseinek,tetteinek következményeiért,úgy hogy az adott személy le sem...ha érted..legyen az emberek,országok,a világ...

Ergo szenvedjen mindenki hiába jo indlatú,lelkű...igazságos?!...

2014. okt. 26. 12:03
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!