Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Ha Istentől kérek társat,...

Ha Istentől kérek társat, eljön a hozzám illő? Már hívőként érkezik?

Figyelt kérdés
Az Isten által küldött társ úgy lép az életembe, hogy már hívõ? Nincs olyan, hogy megismerjük.egymást és késõbb tér meg? Érkezésekor már hívõnek kell lennie?

2014. okt. 26. 14:25
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:

"Kétségbeesett szingli vagyok, a miheztartás végett."


Jaj szegénykém, komolyan úgy sajnállak:(

De ne aggódj, lehet hogy 1 év múlva boldog édes anyja leszel sok-sok pici Lucifernek, Lucynek meg Ferinek.


Lehet, hogy engem adott neked az Úr. Hát nem csodálatos?

2014. okt. 26. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 Pietrosol ***** válasza:

Szia!


"Kétségbeesett szingli vagyok, a miheztartás végett."


Észrevetted, hogy a statikus állapot semennyire sem jellemzi az életet?

2014. okt. 26. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 openyoureye ***** válasza:
Jah, persze, fehér lovon érkezik majd, nehogy elkerülje a figyelmed.
2014. okt. 27. 01:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 KZitus ***** válasza:

Szervusz


Így ahogyan feltetted akérdést(eket), nem hiszem, hogy a válasz igen lenne.

Miért?

Mert a Bibliában sok sok tanács és példa található, hogy mit vegyünk figyelembe, amikor társat választunk. Ha ezeket a tanácsokat megfogadjuk, akkor elmondhatjuk, hogy Isten segített megfelelő társat találni. De a továbbikban, hogy milyen lesz a kapcsolat, boldog-e, az attól függ, mennyire ragaszkodtok most már mindketten az isteni alapelvekhez, amelyek a házasságra vonatkoznak. Lehet, hogy bonyolultnak tűnik, de hidd el nem az. Viszont ha nem így működik a házasság, biztos a sikertelenség. Gondolj arra, hogy Isten tökéletes feleséget adott Ádámnak. Mégis tönkre ment a házasságuk, mert nem követték Isten tanácsát.

Lehet, hogy most azt gondolod, jó, jó, mégis csak együtt éltek több mint 900 évet. No de hogyan?

Így: "Az asszonynak ezt mondta: „Felettébb megnövelem terhességed fájdalmát. Fájdalommal szülsz gyermekeket, és epekedni fogsz férjed után, ő pedig uralkodni fog rajtad.”

Ádámhoz pedig így szólt: „Mivel hallgattál feleséged szavára, és ettél a fáról, amelyről azt parancsoltam: »arról ne egyél«, átkozott legyen a föld miattad. Gyötrelmes fáradozással fogod enni termését életed minden napján. Tövist és bogáncskórót fog neked teremni, és mezei növényeket kell enned. Arcod verítékével eszed a kenyered, míg vissza nem térsz a földbe, mert abból vétettél. Mert por vagy, és a porba térsz vissza.” 1Móz.3:16-19


Hát ez azélet már nem volt sem boldog, sem elégedett!

2014. okt. 27. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:

Én a te helyedben nem variálnék.

Ha én lennék Isten, biztos kiidegelnél ezzel.

2014. okt. 27. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:

Ha pénzt kérek a megélhetésre vajon másnap egy zsák pénz lesz az ajtóm előtt? Nem, sőt egyáltalán nem!

Ha imádkozol Istenhez például egy társért, akkor valóban segít, de ahhoz neked is tenned kell érte. Például nyitott szemmel kell járnod és keresned az alkalmat az ismerkedésre olyan helyeken, ahol keresztények vannak.

2014. okt. 27. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:

Kedves kérdező.


El kell áruljam neked olyan hogy "igazi" meg "az akit a sors neked rendelt" vagy hogy neked is teccen "akit Isten nekünk rendelt" egyszerűen nincs! B_zi nagy mázlid van ha találsz egy egyént aki szeret, törődik veled, és nem hagy el. VAgy akit te tudsz szeretni eléggé ahhoz hogy boldoggá tegyen. De "Igazi" aki minden értelemben tökéletes lessz egyszerűen nem létezik. Én ezt

megtapasztaltam. Vagy ha taláklsz ilyen embert az hót zicher nem a tied lessz :)

Boldogságos napot!

2014. nov. 5. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!