Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Mitől lesz valaki hívő?

Mitől lesz valaki hívő?

Figyelt kérdés
Ha valaki nem imádkozik rendszeresen, nem jár templomba és nem fanatikusan követi a vallást, de hisz egy felsőbb erő létezésében, akkor hívőnek számít?
2014. okt. 27. 23:52
 1/9 anonim ***** válasza:
74%

Nem. A sátán is hisz, mégsem hívő sem vallásos.

Az a hívő, aki tudatosan befogadta szívébe Krisztus Jézust, átadta neki az életét és valóságos kapcsolatban van az Atyával. Nem kötelességből, hanem szeretetből tartja meg Isten útmutatásait. A vallásos pedig az, aki eljár templomba, hisz is, imádkozik is, de semmi köze Jézushoz, mert nem adta át az életét.

2014. okt. 28. 04:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Szia!


Ez egy abszolút szubjektív dolog, tekintettel arra, hogy nem definiáltuk a "hívő" kifejezés értelmét. Mindenki hisz valamiben, a többség saját magában, de a különböző világnézetek is hitre épülnek, amit sokan tudományos nyelven előfeltételezésnek hívnak. Hiszen egyikünk sem volt ott több ezer, vagy a többség szerint több millió évvel ezelőtt...


Az igazi kérdés mindig az, hogy a hited hogyan befolyásolja az életedet! Jobb emberré tesz, hogy hiszel egy felsőbb erő létezésében, vagy sem?


Én vallásos nevelést kaptam, de csak 15 évesen tértem meg, és ez alapjaiban megváltoztatta az életemet. Nagyon sok szolgálatot végeztem, a tanulmányi eredményem exponenciálisan javult, és sokkal boldogabb és kiegyensúlyozottabb lett az életem ezáltal! A valódi keresztény élet szolgáló élet másokért, és ez a szolgálat tesz jobbá és boldogabbá!


Kívánom neked ezek megtapasztalását!


Üdv. Péter

2014. okt. 28. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
üdv, a korintuszi első levél 13-ban ezt olvashatjuk: 13 Ha emberek és angyalok nyelvein szólok, de szeretet nincs bennem, kongó ércdarabbá vagy csattogó cintányérrá lettem. 2 És ha megvan nálam a prófétálás ajándéka, és járatos vagyok az összes szent titokban és minden ismeretben, és ha minden hitem megvan ahhoz, hogy hegyeket helyezzek át, de szeretet nincs bennem, semmi vagyok. 3 És ha mindenemet odaadom mások táplálására, és ha testemet átadom, hogy dicsekedhessek, de szeretet nincs bennem, semmi, de semmi hasznom nincs nekem.
2014. okt. 28. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
66%

Nem.

Ha valaki szereti a focit, nézi is, de maga soha bele nem rúg a labdába, az még nem focista.


Szerintem ott kezdődik a hívő, amikor az Istenről alkotott képed tettekben is megjelenik: megpróbálsz kapcsolatba lépni vele (pl. imádsággal, templomban), megpróbálod jobban megismerni (hittan, szent könyvek olvasása), az istenképed megjelenik az életmódodban, tetteidben (tanítás, életforma). Ennek vannak szervezett keretei (a vallások), és vannak egyéni megoldásai is, ezek azonban sokszor a fényevéshez vezetnek.


Ha a hited nem jelenik meg az életedben, akkor mégis miért van? Elhiszed, hogy van egy felsőbb erő, csak lesz*rod? Nem túl komolyan vehető ez az álláspont...

Otthon, az ágyamban fekve én is sok mindent tudok gondolni, csak kit érdekel.


Szerintem aki tényleg hisz egy istenben, az nem tud úgy elmenni mellette, hogy ne jelenjen meg a hétköznapi életében. Valamiféle vágyakozás, esetleg félelem vagy kíváncsiság szükségszerűen odavezeti az embert egy valláshoz.


De ez a "hát, elméletileg el tudom fogadni, hogy van valamiféle isten" duma szerintem csak arra jó, hogy ne kelljen az embernek bevallania, hogy valójában nem hisz istenben. Pedig nincs azzal semmi baj.

2014. okt. 28. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
67%
Attól a kijelentéstől(réma, amit Károli igének fordított, ahogyan a logoszt is, noha a két görög szó jelentése különbözik) lesz az ember hívő, amit Isten Szelleme ad a szívébe (Rm 10,17). A hívő életben mindenre igaz Keresztelő János állítása: "Az ember semmit sem vehet,hanem ha a mennyből adatott néki." (Jn 3,27) Az ember sokat tehet azért, hogy megnyerje a kijelentést Istentől, de nagyon sok esetben olyan emberek veszik át Istentől a kijelentést, akik soha életükben nem keresték Istent és a kisujjukat sem mozdították meg ezért: "Megtaláltak azok, akik engem nem keresnek; nyilvánvaló lettem azoknak, akik felőlem nem kérdezősködtek." (Rm 10,20) Természetesen ez nem azt jelenti, hogy a vallásos ember Istent nem érdekli, hanem azt, hogy a vallásos sztereotípiák nem sok mozgásteret engednek Isten számára, ahogyan ez a farizeusok esetében is megfigyelhető volt Jézus korában. Voltak ugyan Jézus követői között farizeus hátterű hívők is, de többségében bűnös életvitelű emberek, vámszedők, csencselők, prostituáltak, egyebek követték Jézust, nem pedig méltóságteljes vallásos emberek. Ha valaki meg tud Isten előtt alázkodni, az könnyen megnyeri a kijelentést is. De a legnehezebben a méltóságteljes vallásos emberek tudnak megalázkodni.
2014. okt. 29. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Meg vagyok keresztelve, viszont nem járok templomba, nem imádkozom. De sokszor érzem a jelenlétét, főleg, ha magamra vagyok hagyva. Introvertált ember vagyok. Nem erőltették rám, hogy igenis létezik Isten, mégis hiszem és érzem. És amikor érzem a közelségét, akkor jobb embernek érzem magam. Amúgy is igyekszem az lenni, gyakran érzékeny vagyok a szociális problémákra, más élőlények sorsát a szívemen viselem eléggé. Azért írtam ki a kérdést, mert érdekelt, hogy a vallás gyakorlása nélkül, vagyis csupán érzésből lehet-e valaki hívő, vallásosnak nevezheti-e magát. Lehet, buta kérdés, de gyakran gondolkodom ezen, főleg ha a vallás szóbakerül egy beszélgetéskor. Mert furcsa, hogy meg vagyok keresztelve, de nincs napi szinten jelen az életemben a vallás.
2014. okt. 29. 23:53
 7/9 MIKLÓS18 válasza:
Én hithű katolikus vagyok,jártam katolikus iskolába is anno,de elítélem a mai egyház azon elveit,hogy épp akkor,amikor a fiatalok többsége materialista módon nő fel,akkor több,általam ismert pap a katolikus iskolában arról tudok az emlékeimmel tanúskodni hogy gyakran zsarolással akarja 1-1 hitoktató,illetve pap rávenni a gyereket,hogy jelenjen meg a következő liturgián!!ezzel nem hogy eloltja azt a "tüzet" ami veszélyezteti a kereszténység fennmaradását,hanem égő olajjal locsolja a tüzet,mert egy mai gyerek/fiatalember már ha zsarolják,akkor csak azért sem lesz hívő!!ezzel a módszerrel már ma nem lehet csak rossz eredményre vinni az egyházat,luther is azért alalkította át az egyház alapelveit,mert tarthatatlan volt!!mellesleg arra is tudok példát,hogy a mai egyházban is magas a pénzéhség,amit épp az őskeresztény tanítások vetnek el:ahová én jártam anno iskolába,ott akmelyik diák családja december hónapig nem adott be egyházadót(ami nem nagy összeg,de komolyan veszik!)azoknak természetesen a szüleit az egyház felszóllítja arra hivatkozva,hogy ez csak töredéke az alapvető kiadásoknak,meg hogy aki "használja" az egyházat annak ezt illik befizetni!!komolyan mondom,ezzel halálba juttatja magát majd az egyház!!ha az erőszakhoz nyúlnak,azzal elhajtják,nem becserkészik az ifjúságot!!várom a kritikusok válaszait,ők hogy látják!!
2014. okt. 31. 00:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 MIKLÓS18 válasza:
igewn,létezik belső hitmegvallás is,aki hébe-hóba jár el a gyülekezetbe,az is lehet hívő!!
2014. okt. 31. 00:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

A hit nem egy érzés, hanem egy életforma.

Ugyanúgy, mint a szeretetnél: lehet önmagában azt is szeretetnek hívni, hogy érzel valamit a másik iránt, de azért a szeretet lényege mégiscsak az, amikor ezt kifejezed, a szavaidban, tetteidben megjelenik. Ugyanígy van a hittel is.


Egyébként szinte mindenkinek vannak "hívő" érzései, amikor egy megindító történet, egy műalkotás, egy emberi tragédiával vagy a természet szépségével való szembesülés kapcsán elgondolkodik "az élet nagy dolgain". Ha ezek az érzések már azt jelentenék, hogy hívő vagy, akkor mindenki hívő lenne. A hívő éppen ott válik el a nem hívőtől, hogy hogyan válaszol ezekre az érzésekre.

2014. nov. 2. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!