Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Tisztelt Jehova Tanúi! A...

Tisztelt Jehova Tanúi! A Szervezet miért nem követi a Biblia utasításait a kereszteléssel kapcsolatban, ugyanis tudtommal arra kötelez benneteket, hogy a Szervezetre esküdjetek, így van?

Figyelt kérdés

"Elmenvén azért, tegyetek tanítványokká minden népeket, megkeresztelvén őket az Atyának, a Fiúnak és a Szent Léleknek nevében,"(Mát.28:19)


Nem vádaskodni akarok,mégcsak nem is titeket a híveket hibáztatom hanem azokat akik "ott fennt"a toronyban játszák az istent és nem követik azokat a parancsokat amelyeket Jézus hátra hagyott.

Miért fontosabb a Szervezet szava Jézus szavainál?

Ezt ti nem veszitek figyelemben a keresztség elött,hogy valami hiányzik a képből?


Hahgsűlyozom,hogy nem vádaskodás nem provokáció a kérdés de kiváncsi vagyok,hogy ti akik benne vagytok hogyan látjátok vagy hogyan élitek meg ezt a fontos napot az Atya a Fiú és a Szentlélek nélkül.

Köszönöm megértéseteket!



2014. nov. 1. 23:30
1 2 3
 11/21 A kérdező kommentje:

Kedves Zitus!

Sajnálom,hogy te az ellenséget látod bennem és oda se figyelsz arra amit írok.

Nem vagyok az ellenséged,és nem tőlem kell tartanod mert én nem akarok és nem is tudok ártani neked,de viszont van valaki aki nagyon is akar és nagyon is tud ártani ezt kellene szem előtt tartani.

2014. nov. 3. 09:05
 12/21 anonim ***** válasza:
0%
üdv, amit leírtál, igaz. valószínű, azértírják, hogy féligazság, mert az általad már többször idézett rész, CSAK A MÁSODIK KÉRDÉS. az első az, amit te is a legfontosabbnak tartassz. és mivel ez már többször le volt irva a válaszokban, de nem vetted figyelembe, valószínűleg ezért írnak ilyeneket. nem hiszem, hogy ellenségnek tartanának, hisz a biblia szerint nem test és vér ellen van viaskodásunk, hanem gonosz szellemi erők ellen. :-)
2014. nov. 3. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 A kérdező kommentje:

Tisztelt Valaki :)

Megértékek mert én egy megértő ember vagyok és megértem,hogy az "ELSŐ"az amit én írtam a LEG FONTOSABB és csak a második helyen van az ami nem annyira fontos de mégis ott van és a második nélkül nem keresztelnek meg még akkor sem ha nem olyan fontos mint az ELSŐ.

Tehát akkor mégis csak fontos kimondani az igent a második kérdésre is.

Így van?

De hol írja azt a Biblia,hogy kell egy második "valami" ami szükséges a keresztséghez vagy akár a tanítvány képzéshez?

Tudtommal sehol!

Javíts ki kérlek ha tévednék.

Tehát most újra csak odajutottunk vissza ahonnan elindultunk.

Én alámerítkeztem,meg vagyok keresztelve de nem kellett semmifelé esküt letennem ahoz,hogy keresztényé valljak.

Egyedül tanúbizonyságot kellett adják,hogy igenis attól a pillanattól kezdve átadtam életemet Krisztusnak és elfogadtam személyes Megváltómnak.

Ezen felül nem kellett igent mondanom ahoz,hogy teljes jogú "képviselője"lehessek a vallásomnak.

Én csak azt furcsálom,hogy miért van szükség felesküdni egy emberekbő álló szervezetre.

2014. nov. 3. 11:30
 14/21 anonim ***** válasza:

Vidiripi


Ezt a kérdést már én is feszegettem jó párszor.

De nem jutott eszembe az a lehetőség hogy mi van akkor ha csak az egyik kérdésre felelsz igennel.

Erre én is nagyon kíváncsi vagyok. Így vajon bemerítenék e az adott személyt?

Mert hát a bibliai elvárásoknak eleget tesz.

2014. nov. 3. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:
0%
üdv, nos, az sincs benne, hogy a keresztelkedőnek bármit mondania kellene. a jt-k azért alkalmazzák ezeket a kérdéseket, hogy senki ne mondhassa azt, hogy nem szabad akaratából keresztelkedett meg, vagy nem volt tisztában azzal, hogy Jehova tanúi szervezetéhez fog csatlakozni. értem a problémát, amiért ezt megkérdezted. szerintem sokkal inkább bibliai jellegű ez a fajta alámerítés, és személyes kérdés, mint pl lefröcskölni valakit és azt mondani, meg vagy keresztelve. vagy pl csecsemőt keresztelni. gondold el, pl egy gyermeket kényszerítenek a szülei a keresztelkedésre. az elsőre igent mond, a másodikra nem. ez neki valójában segítség, hogy lássák, nem szabad akaratából tesz így. előfordulhat, hogy a jövőben változtatnak ezen, bár szerintem konkrétan ezzel nincs semmi baj. abból, hogy a szervezet második helyen van ebben az esetben, szerintem pont az látszik, hogy nem "fontosabb a szervezet", ahogy írod, hiszen ha fontosabb lenne, csak ez a kérdés lenne feltéve. azt viszont látnod kell, hogy a Teremtő mindíg szervezett módon mentette meg a népét, pl. a vörös tengernél is. szükséges, és bibliai alapokon nyugszik egy szervezet léte, ami irányítja a világméretű munkát.
2014. nov. 3. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim ***** válasza:
még egy dolog: biztos tudod, a bibliai időkben is volt népszámlálás, miként napjainkban is volt. a népszámlálásnál volt egy nem kötelezően megválaszolandó kérdés: milyen felekezethez tartozol? nos, mit írtál oda? nem válaszoltál? akkor vajon ezzel megtagadtad krisztust? vagy egy egyház nevét mondtad? pl katolikus, református, baptista, jt? biztos érted, mit akarok mondani ezzel. :-)
2014. nov. 3. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:

Vidiripi


"...a jt-k azért alkalmazzák ezeket a kérdéseket, hogy senki ne mondhassa azt, hogy nem szabad akaratából keresztelkedett meg ,vagy nem volt tisztában azzal, hogy Jehova tanúi szervezetéhez fog csatlakozni."


Azért előfordulnak ilyen esetek Jehova tanúinál is. Amikor a szülői elvárásnak akar megfelelni a gyermek azzal hogy megkeresztelkedik. Vagy épp a szülői nyomásnak engedve keresztelkedik meg.

Ritka de vannak ilyen esetek.


"...hogy a szervezet második helyen van ebben az esetben, szerintem pont az látszik, hogy nem "fontosabb a szervezet", ahogy írod, hiszen ha fontosabb lenne, csak ez a kérdés lenne feltéve."


Ez annyira szép ,egyszerűen gyönyörű megfogalmazás!


"...azt viszont látnod kell, hogy a Teremtő mindíg szervezett módon mentette meg a népét, pl. a vörös tengernél is."


Ezt a manipulációt! Elképesztő!

A Vörös-tengernél milyen szervezet kellett a megmentéshez? Persze aki nem ismeri a történetet azt könnye félre lehet vezetni ilyesmivel.


"... a népszámlálásnál volt egy nem kötelezően megválaszolandó kérdés: milyen felekezethez tartozol? nos, mit írtál oda? nem válaszoltál? akkor vajon ezzel megtagadtad krisztust?"


Ez a felvetés nagyon jó! Mindig tanul valamit az ember. Nekem nem jutott volna eszembe.

2014. nov. 3. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 A kérdező kommentje:

Hát nem igen hiszem kedves Vidiripi szerintem a Társulat ezt nem hagyná jóvá és már a keresztség előtt megtörténne a "kiközösités". :)

Nem hiszem,hogy megengednék egy leendő Tanúnak ezt a fajta úgymond "lázadást".

De azért arra én is kíváncsi lennék ha valaki váratlanul NEM-el válaszolna akkor ott helyben felkészületlenül az adott pillanatban.

De szerintem ezt se fogjuk megtudni soha mert ilyesmi biztos nem fog előfordulni mert azok az emberek akik odáig jutnak,hogy megkeresztekkédjenek Jehova Tanújának azok már :) ....nos alárendelték magukat a Szervezetnek.

2014. nov. 3. 17:19
 19/21 anonim ***** válasza:
kedves 17-es. a biblia szerint Isten mondta azt mózesnek, hogy minden 10 ember fölé nevezzen ki egy-et, minden tíz tíz fölé kinevezett felé is nevezzen ki egyet, és így tovább. szerintem ez nem manipuláció, hanem egy szervezeti felépítés. sorry, most látom, hogy vörös tengernél írtam, ez pedig a vörös tenger után történt. sorry.
2014. nov. 3. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim ***** válasza:

Vidiripi


"szerintem ez nem manipuláció, hanem egy szervezeti felépítés. sorry, most látom, hogy vörös tengernél írtam, ez pedig a vörös tenger után történt. sorry."


Tévedtél! Tehát a megmentés után történt az amiről írsz.

Nem egy szervezett által lettek megmentve hanem Isten által.

2014. nov. 3. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!