Kezdőoldal » Sport, mozgás » Extrém sportok » Tudnátok olyan küzdősportokat...

Tudnátok olyan küzdősportokat vagy harcművészeteket irni amivel az ember ténylegesen megtanulja magát megvédeni?

Figyelt kérdés
Gondolkodtam, hogy manapság szinte már kötelező, hogy az ember meg tudja magát védeni, akkor volt olyan helyzetben, hogy ráment 3 tesó és el akarta lopni telefonját meg mindenét tudja mire gondolok. Tudtok olyan küzdősportot vagy harcművészetet ami alkalmas arra hogy meg is tudjam védeni magam?? Esetleg ha egy rövid jellemzést is irnátok, hogy miből áll egy edzés meg hasonlók megköszönném. A karate részemről kilőve, bementem egy edzésre meg sem lehetett ütni meg rúgni a másikat mert az edző ordibált.

2012. dec. 7. 10:55
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:

Minden harcművészet ilyen.


Ami edzésen voltál az kamu karate, egy versenysport (küzdősport) semmi köze a Japán Karatéhoz, sajnos általában az ilyen agyatlan, esetleg szórakoztató de amúgy nemtelen edzésekre van nagy kereslet, és ilyeneket is tartanak. Sokkal könnyebb értelmetlen de jópofa edzést csinálni (lásd küzdősportok többsége, vagy a rosszul oktatott harcművészetek..) mint komolyan kitanulni egy stílust, és igazi oktatást tartani. Itt is kereslet-kínálat érvényesül, az embereknek a rossz is elég jó -> többnyire ilyennel fogsz találkozni.


Amik mégis jók szoktak lenni:

Általában hitelesek és jól használható tudást, képességeket adnak a Jujutsu edzések, a Wing Chun edzések, illetve a Budapesten oktatott wudangi harcművészetek.


Küzdősportokat ugyan nem utcai erőszakkezelésre találták ki, de jól használható képességeket sajátíthatsz el ökölvívás edzésen, 1-1 elleni főleg fegyvertelen harchoz (tehát eléggé korlátozott használathoz) a szabadfogású birkózó edzéseken, illetve megint csak Budapesten a Savate edzések jó ütés és rúgás technikákat tartalmaznak.


Én a harcművészeteket ajánlom, de gyakorlás végett el lehet járni, gyakorolni, sparringolni néha küzdősport edzésekre. Csak ne ivódjanak beléd a szabályok.

2012. dec. 7. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
Az a baj a karatével meg a wing-tsunnal is hogy szerintem nem elég hiteles (legalábbis itt a környéken nem). Az alap szabályok azok, hogy például ütésnél vissza kell fognod magad mert ha nem akkor mehetsz és annak nem látom értelmét, hogy elméletben mindent tudok kapok egy ütést meg kifekszek. Egyik ismerősöm meg például jujitsuzik és próbáld dobni de úgy vettem észre ha nem akarom akkor nem igen jön össze a dolog neki.
2012. dec. 7. 12:06
 3/14 anonim ***** válasza:

Nem írtam, hogy minden jujutsu edzés jó. :)


Ez az ütésekkel úgy néz ki, hogy bárkit megölhetnénk harcművészet edzésen. Aztán azt mondanánk hogy sportbaleset volt, megesik az ilyen..


Nem, nem azt kell megtanulni hogy milyen érzés ha teljes erőből megütnek, hanem hogy hogyan tudsz olyat ütni, ami nem látványos, nehéz kimozogni/hárítani, de kabáton át is letaglózó és megállító erejű. Önvédelmi szempontból majdnem mindegy hogy ütsz, csak orrot, torkot érjen..


Egy gyakorlás közben amikor arra figyelsz, hogy elmozdulj az ütés elől, ott meg mindegy hogyan, milyen erősen üttök, az a lényeg hogy ne érje a testet találat. Itt reálisan kell ütni, mert elveszti az értelmét a gyakorlás, ha túl gyengén ütnek.. de ez nem azt jelenti, hogy szét kell verni egymást. Mindez mit jelent? Azt hogy nehéz valóban jó edzést csinálni, hát ez van.

A Jujutsus ismerősödet bokán rúgnám, vagy inkább az edzőjét. A legalapvetőbb és legkönnyebb technikák a csukló -könyök manipulációk, egyszerűbb dobások.. ha ilyennel nem tudott földre kényszeríteni pillanatok alatt, akkor megint nem harcművészetről beszélünk "csak valami olyasmiről", vagy nagyon kezdő még.

2012. dec. 7. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:
6éve csinálja nem tudom mennyire számit kezdőnek
2012. dec. 7. 12:28
 5/14 anonim ***** válasza:

Akkor nem kezdő.

Nevetséges hogy ilyen előfordulhat..

2012. dec. 7. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:

Aki már 6 éve csinálja, az biztosan nem kezdő. Tényleg szégyen, hogy egy jujitsu-s nem tanul meg ennyi idő alatt dobni Ugyanakkor vannak olyan dobások, melyek egyáltalán nem egyszerűek, némelyekhez ki kell zökkenteni az ellenfelet (mondjuk egy jó pofánmosással), megint van olyan, mely nem is igazi dobás, hanem a segítő magától ugrik bele, természetesen azt elkerülve, nehogy eltörjön a karja.

Azt meg egyáltalán nem mondtad, hogy milyen dobás volt az. Egyébként meg ha már eleve úgy állsz föl, hogy tudod mit akar csinálni, akkor egy jó nagy adag előnyétől megfosztod. A judo-sok is csak cibálják egymást, meg helyezkednek, hiszen már a másik egy-egy rezdüléséből is tudják, hogy milyen technikát akar csinálni. Ott tényleg az veszít, aki hibázik. Míg egy judo-s egy átlagember egy pillanat alatt földhözvág. Nem védeni akarom a gyereket. Csak azt mondom, hogy ettől még nem kell leírni a klubot, magát a jujitsu-t pedig főleg nem. Lehet, hogy a srác iszonyatosan béna, és az nem a jujitsu hibája.

De példának okáért én 3 éve űzöm a jujitsu-t. Mégis elég sok olyan dobás van, amit az én 160 centimmel és 60 kilómmal nem feltétlenül tudnék megcsinálni egy másfél-fejjel magasabb, és 20 kilóval nehezebb ismerősömön...

2012. dec. 7. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
A harcművészet alkalmazkodik a harcművészhez. Nyilván a 160 centis ember olyan technikákat használ, ahol az alacsony súlypontját előnyére tudja fordítani.
2012. dec. 8. 00:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
wing chun vagy jeet kune do
2012. dec. 11. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim válasza:
Krav Maga-t ajánlanám! Az kifejezetten önvédelem!
2012. dec. 14. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
De mi (eddig írók) meg nem ajánljuk, mert ha beszélhetek a többiek nevében: szerintünk meg pénzlehúzó divatvakerászás a krav.
2012. dec. 14. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!