Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Ellentmondás a bibliában?...

Ellentmondás a bibliában? Márk 9:38-40-ig, és a máté 7:21-23-ig látszólag ellentmond egymásnak. Miért?

Figyelt kérdés

János ezt mondta neki: „Tanító, láttunk valakit, aki a te nevedet használva űzött ki démonokat, és próbáltuk őt megakadályozni ebben, mert nem jött velünk.” 39 De Jézus ezt mondta: „Ne próbáljátok megakadályozni őt ebben, mert nincsen senki, aki hatalmas cselekedetet visz véghez az én nevemben, és mindjárt képes lenne szidalmazni engem; 40 mert aki nincs ellenünk, az mellettünk van.


21 Nem mindenki fog bemenni az egek királyságába, aki azt mondja nekem: »Uram, Uram«, hanem az, aki cselekszi égi Atyám akaratát. 22 Sokan mondják majd nekem azon a napon: »Uram, Uram, nemde prófétáltunk a te nevedben, démonokat űztünk ki a te nevedben, és sok hatalmas cselekedetet vittünk véghez a te nevedben?« 23 De én akkor megvallom nekik: Soha nem ismertelek titeket! Távozzatok tőlem, ti, akik törvénytelenséget műveltek!


2014. nov. 6. 10:11
1 2
 11/11 anonim ***** válasza:

Kedves kérdező, ahogy a 10-es válaszoló részletesen kifejtette, pontosan úgy van. Itt végső soron a helyes, biblikus értékítéletről van szó, ami a második esetben negatívan nyilvánul meg, hiszen azok, akiket ott Jézus elítélt, csak az emberek előtt tettek "nagy dolgokat", de nem Isten előtt.


Megfigyelhető napjainkban is, hogy nagy és tekintélyes egyházak miféle karitatív munkát végeznek a rászorulók érdekében. Vannak neves és híres jótevőik, akik különösen erről ismertek. Csakhogy az, amit csinálnak, a keresztény élet ALAPVETŐ részének kellene, hogy legyen, s MINDEN EGYES, magát kereszténynek tartó embernek tennie kellene, nem csak egyes embereknek, főállásban.

És persze ott van a nagyon fájó pont is, hiszen sokszor ezzel a nemes cselekedeteikkel csak a saját sebeiket nyalogatják, mert ugye a saját híveik okozzák gyakran azokat a humanitárius katasztrófákat, melyeket utána nagy médiahírek közepette próbálnak enyhíteni (Lásd Ruanda: 1994!)

2014. nov. 6. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!