Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Keresztények, Ki a Teremtő Isten?

Keresztények, Ki a Teremtő Isten?

Figyelt kérdés

Ha igaz a háromság akkor ez a kérdés értelmetlen.

Ha viszont nem igaz a háromság akkor a kérdésnek van értelme.

Hogy lehet eligazodni ebben a kérdésben Bibliailag?



2014. nov. 14. 13:10
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:

Szia!


A Háromság igaz, és a kérdésnek van értelme.

A teremtés közvetlen megvalósítója, „kivitelezője” maga Jézus Krisztus: „Minden őáltala lett és nála nélkül semmi sem lett, ami lett” (Jn. 1:3). A teremtéstörténetben azonban olvasunk egy másik isteni személyről is, az Isten Lelkéről, aki „lebegett a vizek felett” (I.Móz. 1:2). A Szentlélek titokzatos, életet közvetítő, jelenlétével mindenütt ható isteni személy (Jn. 3:8; Zak. 4:6). Az Atyáról mint a teremtés elgondolójáról, „tervezőjéről” vall az Írás, „akitől van a mindenség”, de a közvetlen kivitelező a Fiú, „aki által van a mindenség” (I.Kor. 8:6).


Érdekes megfigyelni, hogy egészen a XVI. századig a képzőművészeti alkotásokon Jézus Krisztust láthatjuk teremtőként. Szakállal, a feje körül glóriával (= dicsfény), a kezében kereszttel szokták ábrázolni.


Üdv. Péter

2014. nov. 14. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:

"Nincs semmi egetrengetően érthetetlen dolog ebben, el kell fogadni, hogy az Apa és a Fiú egyek."


Elnézést, így szerettem volna magam kifejezni:


"Ezeket a dolgokat nyilván nem tudjuk megérteni és ezért nem is kell és nincs is értelme annak, hogy olyan sokat gondolkozzunk ezeken a dolgokon, egyszerűen csak el kell fogadni hittel, hogy az Apa és a Fiú egyek."

2014. nov. 14. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 A kérdező kommentje:

Elöször is köszönöm a válaszokat.

Másodszor pedig azt nem értem miért kell lepontozni valakit aki csak azt próbálta leírni amiben hisz?


És most-lehet,hogy a kérdésem megfogalmazása egy kicsit hiányosnak tűnik de nem véletlenűl.

Én hiszek a Szentháromságban,és ebből kifolyólag igazat kell adnom azoknak a válaszolóknak akik itt megpróbálták leírni a lényeget.

Az érdekesség az,hogy ha összességében olvassuk el a válaszokat kibontakozik elöttünk egy teljes kép és ott a válasz! :)

Ehhez én már csak nagyon keveset szeretnék hozzátenni,persze ez nem jelenti azt,hogy nem lehet érvelni az ellen amit én írok.


(Ószövetség)

"Te vagy egyedül az Úr! Te teremtetted az eget, az egeknek egeit és minden seregöket, a földet és mindent, a mi rajta van, a tengereket minden bennök valókkal együtt; és te adsz életet mindnyájoknak, és az égnek serege előtted borul le."(Neh.9:6)


(Újszövetség)

" Minden ő általa(Jézus) lett és nála nélkül semmi sem lett, a mi lett.Ő benne vala az élet, és az élet vala az emberek világossága;"(Jn.1:3-4)


Még lenne egy megjegyzésem;-bárhogy is vágynak némelyek elválasztani az Atyát a Fiútól és a Szentlélektől,ez nem sikerülhet mert ha egyet is eltávolítunk a három közül Istent "csonkítjuk" meg.

Példának okáért felhoznám a Jehova Tanúit,Ők ugye tagadják a Szentháromságot.

Nos azt hiszem mindannyian látjuk és érzékeljük azt az istenképet amit a kedves Tanúk adnak elő nekünk.

Nem hiszem,hogy nekem kellene leírnom azt ami annyira nyilvánvaló... :) de az az isten akiben ők hisznek egy korlátokkal barikadált isten aki nem tud testet őlteni,nem tud emberként élni,nem tud magától feltámadni és stb, itt látszik meg hogy mennyire hiányzik Jézus Istenképe a teljességből. Tehát ők egy "megcsonkított" istent imádnak aki ráadásul elég bosszú álló is tud lenni.

Nem akarok én itt semkit sértegetni de érdemes álmélkodni néha az Isteni Teljességen! :)

2014. nov. 14. 20:09
 14/14 anonim ***** válasza:
0%
:-) üdv, kedves kérdező. a tanúk szerint Isten nevének nagy jelentéstartalma van, többek között: azzá válok, amivé akarok. azaz nem igaz az, hogy korlátok közé lenne szorítva. ezenkívűl sátán volt az, aki mindíg fentebb akarta magát emelni, Jézus mindíg alázatosan elismerte, hogy amilye van, Istentől származik. ezt mondja: mert már a világ megalapítása előtt szerettél engem. 25 Igazságos Atyám, a világ bizony nem ismert meg téged, de én megismertelek, és ezek megismerték, hogy te küldtél el engem. 26 És megismertettem velük a nevedet, és meg is fogom ismertetni, hogy a szeretet, amellyel engem szerettél, bennük legyen, én pedig ővelük egységben. jános 17:24 ezenkívűl:Pedig Mihály, az arkangyal, amikor nézeteltérése volt az Ördöggel, és Mózes testéről vitatkozott, nem mert becsmérlő kifejezésekkel ítélkezni felette, hanem így szólt: „Dorgáljon meg téged Jehova! júdás 8 ennélfogva, hogy Jézus sohasem akarta, hogy azt gondolják, hogy Ő nagyobb, vagy olyan mint a Teremtő, úgy gondolom, nem is lehetne sértőbb dolgot mondani rá, mint hogy Ő a Teremtő. persze sátánnak mindíg is az volt a taktikája, hogy besározzon másokat, miközben ő a háttérben ténykedik. úgy gondolom, mindenki, aki hisz Jézusban, megmentésben fog részesülni, és ott majd pontosan megtudjuk, hogy Ő e a Teremtő, vagy Ő egy teremtmény. ha pont Jézus állna közénk, azzal bizonyítanánk, hogy nem vagyunk a tanítványai. béke
2014. nov. 15. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!