Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » A Teremtő, Isten miért férfinemű?

A Teremtő, Isten miért férfinemű?

Figyelt kérdés

Isten - teremtés, létrehozás; nő - szülés, élet létrehozása.

Vagy minimum nemtelennek "kéne" lennie.


A kérdést nem provokációnak szántam.



2014. márc. 23. 13:14
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:

A megtermékenyítéshez nem elég csak a nő, ugyanúgy kell a férfi is. Petesejt + spermium, még rémlik? 23+23

Egyébként akkor már pont, hogy hímnősnek kellene lennie.

2014. márc. 23. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
89%
Isten egyáltalán nem férfi, neki nincs neme. Csak a mitológiákban létezik férfiisten.
2014. márc. 23. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
Ja meg miért nem feka? Hát tök rasszista ez az egész Isten dolog...
2014. márc. 23. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 A kérdező kommentje:
Értem, én első. (Bár ennyi erővel egy faszi nő nélkül hogyan?) Csak azért kérdeztem, mert mindenhol Úrként emlegetik.
2014. márc. 23. 13:52
 5/16 anonim ***** válasza:
Valószínűleg a hatalom egykori patriarchális felfogásából ered, hiszen nő nem lehetett semmilyen vezető, uralkodó. Mivel akkoriban a Teremtőt az ószövetségiek például a "seregek urának" látták és megszemélyesítették, nyilvánvaló volt, hogy egy hadvezér csakis férfi lehet.
2014. márc. 23. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
75%

Üdvözlet! Úr-ként, igen, de nem férfiként. Úr = mert uralja a létet omniscientia és omnipotentia állapot (mert nincs ami korlátozza) A kérdésre: nemek feletti (mint ahogy van , sajnos egyre gyakrabban a kaliyugában, nemek alatti is)Mindenképp hierarchikusan nézz rá a kérdésre.

Minden jót!

2014. márc. 23. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:

A jézus volt fiú.

Az isten az néni.

2014. márc. 23. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 Ozmium42 ***** válasza:
54%
Nincs fizikai teste, vagyis ivarszervei sem, nem szaporodik, hanem a hatalmával létrehozza, amit létre akar hozni. Máriát sem mint férfi termékenyítette meg, hanem csak egyszerűen létrehozta Jézust a méhében, bármelyik emberi szülő kromoszómáitól függetlenül, mint ahogyan Ádámot is teremtette.
2014. márc. 23. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
Mert nem nőnemű...
2014. márc. 23. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
Nem is létezik, itt bukik el a dolog
2014. márc. 23. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!