Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Vallásosok, hívők! Sétál még...

Vallásosok, hívők! Sétál még más is azon a vékony mesgyén, amelyen én?

Figyelt kérdés

22 éves nő vagyok, kb. 2 éve fordultam Isten felé. Világ életemben nagyon segítőkész voltam, így felnőttként is sok karitatív munkát végzek, illetve szeretem vidámabbá tenni az embereket, különféle apró figyelmességekkel. Katolikusnak kereszteltek, de nem érzem magaménak ezt a vallást. A gond az, hogy a többit se, semelyikkel nem tudok azonosulni. Nem tudok megfelelni efféle dogmáknak, elvárásoknak, illetve nyilván tudnék, de nem akarok. Nagyon gyakorlatias ember vagyok, és képtelen vagyok órákig imádkozni pl. az elesettekért. Inkább azért imádkozom, hogy legyen elég erőm és bátorságom segíteni rajtuk, mert magamat (és nyilván a többi embert) tartom Isten eszközének. Ezt most példaként írtam, mert épp egy ilyen szentségimádós-gyógyító alkalomra hívtak, és bár biztos szép, én nem érzem jól magam egy ilyenben. Aztán nem hajolok meg szobrok előtt, mert nem értem a lényegét. Nem imádkozom Máriához, mert hiszem, hogy Isten mindenki felé tud fordulni. Kétségek vannak bennem a papokat illetően. Nem járok közösségbe, mert úgy érzem félig kilógok onnan. És a többi, ezeket mind csak példaként írtam.

Viszont, szűzen szeretnék férjhez menni, a család, és az ünnepek számomra szentek. Mint írtam, igyekszem szeretettel az emberek felé fordulni, legyen az egy hányattatott sorsú állat, drogos, bűnöző, vagy koldus. Járok hetente szent misére, de azt is inkább csak azért, hogy ott nyugodtan figyelhessek Istenre, és semmi másra. Olvasom a Bibliát, szeretem a témában írt könyveket, zenéket.

A lényeg, hogy az út amin járok, nagyon nehéz nekem, mert nem vagyok sem világi, sem vallásos teljesen. Félek, hogy nem lesz majd társam, mert egy világinak keresztény vagyok, egy kereszténynek meg világi. Nem tudom mit tehetnék, mert Istent eszemben sincs elhagyni, ugyanakkor ennél vallásosabb sem leszek már, mert nem megy. Mit gondoltok, fenntartható ez így? Találhatok hozzám hasonlókat, vagy egyedül kell megküzdenem?

(Elnézést, ha nem voltam teljesen érthető, igyekeztem, csak a téma túl fontos számomra, és csapongok)


2014. nov. 14. 18:47
1 2 3
 1/23 anonim válasza:
nem elég nagy a hited és ne aggódj ez nem attól függ a sorsban minden meg van írva maradj hívő és sokkal jobb életed lesz :)
2014. nov. 14. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
Írok privátot.
2014. nov. 14. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
57%

Kedves kérdező, azt hiszem neked keresztény hited van, és ez jó. Jézus a barátunk (János 15,15), Isten a mi Apánk. Az igazi kereszténységben sosem volt szó vallásról, személyes kapcsolatról szólt mindig is. Isten azért teremtett meg, mert személyes kapcsolatot szeretne veled.


Ha az Úr szavait és az egész Bibliát komolyan veszed, az teljesen rendben van. Én 21 éves vagyok, kiskorom óta hiszek Istenben és pár éve kezdtem el úgy komolyabban erdeklődni Iránta... persze az, hogy a szívünk merre mozdul vagy, hogy alakul az természetesen nem tőlünk függ, hanem Isten kegyelmétől.


Vannak olyan vallásos emberek, akik az érzéseiket megerőszakolva igyekszenek megfelelni Istennek, vagy az isteneiknek (ezek között vannak magukat valló keresztények is), mi ellenben az Úrban bízunk, ismerjük Őt és szeretjük Őt, Ő is ismer minket és szeret minket és ez nem a mi teljesítményünktől függ. Mi annyit tehetünk, hogy megnyitjük a szívünket az Úr előtt, majd Ő megteszi azt, amit egy Istennek tennie kell az életünkben.


Nem vagy egyedül :)

2014. nov. 14. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem sokan vannak még úgy, ahogy te. A hitet mindenki kicsit másképpen éli meg. Ne nyugtalankodj emiatt.
2014. nov. 14. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 A kérdező kommentje:

Köszönöm az eddigi válaszokat, örömmel olvasnék további gondolatokat, tanácsokat! :) Privátban 2 levelet kaptam, Te, aki itt jelezted, köszönöm, egy nyugodtabb estén szeretnék rá válaszolni.

A másik privát (J..y) sajnos nem győzött meg, pont ez a számomra erőszakos magatartás tart engem vissza (többek között)minden vallástól. Ettől függetlenül Neked is köszönöm, hogy időt szántál rám, hozzászólni nem szeretnék, nem értünk egyet.

2014. nov. 14. 19:37
 6/23 yuda ***** válasza:
76%

Problémát abban látom, hogy két igen fontos tényt jelentesz ki magadról, mintha azok kőbe vésett szabályok lennének és nem változhatnak soha.


Egyik, hogy bár -nagyon helyesen- nem tudsz közösséget vállalni a katolikus hagyományokkal. Ez érthető, mert valóban teljesen bibliátlanok. Ellent mondanak mind az ó-, mind az új szövetségnek.


Másik dolog, hogy kijelented 22 évesen, hogy te már csak ilyen maradsz. 22 évesen az ember élete elején jár, gyakorlatilag majdnem nulla tapasztalattal és igen botor dolog ilyen határozottsággal kijelenteni, hogy a jövő nem hozhat még meglepő változásokat a hitéletedbe.


Isten érintése igen meglepő és az embert hirtelen éri. Nem várja előre. Készületlenül ér.

Valójában, ha elfogadod, ha nem, de nem találkoztál még igazából Istennel és nem születtél újra, ami a keresztényné válás kezdeti lépése.

A katolikus külső törvények-liturgiák magadra erőltetése el is hiszem nem vonzó, és valójában senki nem is tudja megcsinálni.

Az újszövetség sem erről szól. Jézus Krisztus be akar költözni a szívedbe, életed Ura akar lenni, Messiásod és akkor belülről fogsz megváltozni, mert gyönyörűséged lesz az Úrban.

Amíg ez nem történik meg, gyárthatsz te erről filozófiát, és lehet mindenféle koncepciód a világról és a jövődről, de akkor se lesz igazad. Istennek van igaza és ez biztosabb, mint hogy holnap feljön a nap.

2014. nov. 14. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:
45%

"Valójában, ha elfogadod, ha nem, de nem találkoztál még igazából Istennel és nem születtél újra, ami a keresztényné válás kezdeti lépése."


Lécci ne te mond már meg, hogy kinek milyen kapcsolata van az Úrral... lehet igazad van (én nem tudom, mert nem ismerem a kérdezőt, te esetleg igen?), de akkor sem kell ennyire ítélkezősnek lenni.

2014. nov. 14. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 A kérdező kommentje:

Köszönöm neked is utolsó! Nem teljesen értek egyet. Valóban nagy kijelentés volt ez tőlem, de bejártam én már mindenféle vallást, és semelyikben nem éreztem jól magam. Isten-kapcsolatom pedig változó, hol erősebb, hol gyengébb, de erről mélyen vallásos barátaim is így nyilatkoznak. Az egyetlen állandó a világban, a változás, ezt nem látom problémának.

Isten eljöttére az életemben, pedig pontosan emlékszem, de ezt itt nem fogom részletekbe bocsátani. Lehet, hogy félreérthető voltam, én folyamatos kapcsolatban vagyok Vele, imádkozom, figyelek, olvasom, és hiszem a Bibliát (bár ebben is eltudnék merülni, hogy ennyi idő, és átfordítás után mi változhatott) igyekszem érzékelni a jelenlétét, a legnehezebb és legboldogabb pillanataimban is. Tehát, az Isten-kapcsolatomat nem szeretem, ha degradálják, mert én valósnak és folyamatosnak élem meg, még ha nem is egyformán intenzív. A vallási formaságokat nem érzem magaménak, ezért sosem leszek jó keresztény. Hiszem, hogy jó, Isten-hívő ember ettől még lehetek.

2014. nov. 14. 20:14
 9/23 anonim ***** válasza:
Kérdező, a keresztény hit nem arról szól, hogy tökéletesek legyünk vagy, hogy megfeleljünk más embereknek. Persze igyekszünk minél jobbak lenni, de akkor is annak a hit mértékének megfelelően, amit Isten az Ő kegyelméből adott nekünk (Római levél 12,3).
2014. nov. 14. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 yuda ***** válasza:
37%

Torba és kérdező!

Vitázhatnátok velem, ha engedném, de egyszerűen kikapcsolom a laptopot és elvesztek az éterbe. :D

Érted Torba? Erősködhetsz itt, de mi értelme? Nézed a monitort és elmorzsolsz egy imafüzért? :D

Ha kiesne alólad a széked, akkor se tudnék róla. :D

Nekem csobogsz kis patak? Ki osztott egyáltalán lapot?

Véleményed van a kérdésről? Írd be, de ne velem foglalkozz. Kérdező felnőtt ember, majd válogat.

Az ő baja, ha mégis rád hallgat. :D



Kérdező! A katolikus vallás soha nem fogja megadni az értékeket, mert nincs benne. Hagyományok erősebbek, mint Isten igéje. Bálványimádás százzal és halottak tisztelete. Fertő az egész.


Igazad van, fogalmam sincs milyen kapcsolatod van Istennel, de ahogy írsz róla, nem túl meggyőző.

Újjászületés lépései a biblia alapján:

1. megtérés tudatos életkorban

2. víz alá merítkezés

3. Szentlélekbe-Szent Szellembe merítkezés.

Nem én találtam ki, Jézus mondta pl. Nikodémusnak.

Ezek nincsenek a katolikus templomban.


Ezek biblia alapok és a katolikus hagyományok nem tartalmaznak erről semmit, illetve csak rébuszokat. Mondanék én szívesen valami értékelhetőt a katolikus vallásról, de semmi nem jut eszembe. :D

Szűzmária és halott szentekhez imádkozás inkább halottidézés kategória, okkultizmus. Istenábrázolás, szentképek, szobrok, a tízparancsolat kőkemény áthágása, bálványimádás. Csecsemőkeresztség bibliátlan. Pápa sose volt és sose lesz Isten földi helytartója. Tévedhetetlenségéről pedig ne is beszéljünk egy inkvizíciós múlttal rendelkező cégnél.

Mondhatnám még és teleírhatnék több oldalt a súlyos hibákról, papi pedofíliákkal kezdve, melegek tolerálásáig,..stb, de mi értelme?

Aki katolikus, úgysem olvas bibliát. Ha mégis, akkor katolikus magyarázatot olvas hozzá, nehogy véletlenül kiderüljön, hogy a király meztelen.

Ez a véleményem és ha valaki bármilyen szinten, de elfogad azokból valamit is, legyen szíves ne engem győzködjön, hanem nézzen az ige tükrébe és próbálja bebeszélni magának, hogy ezek a botrányok igenis biblia alapon állnak. Nem fog sikerülni.


Az, hogy nem jártál még pünkösdi-karizmatikus istentiszteleten, -magyarázhatja, hogy nem találkoztál még élő hitű emberekkel, akik Istent valóságosan imádják és Isten igéje abszolút tekintély számukra.

2014. nov. 14. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!