Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Vallásosok! Ti ezt, hogy és...

Vallásosok! Ti ezt, hogy és mikor mondanátok el?

Figyelt kérdés

A tisztaságról lenne szó...

Ismerkedek valakivel (én vagyok a nő) és nem tudom, hogy mikor illendő ezt felhozni. Tudja, hogy keresztény vagyok (ő nem az, de nem is idegenkedik tőle), de még nagyon friss a dolog, tehát ez még távolról sem került szóba. Így az elején "fél idegenként" nehéz lenne beszélni róla, de sokáig húzni se szeretném. Ti mit gondoltok, mikor alkalmas ezt elmondani, és miképp? Utóbbi inkább költői, mert nem vallási meggyőződésből tartom magam a tisztasághoz, vagyis ezt figyelembe véve fogom alakítani a "monológot". Voltatok már hasonló helyzetben? Hogy alakult, és főként, mikor?


2014. márc. 31. 13:16
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
Nem igazán világos, mit akarsz. Ha az embernek egy kapcsolatban problémája van, a legegyszerűbb megbeszélni. Előfordul, hogy egy kezdődő kapcsolatban a "közeledés", ha így jobban tetszik, az intimitás nem azonos sebességű. Ezt roppant egyszerűen meg lehet állapítani. Egyrészt összehasonlítható már megtörtént dolgokkal (akár beszélgetéssel), másrészt mindent lehet úgy kezdeni, hogy - amennyiben az derül ki,a másik még nem kész a témára - ki lehessen hátrálni belőle gond nélkül. Ha pedig te egy dolgot a folytatás alapfeltételének tartasz, akkor ezt is meg lehet mondani. Ha ez nem jön össze, és nem ajtóstól rontasz a házba (kellő körültekintés és óvatosság mellett), akkor jobb a dolgot annyiban hagyni, mert borítékolható, hogy az ilyen félreértések, vagy az egyik fél által elutasított helyzetek később sűrűsödnek.
2014. márc. 31. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:
Nem értem mi nem világos. Szexuális életet, csak házasság után akarok élni. Ezt első találkozón nem szeretném közölni, mert nevetséges ilyesmiről beszélni, mikor alig ismerjük egymást. A kérdés arra irányult, mikor "ideális". Minél hamarabb, vagy hagyjam, hogy még egy kicsit közelebb kerüljünk egymáshoz, hogy kiderüljön egyáltalán akarjuk-e a másikat.
2014. márc. 31. 13:29
 3/16 anonim ***** válasza:
65%

Én sem értem a kérdést.

Milyen tisztaságról beszélsz nem mossa meg a lábát?

2014. márc. 31. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 A kérdező kommentje:
Húha...ti hívők vagytok? Nem rosszból, csak még nem találkoztam olyan hívővel, aki a tisztaság fogalmát összetévesztené a lábmosással. Mindegy, a kommentemben már teljesen világos, hogy mire utalok.
2014. márc. 31. 13:34
 5/16 anonim ***** válasza:

Ja így már értem. A házasság nagyon komoly dolog. Semmiképp sem szabad elkapkodni. Ha nem Jézuson alapul a házasság hanem testi vágyakon abból nagy szívfájdalom szokott lenni.

Ezzel tele a gyakori kérdéknél a családi kapcsolatok.

2014. márc. 31. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
63%
Köszönöm harmadik válaszoló a választ. Aki nem szűz, az nem mocskos kedves kérdező.
2014. márc. 31. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:

A kérdésedre a válasz:

Majd amikor nem áll le a csókkal, megmondod neki.

2014. márc. 31. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
52%
Bármikor is, biztosan nem ilyen szavakkal kellen. Senki sem szeret a szexről mind mocskos dologról beszélni (hogy Te a szüzességet a tisztasággal vonod párhuzamba, ezt sugallja).
2014. márc. 31. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 A kérdező kommentje:
Nem értem miért kell ezen fenn akadni. Nem én használom így, hanem minden vallásos ember. Ennek semmi köze a mosakodáshoz. "a tisztaság útja"= erkölcsi tisztaság. Azt gondolom egyértelmű a "vallásosok!" felhívás, a kérdésem legelején.
2014. márc. 31. 13:52
 10/16 anonim ***** válasza:
25%

Hát, pedig úgy tűnik, hogy mégsem minden vallásos ember gondolja így...

De ha ekkora a félreértés vallásosok közt, ne csodálkozz, ha a nem vallásos úriember még ennyire sem fog megérteni.

2014. márc. 31. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!