Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Előre szólok szerintem buta...

Előre szólok szerintem buta kérdés lesz. Ha Jézust eretneknek tartották, akkor a mostani keresztények miért hozzá imádkoznak?

Figyelt kérdés
Egy előző kérdésben olvastam, hogy Jézust a zsidók eretneknek tartották és azért ölték meg. Az eretnek szó pedig a vallás tanításainak a tagadása, ha jól tudom. Akkor a keresztények miért hozzá imádkoznak? Vagy csak a zsidó vallás szerint volt eretnek? Tényleg nem értem ne haragudjatok. Ja és légyszi ne szidjatok ha tényleg nagy butaság, de még fiatal vagyok és ilyenekről nem tanultam eddig.
2010. jan. 28. 20:26
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
75%
Ahogy említetted, a zsidók kiáltották ki eretneknek. A kereszténység számára ő a Messiás, a Megváltó, kicsit furcsa volna, ha mindezek mellett eretneknek is neveznénk. Mondjuk már az is furcsa lett volna, ha a saját tanításait megtagadja...
2010. jan. 28. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Na igen én is erre gondoltam, de azért biztos ami biztos inkább megkérdeztem, hogy tisztázva legyen. Köszi :)
2010. jan. 28. 20:33
 3/12 anonim ***** válasza:
86%

A farizeusok(írástudók, zsidó lelki vezetők) tarotották eretneknek, annak ellenére, hogy Ő volt az a Messiás/Megváltó, akinek az eljövetelét a próféták(Isten kijelentése nyomán) már jó előre leírtk. Beteljesített minden Messiásra vonatkozó próféciát, csak éppen ezt nem akarták felismerni, aminek egyik oka a saját gőgjük lehetett. A másik ok pedig az lehetett, hogy abban a történelmi helyzetben, amikor Római elnyomás alatt éltek, nem egy olyan megváltót vártak, aki lelki téren megváltó, aki a bűneik rabsága alól szabadítaná meg őket, hanem inkább egyfajta "politikai" megváltót, aki megszabadítja őket az idegen elnyomástól.

נוצרי

2010. jan. 29. 00:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
0%
a biblia ezt mondja: az egyedüli igaz Istent imádd, és csak Ő az imák meghalgatója. Jézus nem a teremtő, hanem egy teremtmény! bárki bármit mond, Jézus nem nagyobb az atyjánál, és nem is törekedett soha erre! a zsidók elvetették, ezt tudjuk. de te vajon elveted?
2010. jan. 29. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
82%

"Jézus nem a teremtő, hanem egy teremtmény!"

Ezt viszont nem a Biblia mondja, hanem a jehovások.

2010. jan. 29. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
12%
ezt viszont e.t mondja, nem a biblia, mondhatnád. csak az a különbség, hogy én a bibliára hivatkozok, te pedig a saját elméletedre. Jézus egyértelműen teremtmény. de ítéljen meg téged Jehova, és ne én.
2010. jan. 29. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%

14:46


Nem nagyon láttam, hogy állításodat igeversekkel támasztanád alá. Talán máert nincs olyan ami alátámasztaná?


És itt van néhány ami viszont egyenesen cáfolja a jehovások ezen tévtanítását:


Itt egy prófécia Jézusról, ahol erős Istennek nevezik: Ézsaiás 9:6 - "Mert egy gyermek születik nékünk, fiú adatik nékünk, és az uralom az ő vállán lészen, és hívják nevét: csodálatosnak, tanácsosnak, erős Istennek, örökkévalóság atyjának, békesség fejedelmének!" " .


Így szól az Úr, Izráelnek királya és megváltója, a seregeknek Ura: Én vagyok az első, én az utolsó, és rajtam kivül nincsen Isten."(Ézsaiás 44:6)


Kolossé 1:16 " Mert Ő benne teremtetett minden, a mi van a mennyekben és a földön, láthatók és láthatatlanok, akár királyi székek, akár uraságok, akár fejedelemségek, akár hatalmasságok; mindenek Ő általa és Ő reá nézve teremttettek"


János 1:1 "Kezdetben vala az Íge, és az Íge vala az Istennél, és Isten vala az Íge."--->János 1:14 . "És az Íge testté lett és lakozék mi közöttünk (és láttuk az ő dicsőségét, mint az Atya egyszülöttjének dicsőségét), a ki teljes vala kegyelemmel és igazsággal."


János 5:17-18 " Jézus pedig felele nékik: Az én Atyám mind ez ideig munkálkodik, én is munkálkodom. E miatt aztán még inkább meg akarák őt ölni a zsidók, mivel nem csak a szombatot rontotta meg, hanem az Istent is saját Atyjának mondotta, egyenlővé tévén magát az Istennel."


János 8:24 " Azért mondám néktek, hogy a ti bűneitekben haltok meg: mert ha nem hiszitek, hogy én vagyok, meghaltok a ti bűneitekben."--és azt nyiván tudod, hogy mikor Mózes azt kérdezte Istentől mit mondjon a fárónak ki küldte őt, Isten azt válaszolt, hogy mondja azt, hogy a Vagyok küldte, és Jézus valahányszór ezt a Én Vagyok formát használta, azt állította, hogy Ő Isten, ez az akkori embereknek/farizeusoknak nyílvánvaló volt, csak a fordításokból nem minden jön át teljesen úgy, ahogy az az eredeti nyelben hangzik.


János 10:30 " Én és az Atya egy vagyunk."


János 14:9 " Monda néki Jézus: Annyi idő óta veletek vagyok, és még sem ismertél meg engem, Filep? a ki engem látott, látta az Atyát; mimódon mondod azért te: Mutasd meg nékünk az Atyát? "


János 20:28 " És felele Tamás és monda néki: Én Uram és én Istenem!"


Filippi 2:5-7 " Annakokáért az az indulat legyen bennetek, mely volt a Krisztus Jézusban is, A ki, mikor Istennek formájában vala, nem tekintette zsákmánynak azt, hogy ő az Istennel egyenlő, Hanem önmagát megüresíté, szolgai formát vévén föl, emberekhez hasonlóvá lévén; "


1Timótheus 3:16 "És minden versengés nélkül nagy a kegyességnek eme titka: Isten megjelent testben, megigazíttatott lélekben, megláttatott az angyaloktól, hirdettetett a pogányok közt, hittek benne a világon, felvitetett dicsőségbe."


Jelenések 1:8 " Én vagyok az Alfa és az Omega, kezdet és vég, ezt mondja az Úr, a ki van és a ki vala és a ki eljövendő, a Mindenható. "

נוצרי

2010. jan. 29. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

„…gyermek születik, fiú adatik nekünk, s az ő vállára kerül az uralom. Így fogják hívni: Csodálatos Tanácsadó, Erős Isten, Örök Atya, Béke Fejedelme.” (Ézsaiás 9:6)

„A maradék megtér! Jákob maradéka az erős Istenhez.” (Ézsaiás 10:21)

„Izrael Szentje lesz a Megváltód, akit az egész föld Istenének hívnak.” (Ézsaiás 54:5)


„Íme a szűz fogan és fiat szül, Emmánuel lesz a neve. Ez azt jelenti: Velünk az Isten.” (Mt 1:23)

„...Ennek láttán félelem fogta el a népet, és dicsőítette az Istent, hogy az embereknek ekkora hatalmat adott.” (Mt 9:8)


„"Hogy beszélhet ez így? Káromkodik. Ki bocsáthatja meg a bűnt más, mint az Isten?"” (Mk 2:7)


„…és szívem ujjong megváltó Istenemben…” (Lk 1:17)

„Hitük láttán így szólt: "Ember, bűneid bocsánatot nyertek." Erre az írástudók és a farizeusok azt gondolták magukban és mondták: "Ki ez, hogy így mer káromkodni? Ki más bocsáthatja meg a bűnöket, mint az Isten?"” (Lk 5:20-21)

„Mindnyájukat elfogta a félelem, és magasztalták Istent ezekkel a szavakkal: "Nagy prófétánk támadt", és: "Meglátogatta népét az Isten."” (Lk 7:16)

„"Térj vissza otthonodba és beszéld el, milyen nagy jót tett veled az Isten!" Erre az bejárta az egész várost, és elhíresztelte, milyen nagy jót tett vele Jézus.” (Lk 8:39)


Jn 1,1 – „Isten volt az Ige”

„Istent sosem látta senki. Az egyszülött Isten, Aki az Atya keblén nyugszik, Ő nyilatkoztatta ki.” (Jn 1:18)

„…az Istent is Atyjának nevezte, s így egyenlővé tette magát az Istennel.” (Jn 5:18)

Jn 5,23 – „mindenki úgy tisztelje a Fiút is, ahogy az Atyát tiszteli.”

„…de vannak közöttetek, akik nem hisznek." Jézus ugyanis kezdettől fogva tudta, kik nem hisznek, és ki fogja elárulni.” (Jn 6:64)

Jn 8,19 – „Ha engem ismernétek, Atyámat is ismernétek.”

Jn 8,58-59 – „Bizony, bizony, mondom nektek: Mielőtt Ábrahám lett, én vagyok.” (Vö. 2Móz 3,14-15)

Jn 10,30 – „én és az Atya egy vagyunk.” (vö. Kiv 3,14; 20,7; Lev 19,12; 24,14-16)

„…a káromlásért, azért hogy ember létedre Istenné teszed magadat."” (Jn 10:33)

Jn 10,38 – „az Atya bennem van s én az Atyában vagyok.”

Jn 12,45 – „aki lát, azt látja, aki küldött.”

Jn 14,8-12 – Aki Jézust látta, az az Atyát látta.

Jn 20,28-29 – Jézus elfogadja Tamás hitvallását: „Én Uram, és Istenem!”


„Míg kövezték Istvánt, így imádkozott: "Uram, Jézus, vedd magadhoz lelkemet!"” (ApCsel 7:59)

ApCsel 20,28 – „igazgassátok az Isten egyházát, amelyet a tulajdon vére árán szerzett meg magának.”


Róm 9,5 – „Krisztus, aki mindenek fölött való, mindörökké áldott Isten, Amen.”


„...egy az Urunk, Jézus Krisztus, aki által minden van, s mi magunk is általa vagyunk.” (1Kor 8:6)


„Ő Isten formájában volt, és az Istennel való egyenlőséget nem tartotta olyan dolognak, amelyhez föltétlenül ragaszkodnia kell, hanem kiüresítette magát, szolgai alakot öltött, és hasonló lett az emberekhez. Külsejét tekintve olyan lett, mint egy ember. Megalázta magát és engedelmeskedett mindhalálig, mégpedig a kereszthalálig.” (Fil 2:6-8)


„Ő a láthatatlan Isten képmása, az elsőszülött az egész teremtés fölött. Mert benne teremtetett minden a mennyben és a földön [...]. Mindent általa és érte teremtetett. Ő előbb van mindennél, és minden benne áll fenn. Ő a testnek, az Egyháznak a feje. Ő a kezdet, az elsőszülött a halottak közül, hogy övé legyen az elsőség mindenben. Úgy tetszett az Atyának, hogy benne lakjék az egész teljesség, s hogy általa békítsen ki magával mindent a földön és a mennyben, minthogy Ő a kereszten vérével békességet szerzett.” (Kol 1:15-20)

Kol 2,9 – „benne lakik testi formában az istenség egész teljessége”


Zsid 1:8 „A Fiához ellenben e szavakkal fordul: Isten, trónod áll örökre, királyi pálcád igazságosság vesszője.”


„Így dicsőül meg Urunk Jézus neve bennetek, és ti is őbenne, Istenünknek és Urunknak, Jézus Krisztusnak kegyelméből.” (1Tessz 1:12)

„És minden versengés nélkül nagy a kegyességnek eme titka: Isten megjelent testben, megigazíttatott lélekben” (1Tim 3:16)

Tit 2:13 „…várjuk a mi boldog reménységünket, a mi nagy Istenünk és üdvözítőnk, Jézus Krisztus dicsőséges eljövetelét”


1Jn 5:20 „De tudjuk, hogy eljött az Isten Fia, és képességet adott nekünk arra, hogy felismerjük az Igazat; és ezért vagyunk az Igazban, az ő Fiában, a Jézus Krisztusban. Ő az igaz Isten és az örök élet.”

„Ki a hazug, hacsak az nem, aki tagadja, hogy Jézus a Krisztus? Az az antikrisztus, aki tagadja az Atyát és a Fiút.” (1Jn 2:22)


2Pét 1:1 „Simon Péter, Jézus Krisztus szolgája és apostola, mindazoknak, akik velünk együtt ugyanabban a drága hitben részesültek Istenünk és Üdvözítőnk, Jézus Krisztus igazsága által”


„Mert bizonyos emberek befurakodtak közétek, akiknek az ítéletük már rég megíratott; ezek az istentelenek Istenünk kegyelmét kicsapongásra fordítják, az egyetlen Urat, Urunkat, Jézus Krisztust pedig megtagadják.” (Júd 1:4)


„"Én vagyok az alfa és az ómega (a kezdet és a vég)" - mondja az Úr, az Isten, aki van, aki volt és aki eljő, a Mindenható. [...] Meghaltam, s íme, mégis élek, örökké. ” (Jel 1:8.18)

2010. jan. 30. 06:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

Helyes Jézushoz imádkozni?


János 14:14 ha valamit kértek tolem az én nevemben, megteszem.

Cselekedetek 7:59, 60 Amikor megkövezték Istvánt, az így imádkozott: Úr Jézus, vedd magadhoz lelkemet! Azután térdre esett, és hangosan felkiáltott: Uram, ne ródd fel nekik ezt a bunt! És amikor ezt mondta, meghalt.


Cselekedetek 9:14 és ide is meghatalmazást kapott a fopapoktól, hogy elfogja mindazokat, akik segítségül hívják a te [Jézus, 17. vers] nevedet.


Cselekedetek 9:20, 21 és azonnal hirdetni kezdte [Saul] a zsinagógákban Jézusról, hogy o az Isten Fia. Mindenki csodálkozott, aki hallotta, és így szóltak: Hát nem o az, aki üldözte Jeruzsálemben azokat, akik segítségül hívják ezt a nevet, és aki ide is azért jött, hogy megkötözve a fopapok elé vigye oket?


Cselekedetek 22:16 Kelj fel, keresztelkedj meg, mosd le buneidet, segítségül híván az Úr nevét.


Cselekedetek 22:17-19 Történt azután, hogy visszatértem Jeruzsálembe, és a templomban imádkoztam… és láttam ot [Jézust], aki ezt mondta nekem… Erre így szóltam: Uram…


Róma 10:9, 11-13 Úrnak vallod Jézust… Az Írás is így szól: Aki hisz obenne, nem szégyenül meg.. Ugyanaz az Ura, és o bokezu mindenkihez, aki segítségül hívja; amint meg van írva: Aki segítségül hívja az Úr nevét, üdvözül.


1Korinthus 1:2 az Isten gyülekezetének, amely Korinthusban van, a Krisztus Jézusban megszentelteknek, azoknak, akiket o elhívott és saját népévé tett; mindazokkal együtt, akik a mi Urunk Jézus Krisztus nevét, az o Uruk és a mi Urunk nevét bárhol segítségül hívják.


2Korinthus 12:8, 9 Emiatt háromszor kértem az Urat, hogy távozzék az el tolem. De o ezt mondta nekem: Elég neked az én kegyelmem, mert az én erom erotlenség által ér célhoz. Legszívesebben tehát az erotlenségeimmel dicsekszem, hogy a Krisztus ereje lakozzék bennem.


1Timóteus 1:12 Hálát adok a Krisztus Jézusnak, a mi Urunknak, aki megerosített engem…


Jelenések 22:20 Ámen. Jöjj, Uram Jézus!

2010. jan. 30. 06:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

Kedves 14:38 !


Nem csak Jehova tanúi mondják ,hogy Jézus teremtmény !

Példabeszédek 8:22-31 itt maga Jézus mondja el ,hogy Isten teremtette őt mielőtt a föld vagy akármi más meg lettek volna !!Olvasd el figyelmesen ezeket a verseket ,hátha te is észreveszed ,mi az igazság !

Imádkozni pedig egyedül Istenhez kell ,mert ő az imák meghallgatója .Az imáink végén pedig azt kell mondani ,hogy Jézus nevében ,mivelhogy Jézuson keresztül vezet az út Istenhez ,ő általa hallgat meg minket !


Igen JT vagyok

2010. jan. 31. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!