Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Gondolkodó kersztények! Igaza...

Gondolkodó kersztények! Igaza van az Imrének? Mit lehet tenni? Kell-e valamit tenni?


2014. nov. 22. 16:27
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:

A zsidók ősidők óta taníttatott, TANULT emberek, akiknek FONTOS volt az oktatás. Nem csoda, hogy sok társadalomban viszonylag sok zsidó töltött be befolyásos szerepet. A 13 magyar Nobel-díjas közül 9 zsidó volt. De a művészetekben is aránytalanul sok zsidó remekelt a történelem során, nagyos sok értéket köszönhetünk nekik. Ez a tudásvágy a bibliai időkre vezethető vissza. Már a Biblia is tisztázza, hogy az i.e.-i Izraelben is tudtak olvasni és írni a nők és férfiak egyaránt.


A pénz hatalom, a hatalom pedig megront - a jó angol közmondás szerint. Nyilván vannak tisztességtelen eszközökkel élő zsidó pénzemberek, mint ahogy vannak NEM ZSIDÓK is! De mivel a világ népességének csak elenyésző kisebbsége zsidó, a túlnyomó többségből sokkal több nem zsidó 'bizniszmen' él és virul, és ÁLTALÁBAN ők sem erkölcsösebbek, ha az úgymond "kizsákmányolásról" van szó.


A világgazdaság alapvetően IGAZSÁGTALAN, erkölcstelen alapokra épül, és aki ennek a része kíván lenni, az szinte törvényszerűen bemocskolja a kezét. Ilyenkor viszont nincs az a kóser tisztálkodási szertartás, amivel lemoshatnák magukról az ILYEN zsidók a piszkot. :-)


De a Biblia szerint NINCS KÜLÖNBSÉG a nemzetiségek között! A bűn és az erkölcstelenség nem kötődik egy nemzethez, sőt egyik sem mentes ezektől. Ha valaki nemzeti, etnikai alapon akar érvelni erkölcsi kérdésekben, az nem a békét és a toleranciát keresi, hanem az ellenségeskedést és a pusztítást. A BŰNT és az erkölcstelenséget kellene már csírájában elfojtani, elvetni (az igazságra való oktatással), nem pedig etnikai kérdésként, ostoba általánosító módon tálalni. Még akkor sem, ha tudjuk, hogy kulturális és egyéb okoknál fogva egyes etnikumokban több a rossz tradíció negatív hatása (pl. börtönkarrier) mint másokban. A problémát kéne támadni és megoldani, nem az embert!!!!

2014. nov. 24. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 A kérdező kommentje:
Nem utálom a zsidókat. Csak valaki azt szűrte le az egyik videóból, de én csak érdekességképpen mutattam. Meg, hogy ki mit gondol. A katonaságot megszüntették(gondolom, hogy ne legyen ellenállás), úgyhogy már csak Isten tud segíteni. Azt szoktam kérni, hogy aki Magyagyarországot tönkre akarja tenni, fel akarja számolni, a gyárakat eladta, megvette, majd bezárta, aki a földet eladja olcsóért a haveroknak, a családi vállalkozások elől, aki a más kárára tud csak élni, kiviszi az országból adómentesen a milliárdokat, ál válsággal tönkretette a lakosságot, akik a tévén újságon keresztűl hamis híreket terjesztenek,uszításokat csinálnak, azok haljanak meg. Ilyenekre nincs szükség. Teljesen mindegy, hogy milyen nemzetiségű. A Magyarnak is van joga élni. A becsületes szorgalmas embert Isten áldja meg, a gazembert vegye magához, vagy rakja ahova akarja, de ne maradjon a Földön.
2014. nov. 24. 23:30
 13/13 A kérdező kommentje:

"A problémát kéne támadni és megoldani, nem az embert!!!!!"

Aszmonták a gyülekezetben, hogy vannak olyan emberek, akiknek nincs lelkük, na ezeken már semmi nem segít, nem fognak megváltozni. Nekem nem kötelességem eltűrni. Vagy meddig tűrjem, amíg mindent eladnak alólunk? Ennyire ne legyünk már humánusak. Egyébként nekem is azt mondták a gyülekezetben, hogy a zsidók szorgalmas rendes emberek. Ha Posta Imre igazat mond, és kimutathatóan a közigazgatásban mindenki zsidó, és korrupt, akkor ez a zsidó nem az a zsidó. Hallgattam előadást a Szent Korona jogrendről, és valami olyanról volt szó benne, hogy régen nem engedték, hogy zsidók közvagyon feletti beosztásban dolgozzanak, mert több országot tönkrevágtak a sefteléseikkel. Gondolom ez nemzetbiztonság kérdés. Mindenfajta ember jó első ránézésre de, ha csak úgy tud érvényesülni, hogy más kárára, akkor az ne éljen.

2014. nov. 25. 11:09
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!