Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » A Bibliában leírtakat a...

A Bibliában leírtakat a gondolkodó emberek miért hiszik el feltétel nélkül, a hívők miért állítják, hogy Isten szava?

Figyelt kérdés
2011. aug. 19. 14:21
 1/10 anonim ***** válasza:
51%

Mert gondolkoznak!

Ez egyébként pont ugyanúgy van az élet minden területén, sokkal több a hiszékeny, mint az, aki személyesen és alaposan utánanéz a dolgoknak.

2011. aug. 19. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
53%

Szia!


A Biblia szerint a hit: meggyőződés, méghozzá a nem látott dolgokról. A hívők a Biblia ihletettségében hisznek, vagyis abban, hogy Isten ihlette a prófétákat, hogy írják le, amit leírtak. A Biblia tehát ilyen értelemben Isten szava és nem szó szerinti értelemben.


Szívesen venném, ha leírnád, mi az a konkrét dolog a Bibliából, amiről úgy gondolod, hogy egy gondolkodó embernek nem szabadna elhinnie. Egyébként erről a háromszoros doktor Professzor A.E.Wilder Smith könyvének címe jut eszembe: Aki gondolkodik annak hinnie kell...


Üdv. Péter

2011. aug. 19. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
51%

Most esett csak le, hiszen a kérdésed is fura. A "gondolkodó emberek" elhihetik "feltétel nélkül"?!

Ha gondolkoznak rajta, már nem hihetik feltétel nélkül - vagy tévednék?


Az első voltam.

2011. aug. 19. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Pont a gondolkodó emberek nem hiszik el... maximum mint metaforát.

Akik feltétel nélkül elhiszik, azok nem gondolkodó emberek.

2011. aug. 19. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
68%

Akkor nagyon sok művelt és többdiplomás ember ezek szerint "nem gondolkozik"!


Tényleg jó lenne alaposan megvizsgálnia mindenkinek, aki véleményt mond róla. Alaposan és őszintén, előítélet mentesen, ha lehet. De sajnos a többség csak véleményt mond róla, felületes és hiányos, vagy csak másoktól származó értesülések alapján.

2011. aug. 19. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Te magad mondtad épp előttem, hogy aki gondolkodik, az nem hiszi el feltétel nélkül, pontosan azért, mert gondolkodik. Ez független attól, hogy valakinek hány diplomája van, ha egy kis kritikai érzék szorult bele, nem fogja szó szerint benyalni, amit abban írnak...
2011. aug. 19. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Ez így van. Nem is hinném, hogy van olyan hívő (vagy csoport), aki szó szerint venné az egészet. Értelemszerűen vannak a Bibliának szó szerinti és jelképes szövegei. Abban vannak eltérések, hogy kinek melyik...


Sokszor megfigyelhető, hogy bizonyos teológiai elképzelés miatt gondolnak egy bizonyos részt vagy verset szó szerintinek, hiszen az jól alátámassza a hitüket. Sajnos ez a módszer gyakran vezet tévútra.


De az valóban elmondható, hogy az ún. "kereszténység" túlnyomó része hiszékeny. Gondolj csak arra, hogy hány százmillió ember születik bele az ősei vallásába és pusztán hagyományból ragaszkodik hozzá!

2011. aug. 19. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 Sághegyi Csaba ***** válasza:
51%

Nem intelligenciafüggő, hogy ki mennyire hiszi el. Ateisták, és teremtéshívők között is vannak magas végzettségűek, akik sokra is vitték.

Ennek a tükrében szerintem ez inkább szívkérdés. De befolyásolja neveltetés, személyiségtípus, sok minden.

Jómagam hiszem, hogy minden szava Istentől van. Vannak rá érveim, amit egyesek nagyon értelmesnek mondanak, mások komoly hülyeségnek. Mindkét táborban vannak magas intellgenciájú emberek.


Szoktam mondani, hogy butaság, és hülyeség nem ugyanaz. A buta ember az, akinek nincs meg a kapacitása arra, hogy értelmesen járjon el.

A hülye pedig az a magas intelligenciájú, és logikus gondolkodásra nagyon is képes ember, aki mégis illogikusan foglal állást néhány dologban, mert egyszerűen attól érzi jobban magát. Szívét az esze fölé emeli. Sokszor úgy, hogy ezt ő maga sem tudja, mint aki hipnózisban van.

Hogy ez utóbbi az intelligensek melyik tábora? Az idő majd megmutatja! :)

2011. aug. 19. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 yuda ***** válasza:
40%

Régen, mielőtt megtértem volna -sok évvel ezelőtt-, már ismertem a bibliát, olvasgattam, igazából csak a történetek fogtak meg valamennyire -Sámson az erős, és hasonlóak. Valóban inkább mesének véltem, legjobb esetben is elavult dolognak, de amikor elérkezett az idő, Isten megérintett- bejött az életembe, megtapasztaltam valóságosan, hogy Jézus értem is meghallt 2000 éve a kereszten.Eltörölte a bűneimet, én pedig igaz emberként élhetek tovább, mert az Ő igazságát kaptam meg cserébe. Nos azóta nem tudnál olyat mondani, ami megingathatná a hitem, mert saját magam tapasztaltam meg Jézus Krisztus él, és Ő tegnap, ma és mindörökké ugyanaz- mondom ezt úgy, hogy biztos legyél benne legalább annyit gondolkodom, mint te- hanem többet. :)


- de nem tudsz kibeszélni egy ilyen csodálatos megtapasztalásból, amit őszintén mondom, mindenkinek legalább ilyet kívánok, hogy megérthessétek Isten hozzánk való szeretetét. :)

2011. aug. 19. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 Hoffman József ***** válasza:
51%

Miért hiszed el feltétel nélkül, hogy a hívők "feltétel nélkül" hiszik el a Bibliát? Nem úgy hiszik:

[link]

2011. aug. 20. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!