Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Istennek van célja azzal,...

Istennek van célja azzal, hogy a csontok nem porladnak el, és így megmaradnak az utókornak?

Figyelt kérdés
Ebből következik a következő kérdésem, hogy akkor így nem állja meg a helyét az a mondat, hogy "Porból lettünk, porrá leszünk." Szerintetek? Ateisták is válaszolhatnak!

2014. nov. 24. 19:46
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
51%
És valá , ezért megalkotá a krematóriumot.
2014. nov. 24. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
0%

A csont csak a tartószerkezet, nem az ember része:D

Olyan, mint a ruhának a fogas.

Egyik filmben volt, hogy úgy árulták a halakat, hogy a csontvázra kentek valami mű trugyit.

Ne az embernél is így van :D

2014. nov. 24. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:
Akkor felteszem másképp a kérdést: például a kiásott dinoszauruszcsontokkal mi van? Isten szándékosan hagyta meg nekünk ennyi év után is? Mert ezek ugye tények, mert kiásták azokat az óriás csontokat. Lehetett volna úgy is, hogy minden eltűnik, elporlad. Nem tudom érthető vagyok-e?...
2014. nov. 24. 19:54
 4/15 anonim ***** válasza:

Na de a csont is egy idő után elporlad

Bár ez a talaj minőségétől is függ..

2014. nov. 24. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
Az Úr nem a dinóknak mondta, hogy porrá lesznek:P
2014. nov. 24. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:
Persze, tudom, hogy az emberekre értette, de ez egy másik kérdésem volt, hogy a dinókat miért hagyta meg nekünk? Ezzel csak egy picit elbizonytalanít minket, még akkor is, ha van utalás a Bibliában kígyószerű lényekre.
2014. nov. 24. 20:08
 7/15 anonim ***** válasza:

Tudod, kérdező, a Biblia nem minden.

Egészen pontosan CSAK az akkori emberek (közemberek, nem tudósok) tudása van benne. Egyetlen szóval sem több.

A világ pedig ennél sokkal-sokkal többet jelent.

Tehát, ha a világunkról szeretnél sok mindent tudni, akkor ehhez KEVÉS lesz a Biblia önmagában.

És bizony sok helyen lesz úgy, hogy valaki másnak lesz igaza a Biblia ELLENÉBEN.

Nem csak a csontok - hanem pl. a DNS is sok mindent elárul. Elsőnek azt, hogy az élővilág NEM 6 nap (de nem is 6000 nap) alatt készült - és nem is mindent a "maga faja szerint" teremtettek, hanem a fajok egymásból alakultak ki.

2014. nov. 24. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
22%
A krematórium után nem por lesz az emberből? Sőt, egy idő után teljes egészében elporlad. A dínókról pedig már elég tudományos bizonyíték van arra, hogy nem 65 millió éve éltek, mivel rengeteg olyan leletet találtak, amin az ember és dínó (sárkány) együtt van rajta. Vagy lábnyomot, ember-dínó egymás mellett. Lehet, hogy a kormeghatározás mégiscsak téves? :P
2014. nov. 25. 07:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:

Ne égesd magad, Filoszgod... néhány ilyen lelet van, de ezek hamisítványok, már kiderült.


Amúgy a "porrá leszünk" annyiban igaz, hogy 1-2 kg "por" tényleg van az emberben - de a többi szén és víz. Abból ugyan nem sok marad meg, mert szétoszlik a halál után.

Na meg némi mészkő a csontokban.

2014. nov. 25. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:

üdv, véleményem szerint a dínók sátán megalomán személyiségét tükrözik vissza. ezekből az állatokból működteti sátán a mostani, modern világrendszerét, gondolok itt a kőolajra. azonban van érdekes leírás a csontokról ezékiel könyvébe. amikor olvassátok, jusson eszetekbe, hogy a jelenések könyvében is beszél 4 angyalról, akik visszatrtják a föld 4 szelét: 37 Jehova keze pedig rajtam volt, és ő kivitt engem Jehova szelleme által, és letett a völgy közepén, az pedig tele volt csontokkal. 2 Elvezetett engem mellettük körös-körül, és íme, nagyon sok volt belőlük a völgy színén, és íme, igen szárazak voltak. 3 És így szólt hozzám: „Embernek fia! Vajon életre kelhetnek-e ezek a csontok?” Én ezt feleltem: „Legfőbb Úr, Jehova, te tudod.” 4 Akkor így szólt hozzám: „Prófétálj ezekről a csontokról, és mondd meg nekik: »Ó, ti száraz csontok, halljátok meg Jehova szavát:

5 Így szól a legfőbb Úr, Jehova ezekhez a csontokhoz: ,Íme, leheletet adok belétek, és ti életre keltek. 6 Inakat adok rátok, és húst növesztek rátok, bőrrel borítalak be titeket, és leheletet adok belétek, és életre keltek; és megtudjátok, hogy én vagyok Jehova.’«”

7 Én pedig úgy prófétáltam, ahogy parancsot kaptam. És mihelyt prófétáltam, valami hang hallatszott, és íme, zörgés volt, és közeledni kezdtek a csontok egymáshoz, csont a hozzátartozó csonthoz. 8 Láttam, és íme, inak kerültek rájuk, és hús növekedett, és bőr kezdte beborítani őket felül. Lehelet azonban nem volt bennük.

9 Akkor így szólt hozzám: „Prófétálj a szélnek. Prófétálj, ó, embernek fia, és ezt mondd a szélnek: »Így szól a legfőbb Úr, Jehova: ,A négy szél felől jöjj el, ó, szél, és fújj ezekre a megöltekre, hogy életre keljenek.’«”

10 Én úgy prófétáltam, ahogy megparancsolta nekem, és lehelet ment beléjük, ők pedig életre keltek, és lábukra álltak — egy igen-igen nagy hadsereg.

2014. nov. 25. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!