Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Látta már valaki a Poklot?...

Látta már valaki a Poklot? Milyen?

Figyelt kérdés
Komoly válaszokat, ha lehet...

2014. nov. 26. 16:21
1 2 3 4
 31/39 A kérdező kommentje:

Karlowy,

te mit tapasztaltál? Légyszi, írd le... legalább priviben.

2014. nov. 30. 10:32
 32/39 anonim ***** válasza:
A 13-as hozzászólásban leírtam.
2014. nov. 30. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/39 A kérdező kommentje:

"Isten megmutatta hova kerülnék. Nagyon sötét volt, hanyatt feküdtem a földön keresztre feszítve, és olyan félelmet éreztem, amit itt a Földön nem lehet érezni. A belsőmből áradt ki körbe-körbe, és egyre nagyobb lett a félelem. Aztán megszólalt egy hang: most hozzák a tesódat."


Igen, köszi, ezt olvastam. Bocs, de miből gondoltad, hogy a Pokolban voltál, ha neked Isten mutatta meg a helyet és nem Sátán?


Nem akarom felpiszkálni benned a rossz érzéseket, de az én véleményem az, hogy te nem a Pokolban voltál, hanem Isten egyik durva fenyítőtelepén, ahová az olyanokat viszik, akiket nem véd senki, és ki vannak szolgáltatva ennek az emberölő entitásokból álló gyilkos bandának; akik "Isten"-nek hívatják magukat; de akkor is, csak mocskos kis szürkék, a telepatikus félelemkeltésben pedig profik.


Apropó! Isten hogy nézett ki? Mert eddig te vagy az első, aki látta.

2014. dec. 1. 04:37
 34/39 anonim ***** válasza:
Istent nem láttam, nem is mondtam ilyet. Ahhoz, hogy beutaljon valahova, nem kell őt látni. Angyalokat már láttam. Ha odakerül az ember, egyszerűen tudni fogja.
2014. dec. 1. 06:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/39 A kérdező kommentje:

Szóval, akkor csak azt hiszed, hogy a Pokolban voltál, de nem vagy benne biztos... és azt hiszed, hogy a zsidó-keresztény Isten "utalt" oda; de ebben sem vagy biztos.


Kedves Karlowy te magyar vagy?

Olvastad már a Magyar Bibliát?

Itt a linkje:

[link]

2014. dec. 2. 09:34
 36/39 anonim ***** válasza:
Ne akard már jobban tudni, hogy a másik ember mit tapasztalt meg. Ilyen alapon János jelenések is képzelgések.
2014. dec. 2. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/39 anonim ***** válasza:
"de ebben sem vagy biztos" , ilyet sem mondtam.
2014. dec. 2. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/39 A kérdező kommentje:

Azért csak fura számomra, hogy akit Isten "utal" a Pokolba azok rossz élményekkel kerülnek ki onnan; akiket pedig Sátán, azok kellemesnek mondják, és szívesen emlékeznek rá.

Írjon már valaki, aki Sátánnal volt Ott! Na, légyszi!

2014. dec. 17. 10:50
 39/39 Ay carramba! ***** válasza:

A poklot a vallások nem úgy értelmezik, mint fizikailag létező, alattunk lévő helyet, hanem egy (ha úgy tetszik) másik dimenzióban létező, a miénkkel méretekben megegyező világot.


Én nem vagyok vallásos, és szerintem nem létezik se a pokol, se a menny. De nem azért, mert nincsenek rá bizonyítékok és egy idiótaság az egész, hanem mert keveset tudunk. Tulajdonképpen ez a kettő ugyan az, csak máshogyan megfogalmazva. Ketté lehet választani:


-Azért nem hiszek benne, mert nincs rá utaló jel.

-Azért nem hiszek benne, mert bizonytalan vagyok afelől, hogy létezik-e, mert keveset tudunk ezzel kapcsolatban.


Az ember, és az emberi tudomány még nem eléggé fejlett ahhoz, hogy rögzített választ nyújtson be a természeti törvényeknek ezzel a válasszal karöltve: igen. Az, hogy léteznek-e egyáltalán más dimenziók, az már más kérdés Véleményem szerint egy új tudományág neve van születőben abból a tintából, ami a tudósok tollából fog beleszívódni a papírba. És nem azért nincs teljesen elvetve ez az elmélet a nagy tudósok körében sem, mert nem tudunk eleget hozzá, és azt sem tudjuk, hogy hol fogjunk hozzá, hanem mert NEM ELKÉPZELHETETLEN AZ, HOGY AZ IDŐNEK ÉS A TÉRNEK NEM CSAK EGY GÖRBÜLETE LÉTEZIK. (Nem ordításként, hanem kiemelésként).


Aki(k) azt állítj(a,á(k)), hogy járt(ak) már nem e-világi helyeken, arról az a véleményem, hogy mindig úgy kell hozzáállni ezekhez a históriákhoz, hogy ez nem igaz. Ilyen kevés ismeret alapján nem dönthetünk. Ő(k) vagy igazat mond(anak), vagy nem. Bár meggondolandó, hogy (pont) ezek az emberek-e ezen a téren az alapok...

2017. jan. 2. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!