Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Tisztelt Jehova Tanúi! Hosszú...

Tisztelt Jehova Tanúi! Hosszú ideje figyellek már benneteket és most jött el az a pillanat, hogy megkérdezzem. Hogy mondhattok ti olyant, hogy szeretitek azokat akikkel ti itt szóba áltok, azok akik ellent mondanak a tanításaitoknak?

Figyelt kérdés

...mert nekem az a a tapasztalatom a megfigyeléseim alapján,hogy NEM!

És nem csakhogy nem hanem néha kivehető a gyűlölet az írásaitokban.

Nem ítélkezni akarok de ezt muszály volt megkérdeznem...bocsánat!


"Hallottátok, hogy megmondatott: Szeresd felebarátodat és gyűlöld ellenségedet.Én pedig azt mondom néktek: Szeressétek ellenségeiteket, áldjátok azokat, a kik titeket átkoznak, jót tegyetek azokkal, a kik titeket gyűlölnek, és imádkozzatok azokért, a kik háborgatnak és kergetnek titeket.Hogy legyetek a ti mennyei Atyátoknak fiai, a ki felhozza az ő napját mind a gonoszokra, mind a jókra, és esőt ád mind az igazaknak, mind a hamisaknak. Mert ha azokat szeretitek, a kik titeket szeretnek, micsoda jutalmát veszitek? Avagy a vámszedők is nem ugyanazt cselekeszik-é? És ha csak a ti atyátokfiait köszöntitek, mit cselekesztek másoknál többet? Nemde a vámszedők is nem azonképen cselekesznek-é?Legyetek azért ti tökéletesek, miként a ti mennyei Atyátok tökéletes."(Mt,5:42-44)


Itt most rólatok van szó és engem az érdekelne,hogy azok a Tanúk akik annyira fennhéjazóak,azok akik képesek sokszor ellmenni szinte az átkozódásik,hogy érzik magukat amikor kezükbe veszik a Szentírást és olvassák a fenti igét?

Elnézem az Adventistákat a Baptistákat sőt a Katolikusokból jó néhány igaz hívőt és nem találok olyant mint a soraitokban.

Csak az érdekelne,hogy hogy nevezhetitek magatkat Isten kiválasztott népének amikor még a saját testvéreiteknek sem tudtok megbocsátani és egyszerüen levegőnek nézitek Őt....vagy még annak sem...

Bocsánat,hogy fel mertem hozni ezt a témát de ez egy komoly próbléma egy igaz Istenfélő ember életében.

Előre szólok,hogy én nem kívánok beszélgetni,csak a válaszra vagyok kíváncsi.

Köszönöm megértéseteket.



2014. okt. 29. 20:27
1 2 3 4 5 6
 1/56 anonim ***** válasza:
33%
A gyűlölet a magja minden vallásnak.
2014. okt. 29. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/56 anonim ***** válasza:
93%
Erre én is hiváncsi lennék,én is gondolkoztam hasonlón,de nem foglalkoztat annyira,hogy megkérdezzem.De igy,hogy te megfogalmaztad engem is érdekel a válasz.plusz még egy aprocska észrevételem lenne.miért akarják ráeröltetni mindenkire a vallásukat,és a meggyözödüket?
2014. okt. 29. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/56 anonim ***** válasza:
24%
üdv, ne hagyd figyelmen kívűl a multat. szerinted az szeretet, amikor katolikus öl katolikust? a gyilkosságok mekkora százalékában jt az elkövető? abibliai görögben 4 féle szeretet van, az a fajta szeretet, amire Jézus felszólít minket, a tiszteleten alapuló szeretet. általában az itt író tanúk egyedül vannak, amikor írnak, emiatt sokszor elengedik magukat, ezt én is tapasztaltam. ha ketten vannak, általában kontrolálják egymást. a kiközösítésre gondolsz, hogy a saját testvéreiknek sem tudnak megbocsájtani? általában nem tudják, miért közösítenek ki valakit, ergo nem is haragszanak rá.
2014. okt. 29. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/56 sandor76 ***** válasza:
31%

Szia.

Ismerjuk ezeket a Biblia verseket,es a jelentesuket is.

Biztos azt is megfigyelted,hogy amennyiben ertelmes kerdest tesz fel valaki,arra ertelmes valasz is erkezik.

Persze tudjuk ezt szinte senki sem veszi elsore figyelembe ,de nem ez a lenyeg.

Jezus azt is mondta nem mindenki fog figyelni Isten szavara.

Ettol fuggetlenul ,mivel szeretjuk az embereket,elmondjuk nekik ,barkinek mindeggy mit fognak szolni hozza,elvegre Jezus adta parancsba a kovetoinek.

Szeretni az embereket;

Addig amig valakivel el lehet ertelmesen beszelgetni,mindeggy van-e eggyetertes vagy sem,addig lehet tisztelni mindenkit.

Viszont vannak akik szandekosan ugy forgatjak a szavakat,kerdeseket,hogy az erosen provokalo,es Istent teljes mertekben megalazo erveket tartalmaz.

Igaz mi tudjuk ezek egyeni ervelesek,amikhez mindenkinek joga van.

Csak amikor mar nincs mit tenni az ilyen emberekkel,tesszuk azt amit ugy gondolunk,hogy meg belefer meg ha Tanuk vagyunk is.

Azert az tulzas,hogy szitkozodni,atkozodni szoktunk,tobb okbol is,nem fejtenem ki.

Jezus amikor Ilyen emberekkel talalkozott nem foglalkozott veluk,levegonek nezte oket.

En is igy teszek.

Akivel nem lehet mit kezdeni,azzal nem lehet.

Egyebkent Ez a gondod a Tanukkal,de mi a helyzet az osszes tobbi vallassal,ok is ertik ezeket a Biblia verseket,szerinted ok nem fennhejazoak.

2014. okt. 29. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/56 r.sentinel ***** válasza:
52%

Ez mar unalom hogy minden 3-ik kerdes a Jehova Tanukat helyezi celkeresztbe.


Oszinten sajnalom az osszes mas iranyzatot kepviselot akik azonosulni tudnak mindezen tamadonak is velheto irasokkal.


Forduljon minden katolikus es mas vallasu onmagaba (csak aki azonosul az ilyen alacsony szintu emberekhez)es maga korul sepregessen es ne a szomszed udvaraba seperje be a koszt, mert nalla is boven van szemet es tavol all a tokeletes hivot jellemzo szemelytol.


sandor76 gartula es tovabbra is fenttartom hogy a Jehova Tanuk ugyan nem tokeletesek, mint ahogyan en sem es te se kerdezo, de moderaljak magukat es celszeru valaszokat igyekeznek adni es a tragar es alacsony szintu parbeszedeknek meg eddig nem voltam reszese, de biztos vannak kivetelek.


En sem fogadom el minden megjeleno valaszukat es belollem is neha kijon az ego, de szerintem levegobol kapott dolgot irtal ami a vadaskodast illeti.

2014. okt. 29. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/56 anonim ***** válasza:
54%
Nekem is rossz tapasztalataim vannak a jehovakkal, de inkabb a valo eletbol. Az egyik, hogy allandoan teriteni akarnak, ami rohadtul idegesito. Szerintem mindenki tud maga donteni, felnott emberek vagyunk. Na de ez a kisebbik gond, elviselheto. A masik az eroszakossaguk. Volt egy iskolatarsam, aki allandoan sovany es hofeher volt, mert semmi olyan kajat nem ehetett, amire a azervezetenek szuksege van. Kislanyrol beszelunk. Olyat pl. hogy csoki, hirbol sem ismert, de ez hagyjan... Hust sem ehetett, mert az aberralt anyja megtiltotta. Tudnek meg rola meselni, de minek? Mondjuk ki egy mondattal: Veszelyeztette a gyereket es a kutya nem csinal ilyenkor semmit. Torvenyileg tiltanam hogy gyerekek vallast gyakorolhassanak, mert ez... Hat erre nincsenek szavak. Oktassa, de ne gyakoroltassa vele az adott vallast. Majd a gyerek felnott fejjel dont. Mi az, hogy a fejlodesben levo gyerektol fontos tapanyagokat von meg, amik talan az osszes felnottkori betegsegenek az okozoi lesznek, es mindezt "vallas" cimszo alatt? Ez nem az o dontese. Es ennel talan meg rosszabbak is vannak. Nem erdekel a jehova kultura es az erveles sem, en eleget lattam belole. Borzaszto.
2014. okt. 29. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/56 anonim ***** válasza:
39%
Annyira örülök, hogy nem vagyok vallásos és hogy keveset is tudok róluk...
2014. okt. 30. 00:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/56 anonim ***** válasza:
27%

Nem akarsz "beszélgetni" kérdező? Felteszel egy(néhány) durván inkorrekt kérdést és nem akarsz beszélgetni? Pedig ezt így nem nevezném pozitív dolognak.


Az egyik problémád, hogy egyes Tanúk szerinted "fennhéjázók" és "szinte átkozódnak". Micsoda alattomos, semmitmondó, de igazán hangulatkeltő megfogalmazás, mellyel csak az a baj, hogy 'már-már rágalmazás'. :-) (Az utolsó három szó, csak analógiai akart lenni a te szóhasználatodra.)


Nos akkor nézzük: honnan tudod te, hogy akik itt az állításod szerint "fennhéjázóak", vagy "szinte átkozódnak", azok Jehova Tanúi? Honnan tudod te, hogy nem egy kiközösített személy, vagy olyan, aki más egyéb sértettsége miatt, esetleg puszta rosszindulatból, vagy szórakozásból nyomkodja a billentyűket??? Vagy honnan tudod, hogy az illető milyen erős szellemileg, éppen csak érdeklődő, vagy már kifelé áll a szénája a gyülekezetből?


Nem akarsz ítélkezni? De ilyen inkorrekt "kérdéseket", azaz véleményt írni azt helyes?


"Elnézem az Adventistákat a Baptistákat sőt a Katolikusokból jó néhány igaz hívőt és nem találok olyant mint a soraitokban."


Az icipici probléma ezzel csak az, hogy itt a legtöbben fel sem fedik egymásnak a vallásukat, tehát miről is beszélsz? Ellenben ha mégis kiderül, én is sokszor tapasztaltam már az ellenkezőjét annak, amit itt írtál - de szerintem te is, mivel azt állítod, hogy "hosszú ideje figyelsz" bennünket! Tehát ez is inkorrekt megfogalmazás volt tőled.


És a következő álkérdés:


"Csak az érdekelne,hogy hogy nevezhetitek magatkat Isten kiválasztott népének amikor még a saját testvéreiteknek sem tudtok megbocsátani ..."


Tényleg "csak ez" érdekel téged?! Mert ugyanis ez egy teljesen más témát érintő kérdés, vagy neked nem tűnt fel? :-) De szívesen válaszolok rá, ha már megkérdezted: a kérdés is rossz és pontatlan. Nem derül ki belőle pontosan kikre és milyen körülményekre gondolsz. Tán azokra, akiket valamely súlyos Írásellenes bűn miatt ki kellett közösíteni a bibliai parancs szerint? Azt állítod, hogy nekik nem tudunk megbocsátani? Nem a mi dolgunk a megbocsátás, mint tudod ez isteni privilégium. De a gyülekezetbe igenis visszafogadunk bárkit, aki megbánta és kiigazította helytelen életmódját.


De azért én is feltehetek egy kérdést? Hogyan lehet az adventistáknál és a katolikusoknál EGYARÁNT "igaz hívő" valaki? Mit jelent a Szentírás szerint az "igaz hívő" kifejezés? Tudnál-e erre bibliailag pontos választ adni? :-)

2014. okt. 30. 03:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/56 anonim ***** válasza:
14%

"Elnézem az Adventistákat a Baptistákat sőt a Katolikusokból jó néhány igaz hívőt és nem találok olyant mint a soraitokban."


Az icipici probléma ezzel csak az, hogy itt a legtöbben fel sem fedik egymásnak a vallásukat, tehát miről is beszélsz? Ellenben ha mégis kiderül, én is sokszor tapasztaltam már az ellenkezőjét annak, amit itt írtál - de szerintem te is, mivel azt állítod, hogy "hosszú ideje figyelsz" bennünket! Tehát ez is inkorrekt megfogalmazás volt tőled.


Ehhez még egy kis kiegészítés: ezzel szemben Jehova Tanúiról gyorsan kiderül, hogy ők milyen vallás tagjai, mert amiről írnak, az sok mindenben eltér az ún. "kereszténység" elképzeléseitől. Nem csoda hát, hogy sokkal jobban szem előtt vannak.

2014. okt. 30. 04:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/56 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat midenkinek!


Látom nem én vagyok az egyedüli akit érdekel ez a próbléma és szeríntem ez nem rossz mivel ha az ember meg akar ismerni egy vallást jó ha utánna néz aprólékosabban,hogy helyesen tudjon dönteni ha esetleg döntésre kerűl a sor.

-Kedves Tanúk meg kell értenetek (és remélem,hogy meg is értitek),hogy én egyáltalán nem támadásnak szántam ezt a kérdést még ha úgy is tűnik de nem támadni akartam csak egyszerűen megkérdeztem valamit ami érdekelt.

-Sok embert ismerek, Katolikusoktól kezdve Budhistákik,barátaim,szomszédaim,munkatársaim stb. Ezek között persze vannak Jehova Tanúk is akikkel szinte naponta találkozom. Én nem vagyok Tanú,nem is voltam Tanú,viszont látom,hogy,hogyan zajlik az "élet" a Tanúk köreikben. És ezt elég régóta látom mert 2 munkatársam Tanú és mindemellett a Királyságterem 500 m van a lakásomtól.

A minap tanúja voltam egy beszélgetésnek,a szóban forgó illető egy gyerek kori barátom aki az évek folyamán úgy döntött,hogy alámerítkezik és tanú lett belőle. Ez ezelött 20 éve volt.

Röviden arról szól a történet,hogy egy szerelmi "kaland" miatt kiközösítésre kerűlt a sór. Igy adták elő a munkatársaim....viszont a valóság egészen más.

Felkerestem a barátomat és megkérdeztem tőle,hogy mi történt és az igazság egészen más volt.....nem kaland az hanem szerelem ami még most is tart.

A baj csak az,hogy egy elvált asszony a kiválasztott aki ráadásul nem Tanú.

Nem szeretnék mélyebben belemenni mert snkinek nem szertném itt az életét pletykálgatni. Szóval ez a tőrténet adott okot,hogy feltettem a kérdést.(többekközött)

-Itt valaki azt írja,hogy "nem a mi dolgunk megbocsájtani".

Ne haragudj kedves Tanú de nem tudok veled egyet érteni.

Ne ismereös neked az a rész az Úr imájában,hogy "BOCSÁSD MEG NEKÜNK A MI VÉTKEINKET MIKÖZBEN MI IS MEGBOCSÁTUNK az ELLENÜNK...".

Nem a ti dolgotok a megbocsátás de az ítélkezés igen?

Érdekes felfogás... :)

-Na mindegy,nem akarok én itt se próvokálni se veszekedni

járjoin mindenki a hite szerint.

Köszönöm a válaszokat!

Üdv mindenkinek!

2014. okt. 30. 06:55
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!