Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Ha egy hivőt kiközösitenek...

Ha egy hivőt kiközösitenek egy közösségből akkor annak a közösségnek mi a kötelessége a kiközösítettel szemben?

Figyelt kérdés

A teljes elzárkózás a kiközösítettől,vagy pedig a gyülekezetbe való "visszaterelése"?

Lehet,hogy nem egészen helyes a fogalmazás de remélem, hogy megértitek amit tudni szeretnék.

Köszönöm!



2014. nov. 28. 08:43
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:

Nem vétkezem, mikor a szektátokat lehazugozom, mert az. Nem vétkezem, mikor azt mondom, hogy a kiközösítés nem biblikus, hisz nem az. Az, hogy te milyen hangnemet képzelsz bele az a te dolgod. Jézus sem simogatta azokat, akik nyerészkedésre használták a templomot.

Nekem nem vagytok testvéreim, mert nem fogadtátok be Jézust a szívetekbe, nem tértetek meg. Ha nektek ez fáj, akkor tegyetek ellene, de ez attól még igazság marad. A hazug nyájas beszédeddel pedig ne kérkedj.

2014. nov. 28. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 KZitus ***** válasza:

Szervusz


Nem tudom mennyire ismered a mózesi törvényt, de már ott is gyakran találkozhatssz azzal, hogy Isten tisztán taartotta a népét a bűn minden formájától, és bűnös ember nem alkothatta részét szellemileg is tiszta népének. Azt is elmondta miért:3Mózes 20:26 "Legyetek szentek nekem, mert én, Jehova, szent vagyok; és különválasztalak titeket a népektől, hogy az enyéim legyetek."

5Mózes 23:14 " Mert Jehova, a te Istened a táborodban jár, hogy megszabadítson, és neked adja ellenségeid; legyen hát szent a táborod, hogy ne lásson közötted semmilyen illetlenséget sem, és el ne forduljon tőled, nem kísérve téged."


Ez az alapelv nem változott a kereesztény korban sem, hiszen Péter leírta Isten véleményét erről: 1Péter 1:15,"hanem összhangban a Szenttel, aki elhívott benneteket, ti magatok is váljatok szentté egész viselkedésetekben, mert meg van írva: „Legyetek szentek, mert én szent vagyok.”


Nem vagyunk a magunk értelmére utalva, hogy hogyan, miért kell valakit kiközösíteni. Részleetes leírás van róla a Bibliában. Az 1Korintusz 5-nél írt utasítást ezzel kapcsolatban már idézték, én egy másikat is idéznék, a 2János 9–11

" Aki előretolakszik, és nem marad meg a Krisztus tanításában, annál egynél sincs ott Isten. Aki viszont megmarad ebben a tanításban, annál ott van az Atya is, és a Fiú is. Ha valaki elmegy hozzátok, és nem ezt a tanítást viszi, soha ne fogadjátok az otthonotokba, s ne is köszönjetek neki soha. Mert aki köszön neki, az részes annak gonosz cselekedeteiben."

Ez egyértelmű utasítás azoknak, akik meg szeretnének maradni Krisztus tanításában. Tehát válassz a kérdésedre, nekem az a kötelességem, hogy engedelmeskedjem Istennek, a kiközösített egyént illetően, mert ha nem teszem, hasonlóvá válok hozzá, holott nem követtem el a bűnét.

Hidd el, Isten jobban tudja mint mi emberek, hogy mi az ami a hasznára válik a kiközösítettnek is, és azoknak is, akik Krisztus nyájához tartoznak, ott maradtak.

Isten szent, és nem szenyezhetjük szándékosan a népét. Ugyanis CSAK azokat a bűnt elkövetőket közösítik ki, akik nem bánják meg amit tettek, és továbbra is gyakorolják a Bibliában leírt halálos bűnöket.

2014. nov. 28. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
kedves filoszgod, Jézus szerint az egészségeseknek nincs szükségük orvosra, a betegeknek igen. viszont az orvos nem nevezi hazugnak a betegét, és nem vádaskodik alaptalanul, és nem kérkedik azzal, hogy ő bezzeg egészséges, egyébként is minek betegedett meg, és semmiképpen nem a páciense, mert ő csak influenzásokat kezel. legalábbis Jézus nem így járt el, hanem azt mondta, hogy mindannyian testvérek vagyunk, (márcsak a közös őseink miatt is) és hogy arról fogják felismerni a tanítványait, ha szeretet van közöttük. ezenkívűl van rá példabeszéd a bibliában, amikor a nagy vallásos nem ált meg segíteni a felebarátján, ellenben egy szamaritánius igen. a kettő közül ki volt az igazi felebarát? vagy amikor a farizeus és az adószedő egy helyen imádkozott, emlékszel, mi történt? a farizeus felmagasztalta magát, és hálát adott Istennek, hogy ő nem olyan, mint az adószedő. az, hogy ki fogadta be a szívébe Jézust, én nem tudom eldönteni, de szerintem te sem.
2014. nov. 28. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 Mulder614 ***** válasza:

annak a közösségnek azért kel kiközösíteni hogy a biblia szerint "megszégyenüljön"


A Mózesi törvényben az ilyen személyre az "irtsátok ki" kifejezést használták ami azért sokkal drasztikusabb megoldás volt mint amilyen vonalat ma követniük kel a keresztényeknek.

2014. nov. 28. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 Ungváry ***** válasza:

Senkit nem szeretnék megsérteni de én legalábbis úgy látom,hogy itt néhány ember nem egészen érti a megtérés fogalmát.

Aki egyszer valójában megtért azt nem "kell"kiközösíteni mert nem fog olyant tenni,hogy arra kerüljön a sor.

Magamból kiindulva mondom ezt,ha én Jézust választottam és az életemet Őrá építem akkor nem fogok,helyesebben fogalmazva,nem tudok olyant tenni amivel megbántanám Őt.

Nálunk nincs olyan,hogy "kiközösítés" én nem ismertem ezt a szót ebben az értelemben,csak akkor ismertem meg amikor olvastam,hogy vannak olyan vallási gyülekezetek ahol gyakorolják a kiközösítést.

Az,hogy nekem mi a véleményem erről az maradjon az én titkom mivel nem az én tisztem senki fölött vagy senkik fölött ítélkezni.

És Tisztelt kérdező,a Bibliát sokféle képen lehet értelmezni, de a sokféle értelmezések közül csak egy a jó.

Tedd fel magadnak azt a kérdést,hogy Jézus hányszor "közösített"ki valakit a "gyülekezetéből"?

Ha rájössz a válaszra akkor a feltett kérdésedre is megtalálod a választ.


Üdv!

2014. nov. 28. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:
Jézus alapította a gyülekezetet, de fizikailag soha nem járt ezekben a gyülekezetbe, ergo ki sem közösíthetett senkit, ez nem jó érv.
2014. nov. 28. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 KZitus ***** válasza:

Kedves Ungváry


Nagykából egyetértek én is azzal, amit írtál, és a 16-os hozzászólóval is.

De gondolj kérlek arra, hogy Krisztus tökéletes volt, és amikor kiválasztotta a 12 apostolát, mindegyikkel kapcsolatban tökéletesen döntött. Akkor Júdás, (aki később elárulta) még Istenfélő volt, és nem hiszem, hogy a nyoma is látszódott annak, mekkora bűnt követ el később. Tehát amikor megkeresztelkedett Jézus hűséges követője lett. Csak később engedte, hogy a bűn eluralkodjon rajta. Ez ma is előfordulhat bármelyik kereszténnyel, ha engedi, Ezért mondta Pál apostol, hogy aki áll, vigyázzon, hogy elne essen. Szerényen, és alázatosan Isten segítségére kell támaszkodnunk, és közben ragaszkodni az alapelveihez, hogy ne győzzön le a bűn.

2014. nov. 28. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:
ennek viszont ellentmod ez: Nem mindnyájatokról beszélek; tudom én, kiket választottam. De azért van ez, hogy beteljesedjen az Írás: »Aki kenyeremmel táplálkozott, sarkát emelte ellenem. ezt Jézus a tanítványai lábának megmosása után mondta, Zitus.
2014. nov. 29. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!