Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » TEgnap este, a gyertyagyujtáso...

TEgnap este, a gyertyagyujtáson, fura érzés kerített hatalmába. Nevetnem kellet az embereken, akik ott álltak, a püspök szavára várva. Kérdem én miért?

Figyelt kérdés
Higgyétek el nekem nem vagyok bolond és nem ingerelni aakrlak titeket. De örömmel telített el az hoyg kiröhögtem őket. Miért lehetett ez? Birkáknak tekintettem őket, és sajnálni kezdtem, midőjüket, akik ámenre nyitották szájukat a püspök szavára. Rólam annyit hogy hittem az Istenben vakon, egy pár évvel ez előttig, de aztáőn minden megváltozott , már nem tudom mitől. de ez az érzés amit tegnap tapasztaltam, már akkor kérdéseket fogalmazott meg bennem

2014. nov. 30. 22:09
 1/7 anonim ***** válasza:
64%
Térj meg. Jelenleg az ördög használ, de van kiút. A neve: Jézus.
2014. nov. 30. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Én meg azon nevetek, hogy te ott voltál. És úgy adod elő azt, hogy nem tudsz vagy nem mersz nemet mondani a családodnak, hogy nevetni mentél oda....
2014. nov. 30. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 Középút ***** válasza:

Nem is tudom kit sajnáljak jobban, Téged vagy a kinevetetteket...


Önmagában nem tartom bajnak, ha valaki eltávolodik egy vallástól, mert egyetlen vallás sem üdvözít. Amiért felismertél helytelen és nevetséges dolgokat, még nem kellene "a fürdővízzel a gyereket is kiöntened".


Annyi kérdés van a kérdésedben, hogy miért nevettél. Erre az a válaszom, hogy több okból:

- nevetséges helyzetet láttál

- nem éreztél felelősséget, de még sajnálatot se a látottakkal

- nem szereted azokat akiket kinevettél

stb...

Más kérdés az, hogy miért osztod ezt meg a nagyvilággal? Segélykérés lenne, mint az öngyilkosok drámai kijelentései és szembeötlő készülődései? Vagy nem elég neked, hogy különbnek érezted magad és kellene egy kis elismerés hozzá? Ezeket Te válaszold meg, elsősorban magadnak ....

2014. dec. 1. 00:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
nos, a biblia is nyíltan elítéi a papokat, és egyértelműen azonosítani lehet belőlle azokat a vallásokat, amik nem a bibliát követik, hanem emberi tanításokat tanítanak, és követnek. valóban szoktak nevetséges dolgokat állítani, de Jézus szerint több felelősségünk van irányukban, mint hogy kinevetjük őket.
2014. dec. 1. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

"Térj meg. Jelenleg az ördög használ, de van kiút. A neve: Jézus."


Térj meg te. Téged használ az ördög, de van kiút. A neve: tanulás.

2014. dec. 1. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
mindannyian térjünk meg! tanuljunk Jézustól!
2014. dec. 1. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 Középút ***** válasza:

Micsoda egyetértés :-))


Hadd csatlakozzak egy Bibliai idézettel:

Máté 11:29 ... tanuljatok tőlem, mert szelíd vagyok és alázatos szívű és megtaláljátok lelketek nyugalmát.

2014. dec. 2. 01:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!