Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Személy-e a Szentlélek?

Szp72 kérdése:

Személy-e a Szentlélek?

Figyelt kérdés
Milyen Bibliai idézetek támasztják alá, hogy személy, avagy nem személy?

2014. dec. 15. 22:34
❮❮ ... 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 ... ❯❯
 131/339 anonim ***** válasza:

"Nekik nincs testük, nekem azonban van."


Nem tudom itt melyik versre gondolsz, kíváncsi lennék a szövegkörnyezetre is. Rákerestem, de nem találtam semmit, biztos hogy ebben a megfogalmazásban mondta ezt Jézus?

2015. máj. 19. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 132/339 A kérdező kommentje:

Nem nagyon értem, hogy szerintetek mi Isten királysága.

A Biblia elég világosan beszél arról, hogy Isten országa alapvetően a mennyben van, ahol Isten a király a Fiával együtt. A Fiú mindig is király volt és mindig is király lesz. Az, hogy elvétetik a hatalma, vagy hogy kiveszik az alattvalóit alóla, az nagyon nagy hülyeség.

Jézus Krisztus azért jött a földre, hogy a királyságát megalapítsa itt a földön is, megszerezze a hatalmat a Sátántól, az e világ fejedelmétől.

Isten királysága már eljött. Kicsiként indult, mint a mustármag, de fokozatosan növekszik. Aki megtér, aki elfogadja Jézust királyának, az már benne van Isten országában.


"Örömmel adjatok hálát az Atyának, aki arra méltatott benneteket, hogy részetek legyen a szentek örökségében, a világosságban; kiragadott minket a sötétség hatalmából, és áthelyezett szeretett Fia országába." (Kol 1,13)


"A farizeusok megkérdezték tőle, hogy mikor jön el az Isten országa. Ezt válaszolta: Az Isten országa nem jön el szembetűnő módon. Nem lehet azt mondani: Nézzétek, itt van, vagy amott! Mert az Isten országa közöttetek van.” (Lk 17,20)


Persze ez még nem a teljes győzelem, egyenlőre még háború van. A végső győzelem után jön el az Isten országa a maga teljességében és gyönyörűségében.

Amikor azt imádkozzuk, hogy jöjjön el a te országod, akkor egyrészt azt szeretnénk, hogy növekedjen a földön, másrészt, hogy mihamarabb bekövetkezzen a teljes győzelem.

Mindenesetre Jézus mindig is király volt, most is király és mindig is az lesz. Isten országa ugyanis mindig is létezett. Létezik a mennyben, létezik már a földön is, ha nem is látványosan, a teljes dicsőségében és ragyogásában, de eljön annak is az ideje. Jézus király teljes győzelmet fog aratni, a menny királysága teljes egészében eljön a földre is.

Az utolsó ítélet után, Jézus sajátos helyreállító tevékenysége megszűnik, átadja a hatalmat az Atyának, de továbbra is király marad az Atya fősége alatt, s királyságának nem lesz vége.

2015. máj. 19. 21:18
 133/339 A kérdező kommentje:

"Az egyháznak is sok hamis tanítása volt, illetve van ma is (a háromságon kívül is)."


Voltak tévedések, voltak bűnök. Tudom Jehova tanúinál ilyenek nincsenek. Ámbár éppen te nyilvánítottad hülyeségnek Pál apostol írását, amikor Jézust mindmáig embernek nevezi.

2015. máj. 19. 21:28
 134/339 A kérdező kommentje:

"Hogy nevezik őt embernek, Emberfiának, az nem azt jelenti, hogy Ő valóban az emberi testét vette vissza, ezzel csak arra utalnak, hogy amikor köztük járt (feltámadása előtt) Ő is ember volt, hiszen emberként született meg."


Aki egyszer ember volt az az is marad. Aki sose volt ember, az nem ember. A megtermékenyített petesejt is már ember. Az osztódó szedercsíra állapotú ember is ember, a csecsemő, fiatal ember és a vénember is egyaránt ember. A meghalt és a feltámadott ember is ember. A megdicsőült testű ember is ember. Ha neked Jézus nem ember, akkor a Biblia nem neked való könyv. A Biblia sehol nem mondja, hogy Jézus már nem ember, ellenkezőleg mindmáig ember.


A szellemeknek nincs teste, mert sose voltak emberek. Megjelenhetnek emberként, de az nem igazi test, nekik az nem jelent semmit, az csak egy álarc, amit fölvesznek.

"Tapintsatok meg, és lássátok, mert a szellemnek nincs húsa és csontja, de amint látjátok, nekem van." (Lk 24,39) A szellemeknek nincs, Jézusnak van.


"Ennek a romlandó testnek fel kell öltenie a romlatlanságot, ennek a halandónak a halhatatlanságot." (1Kor 15,53) A romlandó alakul át romolhatatlanná, a romlandó tehát nem marad ott, nem maradnak a holtestek a sírban, ahogy Jézusnál se. A test maga is feltámad.

2015. máj. 19. 22:18
 135/339 A kérdező kommentje:

"ha három valóságos Istenünk lenne, mint ahogy a háromság dogma tanítja, akkor ezeket a címeket mindhárom személyre alkalmazná a Szentírás, s nem csak az Atyára. A háromság hívők szerint vonatkoznak ezek a Fiúra meg a Szentlélekre is, csak épp kimaradt a Bibliából."


Nem tanít a dogma három valóságos Istent, csak három valóságos isteni személyt. Az ugyanis, ami mind a három személyt istenné teszi, abból csak egyetlen egy van, s csak egyetlen egy lehet: ez pedig a teljesség, teljesség a hatalomból, életből, dicsőségből, mindenből. Ugyanazt az egyetlen teljességet birtokolják közösen.


Az Atya az istenség egyedüli forrása, s ezáltal és ennyiben nagyobb, mint a Fiú és a Szentlélek. Azok a címek, amelyek a végső és egyetlen forrásra utalnak csak az Atya címei lehetnek, minthogy az egyetlen közvetítőre utaló címek is csak a Fiúra vonatkozhatnak (pl: közbenjáró).

Mindenható, legfelségesebb, legnagyobb stb. címek a forrásra utalnak, vagyis kizárólag az Atyára. Az Atya a mindenhatóság forrása, ezért a Fiú hatalma az Atya hatalmának függvénye, az Atya a Fiú fölött van, ő a fő, ezért az Atya az egyedüli mindenható.

A Fiú csak abban az értelemben mindenható, hogy minden hatalmat megkapott, mindenre képes, amire az Atya, de nincs az Atya fölött, mert nem ő a forrás. Csak ebben a szűkített értelemben mindenható. Ez a szűkített értelem, ha nincs is benne a Bibliában attól még igaz. Aki minden hatalmat megkapott az valamilyen értelemben mindenható. Ennek belátására nem kell sok ész.

2015. máj. 22. 13:53
 136/339 anonim ***** válasza:

"Nem nagyon értem, hogy szerintetek mi Isten királysága. A Biblia elég világosan beszél arról, hogy Isten országa alapvetően a mennyben van, ahol Isten a király a Fiával együtt. A Fiú mindig is király volt és mindig is király lesz."


Isten országa természetesen mindig is létezett a mennyben, de én nem erről beszéltem! Te azt állítod, hogy Jézus csak ugyanazt kapja vissza, amivel már földrejövetele előtt is rendelkezett, holott ennek nincs bibliai alapja. Jézus ekkor nem volt ugyanolyan király, mint most, azelőtt nem volt ilyen felelősségteljes feladatra kinevezve, s csak egy ideig fogja ezt a hatalmat gyakorolni, ameddig minden ellenség meg nem semmisül (utolsó ellenség a halál).


" "Az egyháznak is sok hamis tanítása volt, illetve van ma is (a háromságon kívül is)."


Voltak tévedések, voltak bűnök. Tudom Jehova tanúinál ilyenek nincsenek."


Olyan mértékűek nincsenek, mint amilyenek az egyháznak voltak.


"Ámbár éppen te nyilvánítottad hülyeségnek Pál apostol írását, amikor Jézust mindmáig embernek nevezi."


Nem, én a te írásodat neveztem hülyeségnek. Megint kiragadunk, igaz? Most épp Páltól, aki viszont azt is leírta, hogy Jézus életadó szellemmé lett.


"A szellemeknek nincs teste, mert sose voltak emberek. Megjelenhetnek emberként, de az nem igazi test, nekik az nem jelent semmit, az csak egy álarc, amit fölvesznek."


Mint ahogy Jézusnak is csak az volt, s ezért nem is mindig ugyanazt a hús-vér testet öltötte magára, valahányszor megjelent a tanítványoknak.


"Tapintsatok meg, és lássátok, mert a szellemnek nincs húsa és csontja, de amint látjátok, nekem van." (Lk 24,39) A szellemeknek nincs, Jézusnak. van."


Az angyaloknak is szükségük volt fizikai testre, hogy láthassák őket az emberek, Ők is hús-vér testet tudtak ölteni, Jézus is pontosan ezt tette, hogy meggyőzze Őket, Ő valóban feltámadt.


Nem igazán értem, mit nem lehet azon érteni, hogy ,,test és vér nem örökölheti Isten királyságát", nekem ez félreérthetetlenül azt mutatja, hogy Jézus, s mindazok, akik vele együtt királyként uralkodnak az égben, szellem személyek.

2015. máj. 23. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 137/339 anonim ***** válasza:

A háromság filozófiával kapcsolatban pedig itt van egy kis olvasmány: [link]


Én a részemről lezártnak tekintem az ezzel kapcsolatos vitánkat. Aki filozófiákkal szeretné felhígítani Isten szavát, mert nem elég neki a Biblia tiszta tanítása, az úgy is fel fogja...

2015. máj. 23. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 138/339 A kérdező kommentje:

"Nem igazán értem, mit nem lehet azon érteni, hogy ,,test és vér nem örökölheti Isten királyságát"


Mit jelent a "test és vér"?


"Boldog vagy, Simon, Jónás fia, mert nem a test és vér nyilatkoztatta ki ezt neked, hanem az én mennyei Atyám."(Mt 16,17)


Nyilván nem arról van itt szó, hogy a test és a vér tudna beszélni. Egyszerűen csak arról, hogy Péter nem a természetes eszével jött rá valamire, hanem természetfeletti kinyilatkoztatásból.


A "test és vér" ugyanis az emberi természetet, az ember természetes jelenlegi és evilági állapotát jelenti. Az ember jelenlegi természetével nem örökölheti Isten országát, de a megdicsőült és átszellemült test és vér természetesen már igen, hiszen már nem a test és a vér az elsődleges és a meghatározó, hanem a romolhatatlan szellem.

Pál arról ír, hogy a romlandó felölti a romolhatatlanságot, a test, ahogy Jézusnál is, maga is feltámad, nem marad a sírban.


Szerintem nyilvánvaló bibliai tanítással mész szemben. Jézusnak van megdicsőült és átszellemült, de mégis emberi teste. Ő ugyanis ember, emberfia így ül Isten trónján, így jár közbe értünk.

2015. máj. 24. 23:51
 139/339 A kérdező kommentje:

"A szellemeknek nincs teste, mert sose voltak emberek. Megjelenhetnek emberként, de az nem igazi test, nekik az nem jelent semmit, az csak egy álarc, amit fölvesznek.

Mint ahogy Jézusnak is csak az volt, s ezért nem is mindig ugyanazt a hús-vér testet öltötte magára, valahányszor megjelent a tanítványoknak."


Természetesen Jézus is felvehet egy álarcot, ami nem jelent neki semmit, ahogy egy férfi például átöltözhet nőnek, de igazából ő akkor is egy férfi. Jézusnak van egy emberi feltámadt és megdicsőült teste, ami az övé, hiszen benne élt.

2015. máj. 25. 00:12
 140/339 A kérdező kommentje:

"Te azt állítod, hogy Jézus csak ugyanazt kapja vissza, amivel már földrejövetele előtt is rendelkezett, holott ennek nincs bibliai alapja."


"Most te dicsőíts meg engem, Atyám, önmagadnál, azzal a dicsőséggel, amely az enyém volt nálad, mielőtt a világ lett."


Jézus a mennyek királya volt és maradt. Mennybemenetele után csak annyi a változás, hogy királysága a földön is beindult, hiszen ezért jött.

Jézus királysága nem szűnik meg soha. A helyreállító uralkodása igen, de nem maga az uralkodása. Krisztus az Atya fősége alatt is Krisztus marad, vagyis fölkent király.

2015. máj. 25. 00:29
❮❮ ... 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!