Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Jézus miért tartotta fontosnak...

Jézus miért tartotta fontosnak a láb megmosását?

Figyelt kérdés

A Hetednapi adventistáknál ezt olvasni a Wikipédián.

-A lábmosást sok keresztény nem érti és nem ismeri. Mindenesetre a Bibliában Jézus Krisztus egyértelműen beszél ennek megtartásáról és mikéntjéről, illetve, hogy miért is rendelte el mindezt.-


Szóval az ő hitük szerint ez miért fontos?



2014. dec. 17. 10:00
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
81%

A földnek azon a részén a sivatagi homokban cipő nélkül, vagy éppen egy nyitott szandálban, papucsban járnak, tehát a láb a test legszennyezettebb része.

Annak megmosása = az alázat jele!

2014. dec. 17. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
92%
Jézus azzal, hogy megmosta a tanítványai lábát, az alázat fontosságát akarta nekik megtanítani. Ez nem valamiféle szertatásos lábmosás,hanem az iránti készség, hogy részrehajlás nélkül szolgáljunk, tekintet nélkül arra, hogy mennyire jelentéktelen vagy kellemetlen legyen is a feladat.
2014. dec. 17. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 szabolcs1988 ***** válasza:
87%
Jézus gyakran beszélt a tanítványainak arról, milyen fontos az alázat. De nem csupán elmagyarázta, mit jelent alázatosnak lenni, hanem példát is mutatott benne. A halála előtti éjszakán összegyűlt az apostolaival, hogy megtartsa a pászkát. Miközben vacsoráztak, felkelt, és megmosta a lábukat, ami általában a szolgák feladata volt. Ez az alázatos tett mély nyomot hagyott az apostolokban. Mintegy 30 évvel később Péter, aki jelen volt ezen az étkezésen, arra buzdította a hittársait, hogy legyenek alázatosak. Jézus példája mindannyiunkat arra kell hogy ösztönözzön, hogy alázattal bánjunk egymással.
2014. dec. 17. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 Mulder614 ***** válasza:
86%

az alázat jele és egy cselekedet ami megmutatta hogy jelképesen is megmoshatod az embertársaid lábát azzal ha mindenkivel alázatosan bánsz és nem tartod magad nagyobbnak másoknál.

és ezzel is megmutatta hogy cselekedetek kellennek nem csak hit!

2014. dec. 17. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
6%
Ne mosd a lábadat néhány hétig, majd megtudod te is. Amikor már olyan szaga lesz mint a zacskóban a napon felejtett pálpusztainak, és viszket is mellé irgalmatlanul.
2014. dec. 17. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 yuda ***** válasza:
82%

A hetednapisokat nem ismerem, de a biblia valóban ír erről.

Jézus mondta, hogy tegyük, tehát van értelme.

A miértje, hogy sok helyen mégsem teszik, az lehet, hogy ehhez kellene egy szellemi érettség.

Képzeld el például:

- odamész, hogy megmosd egy testvér lábát és elkezd rajta vihogni.

- odamész, hogy megmosd a lábát és tényleg azt hiszi csicskája vagy....folytathatnám a rossz ízű dolgokat, de nem teszem.


Ján.13.13

Ti engem így hívtok: Mester, és Uram. És jól mondjátok, mert az vagyok.

14

Azért, ha én az Úr és a Mester megmostam a ti lábaitokat, néktek is meg kell mosnotok egymás lábait.

15

Mert példát adtam néktek, hogy amiképpen én cselekedtem veletek, ti is akképpen cselekedjetek.


Az egymás felé való alázatosságról, a másik felé való szolgálatról szól az ige. Valóban kár, hogy sokan nem értik a tartalmát és csak vihognak rajta.

2014. dec. 17. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 munyamunya ***** válasza:
94%

Muszáj kiegészíteni az eddigieket. A másik felé való alázat és szolgálat jelképezése csak az egyik része ennek a biblikus gyakorlatnak.


Van egy nagyon fontos jelentése a láb megmosásának egyszer az egyéves ünnepkör során, amiről így beszélt az Úr:

""A ki megfürödött, nincs másra szüksége, mint a lábait megmosni, különben egészen tiszta; ti is tiszták vagytok""


Vagyis, aki bemerítkezett, annak a vétkei, amikkel egész addigi életében beszennyezte magát, el vannak fedezve, nincsenek neki betudva, hanem igaznak veszi őt az Isten a Krisztus vérére tekintettel. Azonban az ilyennek is ""szüksége van"" arra, hogy a lábait megtisztítsa, azaz szimbolikusan elismerje, hogy habár örököstárs a Krisztussal és a megszentelődés útján halad, mégis újra és újra bepiszkolja magát elesésekkel - hiszen hazudunk, ha azt mondjuk, hogy nem vétkezünk - és ezeket a megbánt bűnöket is egyedül Jézus által bocsátja meg az Örökkévaló.


Az, hogy a végrehajtás a testvérek között, egymás által történik, arra is utal, hogy egymás orcáját élesítjük valóban, Isten a gyülekezetet arra is használja, hogy lecsiszolgassa rólunk a hibáinkat, hiányosságainkat.

2014. dec. 17. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
70%
A lényeg, hogy nem a szertartás a fontos.
2014. dec. 17. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 KZitus ***** válasza:
93%

Sia


Én is úgy tudom, ahogyan Lucifer írta.

Pál így int mindannyiunkat: „Őrizzétek meg magatokban ezt a gondolkodásmódot, amely már Krisztus Jézusban is megvolt” (Filippi 2:5)

Tehát Jézus tetteiből meg kell értenünk Krisztus gondolkodásmódját, hogy tudjuk követni.

Jézus számtalan módon bizonyította, hogy igaz, amit önmagáról mondott: „én szelíd és alázatos szívű vagyok” Máté 11:29

Jézus leckét adott nekik az alázatról. Korábban, amikor a követői azon vitatkoztak, hogy melyikük a legnagyobb, egy kisgyermeket állított közéjük, és azt mondta, hogy hasonlítsanak jobban a gyermekekhez, akikben nincs hajlam a büszkeségre, a becsvágyra, és akiket nem foglalkoztat a rang, mely a felnőtteknek oly fontos Máté 18:1–4.

Ámde a halála előtti estén észrevette, hogy az apostolainak még mindig gondot okoz a büszkeség. Ekkor egy emlékezetes leckét adott nekik. Körülkötötte magát egy törülközővel, majd a legalantasabb feladatot végezte el, azt, amelyet annak idején általában a szolgák végeztek, amikor vendég érkezett a házhoz. Jézus megmosta valamennyi apostola lábát, köztük Júdásét is, aki ekkor már azon volt, hogy elárulja őt János 13:1–11.

Jézus segített nekik, hogy megértsék az alázatosság lényegét, amikor ezt mondta: „elétek adtam a példát” (János 13:15)

2014. dec. 17. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 munyamunya ***** válasza:
92%

Még annyi jutott eszembe, hogy szép kerek és teljes és értelmes ez a rendelése is az Istennek, mint minden más parancsa.


Két oldala van ugyanis, és mindkettő fontos, hasznos és szép.


- Az, aki mossa a lábat, alázatot és szolgálatot gyakorol.

- Az, akinek mossák a lábát, tudatosan elismeri, hogy továbbra is vétkezik, és rászorul folyamatosan az Isten kegyelmére.


Látszik ez Péter esetében is, hogy tehát mind a két félnek az értelmes, egyetértő, közös cselekedetéről van szó. Ezzel is egybekovácsol bennünket a Felkent.

2014. dec. 17. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!