Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Miért gondolod úgy, hogy a te...

Miért gondolod úgy, hogy a te egyházad az egyedüli igaz egyház?

Figyelt kérdés

Indoklást is szeretnék kérni, illetve, egyház megjelölést, mert csak úgy van értelme a válasznak.

Mi az ami miatt a te egyházad az igaz egyház?


Köszönöm!


2014. dec. 19. 20:01
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
63%

Az átlag hívő nem gondolkodik ilyenen, ő már előre kigondolt eszméket és tételeket akar, akiket könnyű megemészteni és nem kell megerőltetnie közben magát. Az egyházfőktől kérdezd, ennek a kérdésnek a megválaszolására ők a kompetens réteg.

Az egyik krumpli, a másik burgonya, a harmadik pityóka, a rákövetkező kolompér és így tovább, de végtére is mindegyik csak egy gumó, ami a föld alatt van és nem látja a fényt, csak ha kiszedik a közegéből.

2014. dec. 19. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
Akiket könnyű megemészteni? Ne már!
2014. dec. 19. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
66%

Kedves Kérdező!


A keresztény felekezetek között vannak különbségek az egyik közelebb van Istenhez, a másik távolabb, van amelyik annál is messzebb. De aki azt állítja, hogy az ő felekezete az egyedüli igaz Egyház, a többinek nincs és nem is volt köze soha Istenhez, az egy szektába jár. Abban azonban biztos vagyok, hogy a vallások közül a keresztény vallásnak van köze Istenhez, illetve a júdaizmusnak, de a többi mind hamis vallás úgy, ahogy van.

2014. dec. 19. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
26%

"... az egyik közelebb van Istenhez, a másik távolabb, van amelyik annál is messzebb. De aki azt állítja, hogy az ő felekezete az egyedüli igaz Egyház, a többinek nincs és nem is volt köze soha Istenhez, az egy szektába jár."


Ez a vélemény, bár népszerű, de több szempontból sem igaz, ha bibliai szellemben vizsgáljuk meg.


Kedves kérdező, a hamis vallás akkor kezdődött el a földön, amikor az első emberpár nem engedelmeskedett Istennek, hanem elfogadta a Kígyó azon javaslatát, hogy maga döntse el, mi a „jó és rossz” (1Mózes 3:5). Ezzel elutasította Jehova igazságos szuverenitását és elhagyta a helyes imádatot, az igaz vallást. Az első emberi teremtmények voltak azok, „akik az Isten igazságát hazugsággal cserélték fel, és inkább a teremtményt tisztelték és annak végeztek szent szolgálatot, mint a Teremtőnek” (Róma 1:25).


Erről a kezdeti jelentős, de tragikus eseményről a Biblia sehol sem mondja azt, hogy ezzel csupán Ádámék és leszármazottaik - akik a rossz oldalt választották, (kezdve Káinnal, az első gyilkossal) kissé távolabb kerültek Istentől, hiszen ezzel valójában ők Isten vezetését elutasítva, a bűnt, a hamis vallásos imádatot választották. Ábel vére volt az első, amelyet vallási türelmetlenség következtében ontottak ki. Szomorú ezt mondani, de a hamis vallás mind a mai napig folytatja az ártatlanok vérének kiontását. (Lásd Máté 23:29–35; 24:3, 9.)


"... majd ezt mondta neki: 'Mindezeket neked adom, ha leborulsz, és imádatot mutatsz be nekem.'" Bár ez az ajánlat évezredekkel a hamis vallás kezdete után hangzott el, mégis kulcsot jelent annak megértéséhez, hogy ki áll a hamis imádat mögött, és mi az ő célja. Az Ördög i. sz. 29 végén felajánlotta Jézusnak a világ összes királyságát egy imádati aktusért cserébe. Ez az epizód két dolgot árul el nekünk: azt, hogy e világ királyságai Sátán tulajdonában vannak, és azt, hogy a hamis vallás végső célja az Ördög imádata (Máté 4:8, 9).


Válaszával Jézus nem csupán elutasította a hamis vallást, hanem megmutatta azt is, mit foglal magába az igaz vallás. Kijelentette: „Távozz tőlem Sátán! Mert meg van írva: ’Jehovát, a te Istenedet imádd, és csak neki végezz szent szolgálatot’” (Máté 4:10). Az igaz vallás célja tehát az egyetlen igaz Istennek, Jehovának végzett imádat. Ez magában foglalja a hitet és az engedelmességet, Jehova akaratának a cselekvését.


Fontos, hogy Jehovát a neki tetsző módon imádjuk. Sokan úgy hiszik, hogy minden vallás tetszik Istennek, de a Biblia nem ezt tanítja. Még az sem elég, hogy valaki kereszténynek vallja magát. Jézus kijelentette: „Nem mindenki fog bemenni az egek királyságába, aki azt mondja nekem: »Uram, Uram«, hanem az, aki cselekszi égi Atyám akaratát.” Ha tehát szeretnénk elnyerni Isten tetszését, meg kell tanulnunk, hogy mit vár el tőlünk, és aszerint kell élnünk. Jézus azt mondta azokról, akik nem teszik Isten akaratát, hogy ’törvénytelenséget művelnek’ (Máté 7:21–23). A hamis pénzhez hasonlóan a hamis vallásnak sincs valódi értéke. Sőt, az ilyen vallás még káros is.


Ezért volt az, hogy az első sz.-i keresztény tanítványok nem fogadtak el mást a Krisztustól örökül kapott igazságokon kívül, tehát nem engednek teret szabados és liberális eszméknek, miszerint egymásnak ellentmondó "igazságokat" tanító csoportok ezrei is egyaránt "kereszténynek" nevezhetőek. Sőt, ezt a gondolatot eleve tiltja, mint elhajlásokat, szakadásokat és szektás gondolkozást.

2014. dec. 20. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
Csak, mert. Egyébként nem gondolom, sőt, kezdem azt hinni, hogy Sanyibá kicsit huncut.
2014. dec. 20. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
90%
Igen, ilyesmire gondoltam, amit a negyedik ír. A jehovisták kb. abban hisznek, hogy az első században kihaltak a jehovisták, ők voltak az igazi keresztények, és amíg Russel újra fel nem fedezte a jehovizmus egyedülvalóságát, addig keresztények nem is igen léteztek, legfeljebb, ha valaki egyénileg ki nem hámozta ugyanazt, amit ő. Ez a szektás magatartás: azt tanítani, hogy a mi vallásunk, vagy hitünk az egyedüli, a többi mind hamis, nincs jogfolytonosság a felekezetek között, az üdvözülők közül kimaradt mintegy ezernyolcszáz évnyi embertömeg. Isten azonban azt válaszolta Illésnek, aki azt mondta, hogy ő a leges legutolsó, hogy meghagytam magamnak hétezer embert, akik nem hajtottak térdet Baálnak. Mindig van maradék, minden korban volt. Istenfélő ember ki sem merne mondani olyat, hogy csak nálam, vagy csak az én szűk csoportomban van az igazság.
2014. dec. 20. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
78%

Én nem mondom, hogy csak az én egyházam az igazi, de én ezt a vallást tartom az igazinak. Krisnás hívő vagyok. Amikor olvasom a Bhagavad-Gítát mindenféle kétségem szertefoszlik. Minden olvasásnál egyre többet értek meg. Beleborsózok, amikor hallom az Ő szavait. Sríla Prabhupada magyarázatai pedig maga a tökéletesség!

Én azt gondolom, hogy Isten egy személy, és mint személy vannak tulajdonságai. Minél többet ismerünk meg ezekből a tulajdonságokból, annál jobban ismerjük Őt. Egy személytelen dolgot nem igazán lehet megismerni, azonosulni vele. Az Isten megismerésének pedig csak a saját elménk szabhat korlátokat.

Sikerült elolvasnom a Srímad Bhágavatamot is.:) Micsoda Szentírás! Az igazság hatol belém ilyenkor, olyan Szent emberektől, mint Sukadeva Goswami, Narada Muni stb.

Természetesen Jézus Krisztus tanításaival is egyet értek. Az igaz szavak nem ütik egymást.:)

Ha valaki vallásos, akkor szerintem egy alapvető dolognak kellene lenni az adott Szentírás tanulmányozása. Nem akarok senkit se támadni, de nem értem, hogy mondja magát valaki vallásosnak, amikor még a saját Szentírását sem olvasta el, igazából tanulmányozni kellene.

2014. dec. 20. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

Folytatás.

Melyik más vallás mondja azt, hogy te a lélek vagy? Ebből a perspektívából nézve pedig minden cselekedetünk csak a tudatlanságon alapulhat, mert a testtel azonosítsuk magunkat.

Lehet persze bármilyen szentírást olvasni, de a kérdés az, hogy mennyit tudunk megvalósítani belőle? Mennyire tudjuk átültetni a hétköznapjainkba.

2014. dec. 20. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

Asperrimus, te miről beszélsz? Miért nem a biblia igazságot hirdeted, a saját fantáziád helyett?! És miért magyarázod félre Jehova Tanúi bibliai hitelveit?! Hogy ezzel nagyobb legyen a hatásod azok között, akik még tőled is járatlanabbak a Tanúk tanítását illetően?

Én röviden leírtam a bibliai álláspontomat az egy igaz egyház létjogosultságát illetően, miért nem arra reagálsz? Vagy még inkább arra, amit a kérdező kérdezett?! Miért a Tanúk megint a célpont, ahelyett, hogy értelmes és bibliai választ írnál a kérdésre?


"Ez a szektás magatartás: azt tanítani, hogy a mi vallásunk, vagy hitünk az egyedüli, a többi mind hamis ..."


Ez vajon bibliai gondolat? Jehova Tanúi nem azt tanítják, hogy az ő hitük az "egyedüli", hanem azt, amit az ókori zsidók és az első sz.-i keresztény tanítványok is tudtak és hittek, vagyis hogy Jehovának nincs egyszerre több, egymásnak ellentmondó földi szervezete! Ez logikusan és teljesen természetesen így volt az első sz.-ban is, sőt, esélye sem volt annak, hogy az EGY IGAZ keresztény egyház valamely szakadár, vagy hitehagyott csoportja is elismert maradjon, hiszen ezt a Biblia határozottan tiltja. De akkor miről beszélsz?


A világ legtermészetesebb dolga, hogy EGY AZ IGAZSÁG, márpedig az, aki felfedezett valamit az igazságból, az élet bármely területén (akár tudósként is), az elvhű módon ragaszkodik ahhoz, mert ha nem tenné, megalkuvó lenne. SOHA sem mondja az ilyen ember, hogy másnak is igaza van az adott témában, ha meggyőződése szerint bizonyítani tudja a saját igazát! Márpedig a tudomány minden területén volt már arra példa, hogy egy bizonyos igazságért évtizedeket, ha nem hosszabb időszakokat is harcolnia kellett azoknak, akik síkra szálltak a felfedezéseik mellett. És ha ez így van az objektív és kézzelfogható e világi tudományokban, akkor a vallásos igazságokat védelmezőknek vajon könnyebb dolguk van egy Sátán uralta világban???

2014. dec. 20. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

Asperrimus:


Először leírod ezt:


"De aki azt állítja, hogy az ő felekezete az egyedüli igaz Egyház, a többinek nincs és nem is volt köze soha Istenhez, az egy szektába jár."


Közvetlen utána a következő mondatod:


"Abban azonban biztos vagyok, hogy a vallások közül a keresztény vallásnak van köze Istenhez, illetve a júdaizmusnak, de a többi mind hamis vallás úgy, ahogy van."


Azaz te saját belátásod szerint is egy szektába jársz.

2014. dec. 21. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!