Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Jézus a Szent Szellem?

Jézus a Szent Szellem?

Figyelt kérdés

Most nincs időm leírni a igehelyeket, de ha visszajövök leírom.

De addig is lehet válaszolni a kérdésre.


2014. dec. 18. 05:47
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:

Nem. A "Szent Szellem" kifejezést a Szentlélekre próbálják bevezetni bizonyos csoportok.

Bár ma már sokan jóhiszeműen használják a kifejezést, eredetileg nem volt más, mint egyszerű kötözködés a (következetesen a régi, "Szentlélek" kifejezést használó) történelmi egyházakkal szemben.

2014. dec. 18. 06:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
0%

Szia


Nem

Jézus a Teremtő első szülötte, vagy teremtménye, amit egyedül közvetlenül hozott létre,

A szent szellem Isten hatékony tevékeny ereje amivel létrehoz, alkot és természet feletti dolgokat tesz, amit egy ember képtelen lenne a saját erejével, vagy tudásával.

Istennek a mindenható képessége a szent szellem, vagy is egyedül Ő rendelkezik ezzel de ha jónak látja másoknak is ad belőle, hogy tudjanak olyat tenni amit a Rendeltetése szerint nem tudna

2014. dec. 18. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:

Az ÚR Jézus a Szentháromság második személye, a Fiú.

A Szentlélek (Akit egyesek Szent szellemnek neveznek) a Szentháromság harmadik személye. Nem csak egy erő.


De azt látni kell, hogy nem véletlenül beszélünk Szentháromság egy örök Istenről.


Istennek bár három személye van, lényegileg egy Isten.

Egy lényege, célja, akarata van a Három Személynek.

2014. dec. 18. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
0%

Kedves 57-es, igazán nagyon szépen kérlek, ne vedd rosznévem töle /bocs kérdezö/ ....de Te igazán érted a szentháromságot?

Úgy igazából érdekelne, miért ragaszkodtok annyira hozzá? Miért nem fogadjátok el, hogy Az Atya külön személy a Fiú is külön személy, hiszen olyan sok bizonyíték van rá a Bibliában?


Semmi közöm hozzá, de nem gondolod hogy érdemes lenne ezt a 4.században Konstantin császár elnöklése alatt elfogadott tant felülvizsgálni, hogy tényleg úgy van-e?


Igazán nem kötekedés, kíváncsiság a részemröl...ha nem akarsz nem felelsz :)

2014. dec. 18. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
Nem. Jézus Isten fia.
2014. dec. 18. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
0%
Szia! Nem, Jézus Istennek az egyszülött fia. A Biblia úgy utal a szent szellemre, mint amivel "betelnek" emberek, amivel lehet "keresztelni" és "felkenni" személyeket (Luk 1:41; Máté 3:11; Csel 10:38). Egyik kijelentés sem lenne helytálló, ha a szent szellem személy lenne.Ebből a szempontból arra következtethetünk, hogy a szent szellem Isten tevékeny ereje. Nem személy, hanem hatékony erő, amelyet Isten áraszt ki magából szent akaratának végrehajtásához.
2014. dec. 18. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat.

Most leírnám az igéket is, amiket ígértem:


1. Mt 28,20

Tanítván őket, hogy megtartsák mindazt, a mit én parancsoltam néktek: és ímé én ti veletek vagyok minden napon a világ végezetéig. Ámen!


2.Jn 14,28

Hallottátok, hogy én azt mondtam néktek: Elmegyek, és eljövök hozzátok. Ha szeretnétek engem, örvendeznétek, hogy azt mondtam: Elmegyek az Atyához; mert az én Atyám nagyobb nálamnál.


3. Jn 14,16

És én kérem az Atyát, és más vígasztalót ád néktek, hogy veletek maradjon mindörökké.



És megkérném Jehova tanúit, hogy ők maguk is vizsgálják felül, hogy mit is tanítanak valójában, t.i., hogy a Szent Lélek/Szellem Isten tevékeny ereje.

Ezt a sületlenséget már.

Hiszen:

1Kor 2,10

Nekünk azonban az Isten kijelentette az ő Lelke által: mert a Lélek mindeneket vizsgál, még az Istennek mélységeit is.

2014. dec. 18. 13:20
 8/20 anonim ***** válasza:

Sületlenség?


Kedves kérdezö, tudod hogy a keresztény hit folytatása a zsidók hitének?


Krisztus és apostolai mind zsidók voltak, a zsidók Istenét imádták és pld. Máté evangéliumában több mint 100-szor idéz a Héber Iratokból.


A zsidók egy Istent imádtak, melyben nem volt több személy. Ez a számukra ismeretlen volt. Nem tartották a Szent Szellemet /Lelket/ istennek.

2014. dec. 18. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 A kérdező kommentje:

Katy, érdekes, amit írsz.

Csak egy érvet hozok fel, amellett, hogy Jézust ugyanúgy kell imádni, mint az Atyát.


Kezdjük Jézussal: Zsid 1,6

Viszont mikor behozza az ő elsőszülöttét a világba, így szól: És imádják őt az Istennek minden angyalai.


Erre azt mondhatod, hogy az nem igazi imádat, mivel az hódolatot jelent.

Erre azt mondom jó.

De inkább nézzük meg a görög szöveget:

ez áll: proszküneó - leborul, imád.

Akkor biztos rosszul fordította a fordító, mivel itt egyértelműen a leborult-at kellet volna írni.

Jó.

Menjünk tovább:

Jn 4,23

De eljő az óra, és az most vagyon, amikor az igazi imádók lélekben, és igazságban imádják az Atyát: mert az Atya is ilyeneket keres, az ő imádóiul.


Elárulom, ugyanaz a görög szó szerepel itt is.



A másik, hogy a zsidókat bűnteleneknek, szentnek tartod(megjegyzem nem szapulni akarom őket, én is ugyanolyan, sőt bűnösebb vagyok, mint ők), de tudod miért feszítették keresztre Jézust?

Mert Istennek vallotta magát. Pedig az ők nagyon egyistenhívők voltak. A rómaiak sem tudtak velük mit kezdeni.

Ebből volt a baj, hogy nem fogadták el Jézust.

2014. dec. 18. 15:45
 10/20 anonim ***** válasza:

8-asra:

Az, hogy az Ószövetségi időkben élt zsidók még nem tudtak mindenről, ami nekünk már ki lett jelentve, az még nem cáfolja, hogy igaz.

Ha valami nem lenne igaz pusztán azért; mert korábban voltak olyan Hívők, Akik nem tudtak róla; akkor semmi sem lenne igaz, amit Ádám teremtése pillanatában nem tudott.

2014. dec. 18. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!