Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » A keresztények mivel védekezne...

A keresztények mivel védekeznek az ellen, hogy a karácsonyt a Mithrász-kutluszból lopták el? Van erre válasz, vagy csak lenyelik?

Figyelt kérdés
Mithrasz szintén szűztől született, és szintén december 25-én.
2014. dec. 22. 16:57
 1/8 anonim ***** válasza:
78%
Jézus nem december 25.-én született, hanem ekkor ünnepejük. A valódi dátum nem is ismert, de a legelfogadottabb nézet, hogy valamikor nyáron lehetett. Egyébként pont mindenki tesz rá, kivéve a hozzád hasonló kötekedőket.
2014. dec. 22. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
72%

Ezesetben: közismert, hogy a Karácsony azért esik erre a dátumra, mert a pogány népek téli napforduló ünnepét váltotta ki. Namost téli napforduló előbb volt, mint a Mithrász születése, tehát akkor ki is lop mit?


De folytasd csak, alázlak még szívesen...

2014. dec. 22. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
74%

Mindenki tudja, hogy Jézus nem akkor született, de ha valaki nem érti a karácsony lényegét, akkor azzal baj van. A világon ő az egyetlen, akinek a születésére megemlékeznek és nem véletlenül hívják a szeretet ünnepének, mert Isten szeretete az, ami miatt ő emberré lett és a Földre született.


A születésnapom december 21.én van. Ne ünnepeljem se én, se a családom, mert pár ezer évvel ezelőtt egy pogány ünnep volt? Írásos bizonyítékok vannak arról, hogy a keresztények azért kezdték akkor ünnepelni Krisztus születését, hogy ne kelljen beszállni a mithrász buliba. Ráadásul zsidó teológusok egy nagyon régi hagyomány miatt tették december 24-re a születése időpontját (ez kapcsolatban van a halála és fogantatása idejével), de azt hiszel, amit akarsz. A tudás mindenki előtt ott van, hogy mit hisz, azt a szíve állapota dönti el.

2014. dec. 22. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
69%
Miért kéne védekeznem? Ki vádol?
2014. dec. 22. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
47%

A kereszténység több régi vallásból lett összepakolva, nem csak Mithrász vallásából.

Pl. a pokol és menny Zarathusztrától van, a vízen is ő járt.

2014. dec. 23. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
84%

A védekezés a következő:


A Biblia egy betűt sem ír arról, hogy Jézus december 25-én született volna, ez már csak a Római Birodalomban alakult ki, Jézus Krisztus születése előtt több száz évvel később.


Ami pedig a szűztől való születést illeti: Mithrász eredete mindössze a Perzsa korszakra nyúlik vissza, ellenben Jézusnak a szűztől való születésére hamarabb van utalás. (Izaiás 7,14)-ben olvasható egy messiási jövendölés, amely a viszont a 8. században íródott.

2014. dec. 23. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 Sztracsatellavagyok ***** válasza:
31%

Szeretettel érlek, hogy mielőtt sárral dobálod az egyházat, ismerd meg. Ha hallasz valamit, ami számodra bizonyítja, hogy hülyeség az egész, nézz utána a hitelességének. És ebbe nem csak az tartozik bele, hogy utánanézel Mithrász ünnepének, mert azt viszonylag gyorsan és egyszerűen megteheted a neten. Olvasd el az újszövetséget, utána meg keresd meg azokat a pontokat, amikkel nem értesz egyet, és azokkal kezdj valamit.

Amit most csinálsz, az kb levegőbe kapálódzás. Ezzel te sem leszel előrébb, meg mi sem.

2014. dec. 24. 00:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Különböző naptárreformok miatt ma már nem a napfordulón ünnepeljük a karácsonyt, ami miatt Mithrasz ünnepe december 25-ére került. Ha ez fontos lett volna az egyháznak, akkor nem rögzíti olyan állapotban a naptárat, hogy nem december 25-én van a napforduló. Továbbá: a Jézus születéséről való megemlékezés 24-én kezdődik. Valamint: az ortodoxok január 6-án ünneplik a karácsonyt. Akkor szabad?
2014. dec. 25. 00:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!