Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Jézus alábbi szavai alátámaszt...

Ungváry kérdése:

Jézus alábbi szavai alátámasztják Jézus és Isten egylényegüségét, avagy a Szentháromságot, vagy ellenkezőleg, a háromság ellen tanúskodnak?

Figyelt kérdés
"Mindent nékem adott az én Atyám: és senki sem tudja,kicsoda a Fiú, csak az Atya; és kicsoda az Atya,hanem csak a Fiú,és akinek a Fiú akarja megjeleníteni."(Luk.10:22)

2014. nov. 22. 15:27
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
20%
a háromságot csak olyanok értik, akik szerint, ha felfelé ki vannyújtva a kezünk, akkor nincs értelme a jobb és balkeze felöli jelzésnek, mert az csak a kezünket oldalt tartva érthető.
2014. nov. 22. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 kzs ***** válasza:
100%

@ Előbbi


Mi a bánatról beszélsz??


A Szentháromságot NEM fejezi ki a katolikus keresztvetés. Erre se Jézus, se a korai kereszténység nagy képviselői (Pál, Péter, János, Jakab, Júdás) nem tanítottak.

----------------

@ Kérdező


A Szentháromság arról szól, hogy Isten 3 féleképpen jelentette ki magát, mint személyek: Atya, Fiú, és SzentLélek. Igaz, a SzentÍrásban olyasformában nem található meg hogy "Szentháromság", de az Isteni kijelentésnek eme 3 forrása teljesen biztos, és többször is visszatérő.

2014. nov. 22. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 A kérdező kommentje:

"a háromságot csak olyanok értik, akik szerint, ha felfelé ki vannyújtva a kezünk, akkor nincs értelme a jobb és balkeze felöli jelzésnek, mert az csak a kezünket oldalt tartva érthető."


Nem értem,hogy mire célzól a fenti kijelentéseddel,de van egy olyan érzésem,hogy ez nem is akkora nagy baj. :)

2014. nov. 22. 16:28
 4/17 anonim ***** válasza:
49%

Az első válaszoló egy jehovatanu, ezért logikát ne is keress a válaszában. Nekem elég volt a felét elolvasni, de már éreztem, hogy elment az életemből értékes 3 másodperc...


Szeretek Jézusról beszélni és ilyen témák alkalmával előszeretettel mutatom be általában a kedvenc kis igei összeállításomat Jézus istenségével kapcsolatban. Íme:


Jézus erős Isten (Ézsaiás 9:6)

Az első és az utolsó (Jelenések. 1:17)

Az alfa és az ómega (Jelenések 22:12-13)

Királyok Királya és Urak Ura (Jelenések 19:13, 16)

Változatlan (Zsidók 13:8)

Kezdete meghatározhatatlan (Mikeás 5:1, János 1:1)

Ő alkotta az Eget és a Földet (Zsidók 1:10)

Fenntartja az univerzumot (Zsidók 1:3)

Parancsol a vizeknek (Márk 4:41)

Megvált a bűntől (Titus 2:13-14)

Az egyedüli Megmentő (ApCsel 4:12)

Hatalma van megbocsátani a bűnt (Lukács 5:20)

Bennünk él (Gal 2:20)

Örök életet ad (János 10:28)

Mindentudó (János 21:17)

Csodás tanácsadó (Ézsaiás 9:6)

Ítéletet mond a világ felett (János 5:22)

Mindenkit tettei szerint ítél (Jelenések 2:23)

Hódolnak neki (Jel 5:13-14)

Imádják az angyalok (Zsidók 1:6)

Meghajlik előtte minden térd és minden nyelv róla tanúskodik (Fil 2:9-11)


Apa erős Isten (Ézsaiás 10:21)

Az első és az utolsó (Ézsaiás 44:6)

Az alfa és az ómega (Jelenések. 1:8)

Királyok Királya és Urak Ura (1Tim 6:15)

Változatlan (Malakiás 3:6)

Kezdete meghatározhatatlan (Zsoltárok 90:2)

Ő alkotta az Eget és a Földet (Nehemiás 9:6)

Fenntartja az univerzumot (Nehemiás 9:6)

Parancsol a vizeknek (Zsoltárok 89:9-10)

Megvált a bűntől (Zsoltárok 130:7-8)

Az egyedüli Megmentő (Ézsaiás 43:11)

Hatalma van megbocsátani a bűnt (Jeremiás 31:34)

Bennünk él (2Kor 6:16)

Örök életet ad (1János 5:11)

Mindentudó (1Ján 3:20)

Csodás tanácsadó (Ézsaiás 28:29)

Ítéletet mond a világ felett (Zsoltárok 96:13)

Mindenkit tettei szerint ítél (Jeremiás 17:10)

Hódolnak neki (Zsoltárok 97:7)

Imádják az angyalok (Nehemiás 9:6)

Meghajlik előtte minden térd és minden nyelv róla tanúskodik (Ézsaiás 45:23)

2014. nov. 22. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 János114 ***** válasza:
34%

Tisztelt kerdezo

Szerintem ez az idezet azt hivatott bemutatni h Jézus kivalloan ismeri Isten emberekre vonatkozo parancsolatait es akaratat, igy aki Istennek tetszo eletet akar elni annak kovetnie kell Jezus tanitasat, ennyi.

Jezus es az Isten nem egy es ugyanaz.

2014. nov. 22. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
100%
Alátámasztják.
2014. nov. 22. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:

Magad rájöhetsz kedves Ungváry, hogy ezek a szavak nem támasztják alá a háromságtant.


Próbáljuk elemezni.


Elöször itt is KETTÖRÖL van szó, az Atyáról és a Fiáról. Ez kettö ugye? Hol a harmadik?


A másik: Kinek mondta Jézus Krisztus ezeket a szavakat?


Ki adott a Fiúnak mindent? Ö maga magának, vagy az Atyja adott neki mindent?


Igen Jézus Krisztus megkapta az Atyjától a hatalmat, a királyi hatalmat melyet még a Zsoltárok 110 része megjövendölt évszázadokkal azelött.


Ki ismerte a legjobban a Fiút? Senki az emberek közül.


Hiszen ki teremtette a Fiút? Ugye az Atya, hiszen azt mondja az Írás a Fiúról, hogy az Isten teremtésének a KEZDETE, elsöszülött Fia. Jelenések3:14


Mit jelent, az, hogy Jézus Krisztus meg akarja jeleníteni az Atyát az embereknek?


Bizonyságot tett Atyjáról, hogy milyen Isten. Egy csodálatos, jóságos, igazságos Isten, és Krisztus ugyanilyen tulajdonságokkal bír mint Atyja.


Ez két személy. Régen is voltak királyok, akik felhatalmazták fiukat a birodalom felett. De ezzel nem olvadtak bele a saját fiukba, az apa sohasem olvadt bele a fiába, és még csak nem is alázta meg magát a fia elöbb.

2014. nov. 22. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 Ozmium42 ***** válasza:

Az első válaszoló erre a kérdésre akart visszautalni:


http://www.gyakorikerdesek.hu/kultura-es-kozosseg__vallas__6..

2014. nov. 22. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!


Nem igazán szeretnék vitába keveredni itt senkivel,és ezért is késlekedtem a kommentemmel.

Végűl úgy döntöttem,hogy leírom én is az én "véleményemet" ha szabad így neveznem. :)

-Azokhoz a Személyekhez szeretnék szólni akik nem igazán tudják elfogadni a Szentháromságot.

Azt szeretném kérdezni,hogy miért nem próbáljátok meg megközelíteni ezt a kérdést egy másik irányból is?

Miért mindig a megszokott, "betanult" válaszokat "kapjuk" az ehhez hasonló kérdéseknél?

-Tényleg nem akarok senkit megsérteni,de rengeteg kérdést végig olvastam már amelyek a Szentháromságot vitatják és az ellen érvek szinte mindig ugyan azok, csak monoton "szallagon futó" válaszokat lehet olvasni.

-Mi van akkor ha Jézus Krisztus nem volt mindig Isten Fia? Mi van akkor ha a Szentháromság Isten egyik személye csupán a megváltás tervének részeként lett Fiúvá, mint ahogy a másik személy pedig Atyává? :)

Katy említette,hogy Jézusnak volt kezdete.

“Én Fiam vagy te, én ma szültelek téged.” (Zsid.1,5.)“

-és én ezzel egyet értek mert a Biblia nem hazudik,csakhogy

a két isteni személy még nem Atyaként és Fiúként állt egymás előtt. Az ekkor lefektetett terv még csak jövő időbe helyezi ennek a viszonynak a kezdetét, és amikor beteljesedik, csak akkor válnak egymás számára Atyává és Fiúvá,és ez a mennyei terv a Betlehemi születés által lett valósággá.:)

2014. nov. 22. 22:59
 10/17 anonim ***** válasza:
0%

Kedves kérdező! Katy már válaszolt neked a háromság tarthatatlanságával kapcsolatban. A kérdésed idézete sem támasztja azt alá.


Nos, amint a legtöbb állítólagos háromságot "bizonyító" helyen, itt sem szerepel a szent szellem, sőt! KIZÁRJA a háromságot a megfogalmazás. Azt mondja Jézus, hogy "senki sem tudja kicsoda az Atya, csak a Fiú ..." Ha a szent szellem állítólag "egyenlő" a másik kettővel tudásban is, akkor az MIÉRT NEM TUDJA????


De kérdezek én is tőled valamit, ha már úgy lekicsinyelted a háromság cáfolatára felhozott érveinket (a szöveg mindig nagy, de mögötte tartalom semmi).


(János 17:3) "Az pedig az örök élet, hogy ismeretet szerezzenek rólad, az egyedüli igaz Istenről, és arról, akit elküldtél, Jézus Krisztusról."


Jézus "egyedüli" vagy "egyetlen" igaz Istenének nevezte az Atyját, de lehet-e vele 'egyenlő', ha kijelenti, hogy van valaki felette, aki valamely tulajdonságában EGYEDÜLI személyiség?!


De veletek ellentétben Pál is megértette ezt, mert ő is hasonlóan fogalmazott:


(1Kor 8:6) "számunkra valójában e g y Isten van, az Atya, akiből van minden, és mi őérte; és e g y Úr van, Jézus Krisztus, aki által van minden, és mi őáltala."


Ha az ihletett Pál szerint csak EGY Isten van, aki nyilvánvalóan a Mindenható, akkor Jézus, akit egyértelműen ELVÁLASZTOTT tőle, vajon hogyan lehet szintén Mindenható Isten??? A 'mindenható' kifejezés elvesztené a jelentését, ha egynél több személy birtokolná.


(1Tim 2:5) "Mert e g y Isten van, és e g y közvetítő Isten és emberek között: egy ember, Krisztus Jézus,"


Ez nagyon hasonló megfogalmazás az előzőhöz. De ugye egyértelmű? Ha az előzőt meg is próbálnád valami nem Írás szerinti módon kimagyarázni, ezt nem lehet.

2014. nov. 23. 02:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!