Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » A mennyei Atya mikor háromszem...

A mennyei Atya mikor háromszemélyű Isten a Bibliában?

Figyelt kérdés
(Csak a Bibliával érvelők válaszait várom, filozófusok, unatkozó gúnyolódók, hozzá nem értő, de mindenbe beleszólókét nem!)

2014. dec. 27. 13:03
1 2 3 4
 21/40 anonim ***** válasza:

Kedves Sztracsatella, azt tudod hogy Jézus neve sem Jézus ugye? Minden nyelven másként ejtik ki.


Az emberek ezzel nem is foglalkoznak. Akkor miért kell annyira foglalkozni a pontos héber kiejtésével a Legfelségesebb Istennek, ha a Jézus neve is másként hangzik héberül?


Olvastad mikor Jézus bemegy a zsinagógába elöveszi az Ézsaiás tekercsét és felolvassa, magára vonatkoztatva ez a jövendölést: "Jehovának /JHVH/ lelke van én rajtam....

Ha megnézed a Holt-tengeri tekercseket ott van a JHVH


Akkor miért csapják be a vallásvezetök az embereket, hogy a Görög Iratokban nincs az Isteni név?

2014. dec. 28. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/40 Sztracsatellavagyok ***** válasza:

Kedves grkaty, ne haragudj, de én utánanéztem annak, amiről beszélek. 82 esetben volt helyes a név módosítása.

És igen, ott a JHVH, amit magyarra Istennek fordítunk. Nem pedig Jehovának. És természetesen további helyeken is előfordult a JHVH, de az már alapból így van benne a mai fordításokban is, nem pedig Úrként, vagy akármi másként.

Mindegy, hogy hívjátok, én csak azt mondtam, hogy a zsidók valószínűleg soha nem hívták Jehovának. De a vezetőitek mégis ezt állítják.

A továbbiakban nem vagyok hajlandó válaszolni a rágalmazásaidra. Tényekről írok, amiknek utánanéztem. Nézz utána te is! Nézd meg, hogy azok a források, amiket megadnak, hogyan szólnak valójában! Ha a görög szövegekről, iratokról beszélünk, érdemes a fordításokat (nem csak a tiéteket) ebből a szempontból is átvizsgálni. Melyik mennyire hű a tartalomhoz? Melyiknél lényeg a szó szerintiség?

Nem szabad egy oldalról nézni a világot.

2014. dec. 28. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/40 anonim ***** válasza:

Kerves Sztracsatella, utána néztel a dolgoknak. Hol néztel utána? Attól függ mit olvastál. Láttad a Holt-tengeri tekercseket? Vagy elolvastad hogyan hasonlította össze Origenesz hathasábos Ószövetség kiadását?


De hiszen még a veszöt a Jézus mondatában is elhiszed, hogy úgy a helyes, ahogyan azt a magyarok odaírják. /Te írtad ugye, ha nem bocs :) /


Nagyon fontos, honnan szedjük az infokat. Nézd elhiszem hogy a háromságtan sok évszázados dogmáját az emberek már a vérükben érzik, és sérti is öket, ha valaki rámutat hogy a dolgok nem is úgy vannak.


De a Biblia igazán nem tanítja a háromságtant. Azért is figyeld meg csak olyan verseket hoznak fel az alátámasztására, amelyek a valóságban semmilyen háromságtant nem bizonyítanak.


Ez nem csak a Bibliára vonatkozó tény, hogy nem szabad kitépni mondatokat, verseket az öszefüggésböl, mert aztán mindenki azt magyaráz, ami neki jólesik.


Még akár büntettet is lehet elkövetni a valahonnan kitépett szavakból, és összerakni ahogy az illetö akarja

2014. dec. 29. 07:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/40 A kérdező kommentje:

„A Mennyei Atya egy személy, és sehol nem három. A Biblia Istent három személyben jelenti ki,” 


Ha a Mi Istenünk (Ján 20:17) az Atya egy személy, akkor ezt az egy személyt /a mi Istenünket/miért mondaná háromnak, ha egyszer egy személy? Állandóan a bigott filozófiádat hozzáragasztod a bibliaszövegekhez, nem veszed már magadat észre, hogy hozzáteszel a Bibliához?! (Péld 30:6; Jel 22:18)


„Az Ószövetség számos helyen jelzi a többességet az  Istenben„


Az Ószövetség hol jelzi, hogy a LEGFELSÉGESEBB ISTENBEN (83. Zsolt 19 – EGYMAGAD VAGY LEGFELSÉGESEBB ISTEN – AZ EGYMAGADBAN HOL VAN A TÖBESSÉG? ) többesség van, nem csak úgy általánosságban az Istenben?! Csak azokat a kijelentéseket kérdezem, ahol a Legfelségesebb Istenről van szó.


„A Bibliában azonban 3 személy van, aki Isten tulajdonságaival van felruházva. Ez pedig az Atya, az Úr Jézus, és a Szentlélek. „


Az Úr Jézus hol Legfelségesebb Isten a Bibliában? A Szentlélek hol Legfelségesebb Isten a Bibliában?


„az igéket pedig keresd ki a Bibliádban, a tagadó jehovisták ezt úgysem fogják megtenni, mert nincs eszük.”


Mivel alapoztad meg ezt a kijelentésedet, csak nem azzal, hogy a Bibliában nem kerested ki, hogy a Legfelségesebb Istenről hol beszél az Ó és ÚSZ, és nem néztél utána annak, hogy a Legfelségesebb Isten mikor azonos az Úr Jézussal és mikor azonos a Szentlélekkel? Nem lehetséges, hogy pontosan azért mondod, hogy nincs eszük, mert a magadét nem használod, hanem csak a másoktól átvett filozófiádat erőlteted?!

2014. dec. 29. 21:06
 25/40 anonim ***** válasza:
57%

Mit mond a Biblia?

Isten nem rejtélyes



Jézus, Isten Fia, soha nem állította, hogy egyenlő vagy egylényegű lenne az Atyjával. Sőt, így fogalmazott: „elmegyek az Atyához, mert az Atya nagyobb nálam” (János 14:28). Ezt is mondta az egyik követőjének: „Felmegyek az én Atyámhoz és a ti Atyátokhoz, az én Istenemhez és a ti Istenetekhez” (János 20:17).

Továbbá a szentlélek, vagyis a szent szellem nem egy személy. A korai keresztények „beteltek szent szellemmel”, és Jehova ezt mondta: „kitöltök az én szellememből mindenfajta testre” (Cselekedetek 2:1–4, 17). A szent szellem nem egy háromszemélyű istenség része, hanem Isten tevékeny ereje.

MIÉRT FONTOS EZT TUDNI? Karl Rahner és Herbert Vorgrimler katolikus tudósok a következőképpen vélekednek a háromságról: „kinyilatkoztatás nélkül nem lehet megérteni, de még a kinyilatkoztatás után sem teljesen.” Lehet-e szeretni egy olyan személyt, akit lehetetlen megismerni? A háromság dogmája tehát gátolja, hogy valaki megismerje és megszeresse Istent.

2014. dec. 30. 06:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/40 anonim ***** válasza:

Nézzük a Bibliaválaszát.A Biblia Istenéről valóban nem esik szó úgy, mint egy Háromság egyik tagjáról. Íme néhány részlet a Bibliából:


„Jehova, a mi Istenünk e g y Jehova” (5Mózes 6:4).

„Te, akinek neve Jehova, egymagad vagy a Legfelségesebb az egész föld felett” (Zsoltárok 83:18).

„Az pedig az örök élet, hogy ismeretet szerezzenek rólad, az egyedüli igaz Istenről, és arról, akit elküldtél, Jézus Krisztusról” (János 17:3).

„Az Isten pedig csak e g y” (Galácia 3:20)

2015. jan. 5. 04:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/40 anonim ***** válasza:
Én a bibliát átolvastam harminc év alatt,két évente egyszer, de még az Atya háromszemélyü ilyent nem olvastam.
2016. júl. 9. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/40 anonim ***** válasza:
Soha!
2016. júl. 12. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/40 anonim ***** válasza:
Mivel a biblia nem emliti sehol,hogy egy isenben három szemèly van igy hejtelen a mellete valò èrvelès.
2016. júl. 21. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/40 anonim ***** válasza:

János20:17 a téma lezárva, Jézus imádkozott ahoz, engedelmeskedett annak, akit istenének ésatyjának nevezett.

Ha egy személy lenne, nem tette volna. Minek imádkozott volna önmagához?

2017. aug. 12. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!