Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » A mennyei Atya mikor háromszem...

A mennyei Atya mikor háromszemélyű Isten a Bibliában?

Figyelt kérdés
(Csak a Bibliával érvelők válaszait várom, filozófusok, unatkozó gúnyolódók, hozzá nem értő, de mindenbe beleszólókét nem!)

2014. dec. 27. 13:03
1 2 3 4
 31/40 anonim ***** válasza:

A háromság tana ferditi el a bibliában leírtakat.

Néha egy Isten van,néha három.

Ezzel próbálják kavarni a magyarázatukat,amit tisztán tudnak ők is,hogy csapda.Mert a bibliában erre való utalás sincs,nemhogy magyarázat.

2017. aug. 15. 06:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/40 anonim ***** válasza:

"Hejtelen"? Ha a Bibliát is úgy olvasod, ahogyan írsz, akkor nem csodálom, hogy ilyen következtetésekre jutottál, annak ellenére, hogy tizenötször elolvastad a Bibliát. Jó lenne elgondolkodni azon, hogy van-e különbség az egy, mint számnév, és az egy, mint egység között. Biblia-értő ember nem mond olyat, hogy az Atya, a Fiú és a Szent Szellem egy személy, vagy hogy a Szentháromság ezt jelenti. Ha nem egy személy, akkor számold meg, hogy mennyi! Az, hogy bizonyos emberek kizárólag számnévként hajlandóak értelmezni az egység fogalmát, még nem írja át a Bibliát, és nem negligálja azokat a kijelentéseit, amelyeket nem akarnak figyelembe venni. Az Atya nagyobb a Fiúnál. Ám az Atya egy a Fiúval. Ezt a két kijelentést együtt kell értelmezni, nem pedig külön. Az Atya mindent a Fiú által teremtett, a Fiú nélkül semmit sem teremtett. A Fiút nem teremtette az Atya, hanem szülte, következésképpen az Atya természetét örökölte. Hogyan lehetséges ez? Menj, és kérd számon Istentől!


Elárulom neked, hogy amikor Jézus azt kéri az Atyától, hogy a követői legyenek egyek, amint ők is egyek az Atyával, ugyanazt a szót használja (Jn 17,22). Mivel az Atya mindig meghallgatja Jézust, ezért Jézus követői ugyanabban az egységben vannak, mint az Atya és Jézus, ha ez nem is nyilvánvaló még.


"De nemcsak ő értük könyörgök, hanem azokért is, akik az ő beszédükre hisznek majd énbennem; Hogy mindnyájan egyek legyenek; amint te énbennem, Atyám, és én te benned, hogy ők is egyek legyenek mi bennünk: hogy elhiggye a világ, hogy te küldtél engem. És én azt a dicsőséget, amelyet nekem adtál, őnekik adtam, hogy egyek legyenek, amiképpen mi egy vagyunk: Én ő bennük, és te énbennem: hogy tökéletesen eggyé legyenek, és hogy megismerje a világ, hogy te küldtél engem, és szeretted őket, amiként engem szerettél." (Jn 17,20-23)


Az egynek fordított 'hen' jelenti ugyan az 'azonosságot', de jelenti az 'egyformaságot' is. Ha pedig az egész Bibliát veszem figyelembe, akkor maga a kontextus zárja ki az 'azonosságot', mint a 'hen' értelmezését. Ha mégis ragaszkodunk a 'hen' 'azonosság' jelentéséhez, akkor a Biblia szerint Jézus minden követője azonos. Ám ez butaság, hiszen Jézus követése nem az arcnélküliséget jelenti, hanem ellenkezőleg: minél érettebb keresztény valaki, annál jobban kirajzolódik az egyénisége. Ez az egyéniség azonban soha nem különc, nem a többiekkel szemben határozza meg önmagát, hanem a többiekkel egységben. Ehhez hasonlóan, az Atya sem azonos a Fiúval. Isten nem szenved tudathasadásban. Az Atya önálló személy, a Fiú is önálló személy, ráadásul a Szent Szellem is önálló személy. Mégis olyan egység van közöttük, ami emberileg nehezen értelmezhető. Ez azonban az ember korlátoltsága miatt van, nem pedig a dolog abszurditása miatt. Az ember leginkább azt tudja elképzelni, amit tapasztalatból ismer. Erre az egységre pedig nincs példa a látható világban.

2017. aug. 15. 07:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/40 anonim ***** válasza:

32.Nyelvtanilag kioktatsz,hogy szerezz egy felsőbbrendű személyiséget magadnak.

Utánna kérdőre vonsz a bibliai ismeretemért majd kiemeled magad DOKTORNAK a pogányok és a megalkuvó keresztények tantételével.Akik Gyilkolták a Jézus folytonosságát követő keresztényeket.

Lefolytatták a keresztes háborukat ahol több tizmillió ember halt meg.

Es mindhs ez nem lett volna elég ,még szörnyübb gyilkossághoz fogtak az inkvizicionak, ahol szörnyü kinzásokkal végezték ki azokat akik a hamis tantételt megkérdőjelezték.

Na ebbe keress hibát és felsőbbrendűséget.

Ez volt téve egy olyan hamis tantételért amit sem Isten, sem Jézus de még az apostolok sem hirdettek,még csak nem is fordult meg a fejükben.

Te pedig kioktatod az olyan embereket akik igyekeznek a bibliát őszinteséggel értelmezni.

Jézus hány juhocskáját alázta meg,azért mert nem volt ismeretük?

Jézus Krisztus hány embert vezetett félre kihasználva a hiányos ismeretüket?

Jézus mondott olyat ami nem volt az Isten szavában,mint a háromság?

Miért nem idézed legalább egy helyről a Szentháromságot a bibliából?

Miért jössz azzal,hogy néha egyenlők néha egyik nagyobb a másiknál?

Igazold a bibliából a három Istent mint Atya Isten,Fiú Isten ,Szentlélek Isten.

Igazold hol szólította Isten Jézust istenemnek,vagy Jézus a Szentszellemet istenemnek,vagy a Szentszellem Jézust istenemnek.

Hiába következtetsz,hiába igazolsz kétértelmű dolgokkal ami nem tartozik oda.Egylényegű és nem egylényegü.

Ugy általánositasz mint hanemegyéb,lehetséges,valoszinü stb.

Elködösited a biblia értelmét,hogy az embereket összezavard.

2017. aug. 15. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/40 anonim ***** válasza:

Amikor Asperrimusz álmodozik.

Neki nem elég egy Isten és egy Megváltó a János .17:3-szerint,neki már több is kell.Elmehet Indiába ott 54000000 millió hamis isten van.


János.17:3."Az pedig az örök élet,hogy megismerjenek téged az egyedüli igaz Istent és akit elküldtél Jézus Krisztust"

Erre azt mondják,hogy ezt amikor mondta a Földön volt.

Akkor amikor a Földön volt hazudott?

2017. aug. 15. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/40 anonim ***** válasza:

Kedves harmincegy százalékos barátom, akár röhejes is lehetne a reakciód, ha nem lenne olyan szánalmas. Ha visszaolvasol, a Biblia szövegével ildomos érvelni ezen az oldalon, nem pedig úgy, hogy benyomást akar valaki gyakorolni azzal, hogy hányszor olvasta a Bibliát. Ezen az alapon, annak van igaza, aki többször olvasta? Itt sokan olvastuk sokszor a Bibliát. Ha már úgy döntöttél, hogy a tekintélyelv alapján érvelsz, a Biblia helyett a teljesítményeddel, akkor elvárható lenne, hogy előtte tükörbe nézz, és igazíts magadon, hogy tényleg egy tájékozott ember benyomását keltsed.


Annak idején a főnökeink is hasonlóan jártak el, amikor mintegy havi tízezer legyártott termékből egyet visszaküldtek, mert valami lemaradt belőle, vagy hibásan lett lecsomagolva. Körbeállítottak mindnyannyiunkat, felszólítottak,hogy figyeljünk jobban oda, mert nagyon fontos a vevői elégedettség, aztán aláíratták velünk, hogy ki lettünk oktatva a hibáról. Mementóként lefotózták a hibás darabot, és egy A4-es papíron kiragasztották a munkaterületen egy pár soros szöveg kíséretében, aminek a lényege az volt, hogy végezzünk 100 %-os munkát, és soha ne hibázzunk. A gondolat önmagában is abszurdum, ráadásul az öt sorban volt három helyesírási hiba. Amikor ahhoz a céghez mentem dolgozni, volt a szerelde közepén egy hatalmas faliújság "MINŐNÉGI INFORMÁCIÓK" címmel, tenyérnyi betűkkel kiírva. Amikor két évvel később eljöttem, még nem volt kijavítva, lehet, hogy még mindig úgy van. Általában nem vagyok szőrszállhasogató, és nem figyelek pitiáner dolgokra. Ám a nagymellényű embereknél igen. Vegye a fáradságot, és mielőtt feláll az önmaga számára épített talapzatra szónokolni, húzza fel a sliccét, fésülködjön meg és törölje ki a szeméből és az orrából azt, amit nem szeretne egy fotón viszontlátni! Aki minőségről beszél, és hibátlan munkáról, legalább arra ügyeljen, hogy nyilvánosan ne bakizzon! Aki bibliai ismeretről beszél, az keltse olvasott ember benyomását, különben nem hiteles sem ő, sem az, amit mond.


Nagyszerű, hogy önálló véleményed van a kérdésről. De ha nem tudsz érvelni a Bibliával, akkor a véleményed csak egy a sok közül, kívülről nézve pedig nem hiteles, ahogy az előttem szólóé sem az, ahogy látom, más sem tartja annak. Hab a tortán, hogy bűntudatot próbálsz kelteni bennem. Bocs, de csecsemőkoromban beoltottak manipuláció ellen, ezért nem fogok veled együtt háborogni. Ha te megsértődtél, a te dolgod. Egészen biztos, hogy nem a benned élő Krisztus sértődött meg. Amit a történelem során elkövettek Isten nevében, azért sem vállalok visszamenőleg felelősséget, még csak egyet sem értek velük, de veled sem. A Szentháromság tana attól még igaz, hogy ezen a néven nincs a Bibliában. Az elnevezés emberi elnevezés. Azt sem találod a Bibliában, hogy 'üdvtörténet', 'eredendő bűn', 'preegzisztencia', 'doxológia', 'krisztológia', 'karitatív tevékenység', stb. Ettől azonban ezek még léteznek, és bármelyik levezethető a Bibliából. Ha nem tetszik a Szentháromság elnevezés, akkor mondj ennél jobbat. Ha tényleg jobb, akkor lecserélhetjük arra. Nem a címke a lényeg, hanem a tartalom. Ha azonban nem tudsz jobbat, akkor marad ez az elnevezés, akkor is, ha így nincs benne a Bibliában.

2017. aug. 17. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/40 anonim ***** válasza:

35."Ha nemtetszik a Szentháromság mondj jobbat".

En mondom a János.17:3

. 1János.5:20

. 5Mozes.6:4

. 5Mozes.32:38

. Efét. 4:6

. 5Mozes.5:7

. Márk.12:29

. 1Kor.8:6

. Zsolt:83:18,18

. 1Tim.2:5 stb.

. Még van ilyen 72 drb.biblia vers.

2017. aug. 17. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/40 anonim ***** válasza:
Elnézést a 36 bejegyzésben a 5Mozes.32:38 helyett a 5Mozes.32:39 a helyes.
2017. aug. 17. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/40 anonim ***** válasza:

Ha igaz lenne, hogy Isten abban az értelemben egy, ahogyan te gondolod, akkor az Atya azonos Jézus Krisztussal. Gondolom, ezt még te sem gondolod így. Ebben az esetben azonban marad az, hogy Jézus Krisztus, mint Isten Fia, maga is Isten, ahogy egyébként ki is mondja a Biblia.


" Akiké az atyák, és akik közül való test szerint a Krisztus, aki mindeneknek felette örökké áldandó Isten. Ámen." (Rm 9,5)


"Annakokáért az az indulat legyen bennetek, mely volt a Krisztus Jézusban is, Aki, mikor Istennek formájában vala, nem tekintette zsákmánynak azt, hogy ő az Istennel egyenlő,"(Fil 2,5-6)


"Mert kinek mondotta valaha az angyalok közül: Én Fiam vagy te, én ma szűltelek téged? és ismét: Én leszek néki Atyja és ő lesz nékem Fiam? Viszont mikor behozza az ő elsőszülöttét a világba, így szól: És imádják őt az Istennek minden angyalai. És bár az angyalokról így szól: Ki az ő angyalait szelekké teszi és az ő szolgáit tűz lángjává, Ámde a Fiúról így: A te királyi széked óh Isten örökkön örökké. Igazságnak pálcája a te országodnak pálcája. Szeretted az igazságot és gyűlölted a hamisságot: annakokáért felkent téged az Isten, a te Istened, örömnek olajával a te társaid felett." (Zsd 1,5-9)


"Most lássátok meg, hogy én vagyok, és nincs Isten kívülem!" (5Móz 32,39)


Ebben a mondatban az Istennek fordított szó az 'Elohím', ami az 'Eloah' többesszámú változata. Vagyis csak ebben az egy mondatban is benne van az egyes és többesszám keveredése. Ehhez hasonló az 5Mózes 6,4 is:


"Halld Izrael: az Úr(JHVH), a mi Istenünk(Elohím, többesszám, azaz Isteneink), egy Úr(JHVH)!"


Vagyis a fentiek szerint JHVH (Jahve, Jehova, ahogy jobban tetszik), azonos a Biblia Istenével. Gondolom, idáig egyet tudunk érteni. A Biblia sok helyen úgy emlegeti, hogy JHVH Elohím, amit Károli Úr Istennek fordított. Ezt mondja JHVH Ézsaiás könyvében:


"Így szól az Úr (JHVH), Izráelnek királya és megváltója, a seregeknek Ura(JHVH): Én vagyok az első, én az utolsó, és rajtam kivül nincsen Isten (Elohím)." (Ézs 44,6)


"Hallgass rám Jákób és Izráel, én elhívottam, én vagyok az első és én az utolsó." (Ézs 48,12) Itt is JHVH beszél, ez tudható az előző fejezetből, ugyanis összefüggő beszédet olvasunk:


"Így szól a mi Megváltónk, seregeknek Ura(JHVH) az Ő neve, Izrael Szentje!" (Ézs 47,4)


Gondolom, nincs vita közöttünk abban, hogy ezen a helyen JHVH Elohím beszél, az Aki teremtette az egeket és a Földet, az embert, és minden élőt. Jól mondom? Mert ha ezt vitatod, akkor jelezd!


Egyetlen probléma, hogy a Feltámadott Jézus Krisztus ugyanígy nevezi magát a Jelenések könyvében.


"Amely ezt mondja vala: Én vagyok az Alfa és az Omega, az Első és Utolsó; és: amit látsz, írd meg könyvben, és küldd el a hét gyülekezetnek, amely Ázsiában van, Efézusban, Smirnában, Pergámumban, Thiatirában, Sárdisban, Filadelfiában és Laodiceában. Megfordulék azért, hogy lássam a szót, amely velem beszéle; megfordulván pedig, láték hét arany gyertyatartót; És a hét gyertyatartó között hasonlót az ember Fiához, bokáig érő ruhába öltözve, és mellénél aranyövvel körülövezve. Az ő feje pedig és a haja fehér vala, mint a fehér gyapjú, mint a hó; és a szemei olyanok, mint a tűzláng; És a lábai hasonlók valának az izzó fényű érchez, mintha kemencében tüzesedtek volna meg; a szava pedig olyan, mint a sok vizek zúgása. Vala pedig a jobb kezében hét csillag; és a szájából kétélű éles kard jő vala ki; és az ő orcája, mint a nap amikor fénylik az ő erejében. Mikor pedig láttam őt, leesém az ő lábaihoz, mint egy holt. És reám veté az ő jobbkezét, mondván nékem: Ne félj; én vagyok az Első és az Utolsó, És az Élő; pedig halott valék, és ímé élek örökkön örökké Ámen, és nálam vannak a pokolnak és a halálnak kulcsai." (Jel 1,11-18)


Vagyis a Jánosnak megjelenő személy ugyanazt mondja önmagáról, mint az Ézsiás 44 és 48 JHVH Elohímja. Mondhatná erre egy akadékoskodó, hogy a Jánosnak megjelent személy valójában nem Jézus, hanem az Atya. Ennek azonban ellentmondani látszik a tény, hogy ugyanez a személy azt mondja magáról, hogy halott volt. Az Atya soha nem volt halott. Jézus Krisztus volt halott. Ha pedig Ő ugyanazt mondja magáról, amit JHVH Elohím mondott magáról az Ézsaiás 44-ben és 48-ban, akkor vagy igazat mondott, és ebben az esetben valóban Ő az első és utolsó, vagy nem mondott igazat, és ebben az esetben el lehet dobni az egész Bibliát. Ha azonban Ő JHVH Elohím, Isten pedig szigorúan egyetlenegy személy, akkor Ő bizony azonos az Atyával, ugyanis nem lehet két első és két utolsó, mert akkor az egyik második, és utolsó előtti. Ha azonban mégsem azonos az Atya és a Fiú, akkor bölcs lenne elgondolkodni az Isten személyéről kijelentett nehezebben érthető dolgokon, amilyen a Szentháromság, Háromság, Trinity, vagy amilyen néven jobban tetszik. Elnevezhetjük úgy is, hogy az Isten Természetéről Kijelentett Igék Gyűjteménye.


Azonban az általad javasolt elnevezések kevésbé alkalmasak, ugyanis szélsőségesen egyoldalúak. Nem veszik figyelembe a bibliai nyelvek sajátosságait, amik az eredeti nyelvben igenis határozottan benne vannak, a fordításokból pedig hiányoznak. De ha most mindettől eltekintünk, akkor is meg kellene tudnod válaszolni az Ézsaiás-Jelenések párhuzamból következő megállapításnak, ha továbbra is ragaszkodsz ahhoz, hogy a Bibliától idegen dolog az Atya-Isten, Fiú-Isten, Szent Szellem-Isten tanítása.


A tanítható emberekre az a jellemző, hogy az elméletet igezítják a gyakorlathoz, nem a gyakorlatot az elmélethez. Te mennyire vagy tanítható?

2017. aug. 18. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/40 anonim ***** válasza:
Soha,csak amikor hazudnak rolla.
2017. aug. 20. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/40 anonim ***** válasza:
Kérdező:Akkor amikor újra Irod a bibliát,és belehazudsz az Atya szemébe!
2017. aug. 22. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!