Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Elváljak hogy tiszta legyek...

Elváljak hogy tiszta legyek az Úr szemében?

Figyelt kérdés
Keresztény nő vagyok. 2 éve kötöttem házasságot egy férfival, akibe gyermekkorom óta szerelmes voltam. Ő kicsapongó, parázna életet élt, van is 2 gyermeke, 2 különböző nőtől. Mielőtt elkezdett nekem udvarolni, ő is megtért.De úgy érzem az ő paráznasága engem is bemocskolt.

2014. dec. 28. 20:08
1 2 3
 11/24 anonim ***** válasza:
Ki mondta, hogy alávetném magamat a perverz felajánlásodnak?
2014. dec. 28. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/24 anonim ***** válasza:
60%
Te, ezzel a kamu kérdéssel, vagy tényleg az a baj, hogy házasság előtt élt szexuális életet a párod, és csak, most zavar ez téged? Valami nagyon nem stimmel veled, vagy kamu a kérdés.
2014. dec. 28. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/24 anonim ***** válasza:
54%

Szavazatom alapján kamu!

Most ti szavaztok.....

2014. dec. 28. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/24 anonim ***** válasza:
70%

(Malakiás 2:16) 16 Mert gyűlölöm a válást — mondja Jehova, Izrael Istene —, . . .


Az ami történt az nem téged mocskol be hanem a párodat.

Te tiszta vagy, mások hibáiért nem Te felelsz csak a sajátjaidért


Nehogy elválj, Jézus csak egy okot adott a válásra


(Máté 5:32) 32 Én azonban azt mondom nektek, hogy mindaz, aki elválik feleségétől, hacsak nem paráznaság miatt, házasságtörésnek teszi ki őt, és aki olyan asszonyt vesz el, akitől elváltak, házasságtörést követ el.


Bár itt asszonyt ir de a férjekre is vonatkozik

Ha Te megbocsájtottál neki jogod van hozzá, de soha nem hánytogathatod fel többé neki.


Tehát akkor van jogod Isten szerint elválni tőle ha a házasságban megcsalt téged másokkal, vagy mással, DE AZ SEM KÖTELEZŐ, MEGBOCSÁTHATOD NEKI


Isten szereti a megbocsátást, hiszen Ő is megbocsátó,


Tehát csak a házasságtörés jogosit fel a válásra, de ha megbocsátottad neki és ujra együtt éltek akkor nem válhatsz el.

2014. dec. 29. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/24 anonim ***** válasza:
66%
Szerintem nem kamu. Házasság után derült ki, hogy a férj milyen szexuális szokásokat hozott magával és ha túl sokat gyakorolják, akkor az aberrációt is természetesnek hiszik, és lehet, hogy ez ennyi után derült ki.
2014. dec. 29. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/24 anonim ***** válasza:
34%
Az, hogy ő milyen életet él nincs hatással az Istennel ápolt kapcsolatodra.
2014. dec. 29. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/24 anonim ***** válasza:
56%
Elhiszitek, hogy jobban érdekli hogy régen milyen életet élt a férje, mint hogy most hogyan viselkedik vele? Ahogyan szokták mondani a kákán is csomót keres.
2014. dec. 29. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/24 anonim ***** válasza:
nekem is kamuszag volt, túl erőltetett a szóhasználata (paráznasága,bemocskolt) Szóval egy mocskos görény kamuzó :D
2014. dec. 29. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/24 A kérdező kommentje:
Ez nem kamu !!!! Miután már szerelmet éreztem iránta, akkor derült ki, hogy sok olyan dolgot szeretne csinálni, amit Én saját akaratomból NEM TENNÉK, de mivel tudom, hogy megcsalta az ÖSSZES volt nőjét, így inkább megteszem, mert szeretem őt,és nem szeretném ha megcsalna de így viszont mocskosnak érzem magam az Úr előtt. .. Épp ezért gondoltam arra, hogy véget vetek ennek a dolognak, és elválok. Nem tudom magamat így jól érezni ...
2014. dec. 29. 18:00
 20/24 anonim ***** válasza:
75%
Ha ez igaz, válj el. A Jóisten nem akarja, hogy szenvedjünk, az irgalma végtelen.
2014. dec. 29. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!