Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Mi köze a karácsony fa állítás...

Mi köze a karácsony fa állításának Jézus születéséhez?

Figyelt kérdés
Hol ír róla a Biblia, h ilyenkor Karácsonyfát kell állítani?

2014. dec. 30. 13:06
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:

Semmi köze sincs Jézushoz a karácsonyfának. Kevés dolog van, amiben egyet értek velük, de ebben a témában Jehova Tanúinak kivételesen igazuk van!


Itt egy nem JT írás a karácsonyfa pogány eredetéről, érdemes elolvasni, és megfontolni:


[link]


Üdv.

2014. dec. 30. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:

Dickensről azt mondják, hogy örült a karácsonyi szokások minden vele járó tartozékának. De honnan származnak ezek a tartozékok?

Érdekes meglátással szolgál ehhez a New York Newsday 1992. december 22-ei száma, John Mosleyt idézve, aki a The Christmas Star című könyvet írta: A korai egyházvezetők a karácsonyt nem decemberben ünnepelték, hogy ezzel külön megünnepeljék Krisztus születését mondta Mosley. Ők a téli napfordulót tartották meg ily módon, a tél fordulópontját, amikor a Nap befejezi dél felé haladását és újra észak felé veszi az irányt, új fényt hozva.

Ennek bizonyítéka a karácsonyi jelképekben látható, mondta Mosley. Legszembetűnőbb a zöld növények használata, melyek az életet jelképezik egy sötét, hideg időszakban. A legszembetűnőbb zöld növény a karácsonyfa mondta. És az észak-európaiak az erdőben ünnepelték a napfordulót; fákat imádtak. A karácsonyfa így valójában a történelem előtti idők faimádatához nyúlik vissza.

Mosley továbbá azt mondta: Mit teszel a fára? Fényeket. A fények a Napot idézik fel, és a Napot jelképezik. Ez a Nap újjászületéséért van, és a fény visszafordulásáért a napforduló után. A főbb dolgok, amelyek a napforduló ünnepén mindenhol szerepet játszanak a fény és a zöld növények.

December 25. tette hozzá volt a téli napforduló eredeti dátuma, és sok dolog, amit most teszünk, és amiről azt gondoltuk, hogy viszonylag modern karácsonyi szokások, valójában a napforduló ünnepeinek eredetét követik nyomon.

A zene is jellemzi a karácsonyi ünnepeket. Így hát nem meglepő, hogy a római Saturnalia ünnepe lett felújítva annak ünneplése és a mulatozás számára, beleértve a táncot és az éneklést is. Azt, hogy a modern karácsony sok szokása az ősi saturnaliából ered, a tudósok többé nem vitatják.

A LOsservatore Romano megemlítette, hogy a karácsonyfa állításának hagyománya Németországban kezdődött a XVI. században, majd hozzáfűzte: Olaszország az egyik utolsó ország volt, ahol meghonosodott a karácsonyfa, részben a miatt a meglehetősen elterjedt szóbeszéd miatt, hogy a karácsonyfa protestáns szokás, és ezért a jászollal [betlehemes jelenettel] kellene helyettesíteni. VI. Pál pápa vezette be azt a szokást, hogy [a római Szent Péter téren] egy hatalmas karácsonyfát állítanak fel a betlehemes jelenet közelében.

E vallási vezető látszólagos keresztény tartalommal ruház fel eseményeket és jelképeket, amelyek ősi pogány szokásokban gyökereznek. Azzal kapcsolatban, hogy mi a helyes út, a Szentírás így inti az igaz keresztényeket: mi közössége van az igazságosságnak és a törvénytelenségnek? Vagy mi részessége van a világosságnak a sötétséggel? (2Korintusz 6:1417).

2014. dec. 30. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:
a macskatartásról sem ír semmit a biblia, nem? attól még lehet macskát tartani.
2014. dec. 30. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:

Tudom, hogy teljesen feleslegesen írom le, mert van, akik nem akarják megérteni... de:


nem az a lényeg, hogy valami honnan származik, hanem, hogy miként tekintünk rá.


Ha ez nem így lenne, akkor tele lenne a világ rasszizmussal, előítélettel és soha semmi és senki nem változhatna.


Várjunk csak...? :) :(


Azért én mégis úgy érzem, hogy van lehetőség a változásra (s így történt ez akkor is, amikor egy ünnep új értelmet nyert) és a Karácsony (így nagy betűvel) éppen ezt is mutatja meg, hiszen Jézus értünk lett emberré, s Általa mi is változhatunk.

2014. dec. 30. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:
Egyszer hallottam valami sztorit, hogy Jézus valami üldözők elől menekült, és csak a szúrós fenyő engedte maga alá bújni, a többi fa nem, ezért cserébe örökzölddé változtatta. de ez biztos nem bibliai, és nem tudom hol volt, talán a rádióban, de elég fura.
2014. dec. 30. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:
És ne engem hülyézzetek le, én csak elmondtam, hogy valaki egyszer így magyarázta.
2014. dec. 30. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:

Először még van egy pár kérdés amin érdemes végigrágni magunkat.


1. Biztos hogy karácsonykor született Jézus?


2. Jézus miért akarja hogy bárki is megtartsa a születésnapját?


3. A karácsonynak egyáltalán mi köze van a kereszténységhez? Már I.e. is tartottak karácsonyt, csak nem Jézus születését ünnepelték hanem a téli napfordulót, Szaturnuszt, a Nap vagy természet újjászületését, Ozirisz, Plútó, Nimród, Yule, Saturnalia meg még úgy kismillió pogány dolog miatt ünnepelték már a karácsonyt különböző országokban az évszázadok alatt.


Viszont a karácsonynak (nem a mostani értelemben vett ünnepnek) és a karácsonyfának igen is sok köze van egymáshoz. Már a Germánok vagy a Rómaiak (akiktől eredetileg ered ez az ünnep) is örökzöldekkel ünnepelték.


Azt meg nettó hülyeségnek tartom hogy a karácsonyfát pogánynak kiáltják ki viszont a karácsonyt nem.


Sőt, azt se tudnád hogy pontosan mikor lenne karácsony és Isten melyik napon pihent meg, ha a pogány rómaiak nem vezették volna be a Juliann naptárat. (amiből a mai Gergely naptár származik)

2014. dec. 31. 05:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:

Dave Reneke és ausztrál csillagász kollégái egy számítógépes programmal arra jutottak, hogy olyan objektum, ami megfelelne a Bibliában említett csillagnak, ami a napkeleti bölcseket elvezette Jézushoz, valójában nem karácsonykor, hanem nyáron volt megfigyelhető Betlehem éjszakai égboltján: a Vénusz és a Jupiter került látszólag olyan közel egymáshoz, hogy a fényük összeolvadt, és egy látványos, nagyméretű csillagnak tűnhetett a Földről.


Jézus születésének időpontját ennek nyomán június 17-ére teszik.

2015. jan. 1. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 tibor019 ***** válasza:

Jézus nem adott pontos utasításokat szertartásokról és ünnepek megüléséről, hanem a szeretet parancsát hozta el az embereknek.

Azonban a későbbi korokban egyre inkább ki akarták fejezni az Úr Jézusba vetett belső meggyőződésükből eredő hitüket. Így alakultak ki fokozatosan a szertartások és a Krisztus életével kapcsolatos ünnepek.


Így Jézus születéséről is szükségszerűen emlékeztek meg. Kezdetben január 6-án, majd később decemberben a téli napforduló idején. Ez tényleg pogány római eredetű, de keresztény tartalommal töltötték fel.

A téli napforduló napjától (december 21.) az éjszakák egyre rövidebbek, a nappalok pedig egyre hosszabbak lesznek, és Krisztus az aki mint igazi világosság, kivezet minket a sötétségből:

"Én vagyok a világ világossága, aki engem követ nem jár többé sötétségben, hanem övé lesz az élet világossága." (Jn 8,12)


A karácsonyfa állítása is ugyan későbbi eredetű szokás, de ezt is fel lehet tölteni keresztény tartalommal. Hiszen Jézus az élet (Jn 14,5), ezért csak ő adhat nekünk az élet fájáról, hogy elnyerjük az örök életet.

2015. jan. 19. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!