Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Hogyan lett Luciferből Sátán?

Hogyan lett Luciferből Sátán?

Figyelt kérdés

Kifejteném bővebben a kérdésem. Ugye adott Isten. Ugye Ő tökéletes minden tekintetben. Tökéleteset csakis egy tökéletes alkothat. A gép (maga a világ, beleértve magukat a helyszíneket és magukat a szereplőit) tökéles. Ellenpélda: Mi emberek tökéletlenek vagyunk, ezért "tudunk" tökéletlent alkotni.


De a tökéletes forrásból eredendő teremtmény, hogyan válhatott rosszá?



2014. dec. 30. 20:02
1 2
 1/11 A kérdező kommentje:

Tehát, ha én magam tökéletes vagyok, akkor nem fogok tökéletlent alkotni.


Olvastam már egy könyvben arról, hogy mi akkor, ha Lucifer (Jó nevén: fényhozó, rossz nevén: sátán) Istennek dolgozik? Kétarc: megfélemlítés, hogy elhozza a fényt?

2014. dec. 30. 20:08
 2/11 yuda ***** válasza:
60%

A szabad akarat miatt.

Ugyanaz, mint nálad.

Szabad akaratod van elvileg sok mindenre, akár arra is, hogy ne élj bűnben, mégis megteszed. Miért?

Valójában ti, akik nem vagytok keresztények, nem vagytok szabadok arra, hogy ne tegyetek bűnt. Meg vagytok kötözve bűnökkel, és ebből a fogságból egyedül Jézus Krisztus személyének és megváltói művének elfogadása által szabadulhattok ki. Valójában újra kell születnetek. Ez elkerülhetetlen, hogy az ember átmenjen a halálból az életre.


Sátánnal fordítva volt. Ő Luciferként még tökéletes volt, ahogy írtad, de szabad akarata volt. Nem robot. Ezt a szabad akaratát rosszra is használhatta, különben hol a szabad akarat. Megtette, így neve, természetével együtt szükségképpen megváltozott sátánra.

2014. dec. 30. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim válasza:

Lucifer isten teremtménye volt egy előkelő angyal.Szabad akaratú teremtményként úgy döntött, hogy Isten ellen lázad. Ennek eredményeképp levettetett a Mennyből és neve sátánná változott.

Lucifer szó jelentése: fényhozó

Sátán szó jelentése: ellenfél, ellenség, szemben álló...

Logikus, hogy lázadása után, mivel természete megváltozott, így nevének is meg kellett.

2014. dec. 30. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm a gyors válaszokat. Kedves yuda! Amit először írtál, az egy idézet, vagy Te magad írtad? Úgy írtad "ti bűnösök", tán, Te nem volnál az? Meg minden keresztény? Én is képzeld el keresztény vagyok, olvastam bibliát, tanulmányoztam, templomba jártam, de attól még nem fogom magam felmagasztalni, mert aki felmagasztaltatik....


Úgyhogy kérném, hogy itt ki a bűnös, ki nem, szerintem hagyjuk. A második bekezdésben levő választ viszont köszönöm!

2014. dec. 30. 20:54
 5/11 yuda ***** válasza:
35%

Kérdező!

Látom emberemre akadtam. :D

Az én hibám, hogy újfent belenyúltam...igazad van. Talán kicsit provokatívabb vagyok, mint általában. :)

Véleményem és meglátásom szerint te nem vagy keresztény. Minden mondatodból ez jön le. Ha tévedek, akkor tévedek, -így látom. Bocsásd meg, ha gondolod.

Keresztények attól keresztények, hogy elhiszik, a biblia Isten szava és amit mond rólunk, az igaz.

Isten azt mondja rólam, hogy megigazultam hit által és ez nem tőlem, van, hanem Isten ajándéka ez.

Ha te máshogy látod, vagy máshogy értelmezed, netalántalán fogalmad sincs hogy ezt írja a biblia, akkor ne is haragudj, de egészen más szinten mozogsz, mint a keresztények, -ergó nem vagy az. :)

Festheted te magad kereszténynek , táblára is kiírhatod a kerítésetekre, de ha nem tértél meg, nem merítkeztél alá vízbe és Szentlélekbe, hanem édesanyád elvitt csecsemőkorodba és a papbácsi rádfröcskölt némi hideg vizet, attól te sose lettél hívő.

Ismétlem, bocs, ha tévedek, de az írásod nagyjából erről árulkodik.

2014. dec. 30. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 Tamás321 ***** válasza:
Sátán Isten helyébe akart lépni. De ezt azért tehette meg, mert túl jó dolga volt. Olyan akart lenni, mint Isten, és most is ezzel csábítja az embereket, akik elbizakodottságuk és viszonylagos jó életük miatt szidják, káromolják Istent. Egyre magasabbra akarnak törni az emberek a hatalomban és ez élet magasságaiban. Ez mutatja, ki a lelkük fölött az uralkodó. A föld királyai és uralkodói mind ezzel a lelkülettel uralkodnak. Tírus és királya ugyanígy Sátán által uralkodott annak idején. Ez vonatkozik Babilonra is, a mostani világuralmi rendszerre: "Szíved felfuvalkodott szépséged miatt; megrontottad bölcseségedet fényességedben..." Tehát a legnagyobb baj az, hogy az ember Sátán indíttatására Istenné magasztalja magát viselkedésével, törekvéseivel. "...ollyá tevéd szíved, minő az Isten szíve"
2014. dec. 30. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
44%

A Lucifer név egyszer fordul elő a Szentírásban, és csak némelyik bibliafordításban. Például a Károli-fordítás 1899-es kiadása így adja vissza az Ézsaiás 14:12-t: Mimódon estél alá az égről, te Luczifer, hajnalnak fija?

Az a héber szó, amelyet Lucifernek fordítottak, azt jelenti: fényesség. A Septuaginta egy olyan görög szót használ, melynek a jelentése hajnalhozó. Ezért van olyan fordítás, amelyben az eredeti héber szót hajnalcsillagnak vagy fényes csillagnak fordították. De a Jeromos által készített latin nyelvű Vulgata a Lucifer (fényhordozó) kifejezést használja, és ez magyarázatot ad rá, hogy miért jelenik meg ez a szó némelyik bibliafordításban

Ki ez a Lucifer? A fényesség vagy a Lucifer kifejezés abban az üzenetben olvasható, amelyet Ézsaiás prófétai parancsa szerint az izraelitáknak hirdetniük kellett Babilon királya elleni példabeszédként. Ezért ez annak a kijelentésnek a része, amely elsősorban a babiloni uralkodóházhoz szól. Az, hogy a fényesség kifejezés egy emberre, nem pedig egy szellemteremtményre vonatkozik, jól látható ebből a kijelentésből is: a seolba szállsz alá. A seol az emberiség közös sírját jelenti, vagyis nem egy olyan helyre utal, ahol Sátán, az Ördög tartózkodik. Továbbá azok, akik látják, hogy Lucifer ilyen állapotba kerül, ezt kérdezik: Ez volna az az ember, aki megrengette a földet? Világos, hogy a Lucifer szó egy emberre, nem pedig egy szellemteremtményre utal (Ézsaiás 14:4, 15, 16, NW).

Miért tüntetik ki ennyire a babiloni uralkodóházat ezzel az elnevezéssel? Tudnunk kell, hogy a babiloni királyt csak a bukása után hívták fényességnek, gúnyból (Ézsaiás 14:3). A babiloni királyok önző büszkeségből a körülöttük levők fölé emelték magukat. Annyira öntelt volt ez az uralkodóház, hogy ezeket a szavakat adták a szájába: Az égbe megyek fel, az Isten csillagai fölé helyezem ülőszékemet, és lakom a gyülekezet hegyén messze északon . . . hasonló leszek a Magasságoshoz (Ézsaiás 14:13, 14).

A Lucifer név a Szentírás szerint nem Sátánra utal.

Azok a nevek, amelyeket a Szentírás ad nagy ellenségünknek, segít jobban megérteni módszereit, céljait. A Szentírás úgy utal rá, mint Sátánra, Ördögre, kígyóra és sárkányra (Jelenések 12:4, 9, 10). A Sátán név azt jelenti: Ellenálló vagy ellenfél (Jób 1:6; 2:1). Az Ördög név azt jelenti: Rágalmazó, vádoló, vagy rosszakaró. Sátánt még kígyó-nak is nevezik, mivel a kígyót használta fel Éva félrevezetésre az Éden kertjében (1Mózes 3:17). És sárkány-nak is nevezik, mivel előszeretettel igyekszik felfalni minket.

Sátán, az Ördög eredetileg Isten mennyei fiainak egyike volt. Odáig süllyedt, hogy ellenkezni kezdett Jehovával és megrágalmazta Istent. Szándékában állt eltéríteni Istentől az emberiséget és rávenni, hogy Sátán önző céljait szolgálja. Az Ördög cselekvési módja elárulja, hogy kétségbe vonta Isten igazmondását és azt, hogy az emberiségnek szüksége van arra, hogy Jehovától függjön és tőle várja az életet és a boldogságot. Sátán cselekvésében benne rejlik az is, hogy kétségbe vonta Isten uralkodói jogát, valamint uralkodási módját. Jehova ragaszkodik ahhoz az elvéhez, hogy igazságosságban kormányoz és uralkodik, teremtményei pedig önként, iránta és az igazságosság iránt való szeretetből szolgálják őt. Sátán viszont azon az állásponton van, hogy az önző nyereség a legkívánatosabb indíték. Más szóval azt állítja, hogy minden teremtménynek éppen olyan önzőnek kell lennie, mint amilyen ő maga, és valóban olyanok is (Jób 1. és 2. fejezet)

2014. dec. 31. 00:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
44%

Az elöttem író helyesen leírta, hogy a Lucifer sohasem volt azonos a Sátánnal.


Ha figyelmesen elolvasod kedves kérdezö a Bibliai idézetet róla, magad magérted, hogy a csak néhány fordításban elöfoduló Lucifer szó nem Sátán, hanem egy gúnygal hangzik el a gögös beképzelt babiloni király ellen.


Hogy ki találhatta ki ezt a sátánra, fogalmam sincs, de éppen olyan elterjedt nézet mint a Jézus karácsonyi születése. Tradíció.


Hogy lehet egy tökéletesböl rosz?

A Jakab levele leírja, hogy egészen egyszerüen. Ha valakinek helytelen vágyai támadnak és nem harcol ellene.


Egy jó családból való jól nevelt ember is bármikor rosszá vállhat, akár csalóvá, gyilkossá.


Ezt azért, mert nem beprogramozott robotnak van sem az ember, sem az angyalok teremtve.


Csak az állatokat teremtette Isten ösztönnel. Azok nem dönthetnek még afelett sem, hogy milyen fészket rakjanak.

2014. dec. 31. 06:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

A szabad akarat egy megfoghatatlan, megmagyarázhatatlan és főképp analizálhatatlan dolog.

Nem függ össze a tökéletesség, és a szabad akarat. Semmi köze a kettőnek egymáshoz.

Nincs magyarázat és ok arra, hogy miért lett gonosz. Ha lenne, akkor Isten lenne érte a hibás, és ő lenne a gonoszság forrása.

Van olyan hívő, aki abban hisz, hogy Istennek terve volt a gonoszsággal is. Ez azonban istenkáromlás. Ha Istentől származott a gonoszság, akkor Isten gonosz. Ebben az esetben Bakunyinnek lenne igaza, aki azt mondta, hogy ha volna isten, mindenképp szükséges lenne eltörölni őt.

Én tagadom ezt az állítást. Én abban hiszek, hogy Istenben nincs gonoszság, és ha rajta múlt volna, akkor mindenhol tökéletes boldogság lenne. Az megint egy dolog, hogy milyen módon lehet visszakerülni Istenhez.

Szokták idézni: Ésa. 45,7 "békességet szerzek és gonoszt teremtek; én vagyok az Úr, a ki mindezt cselekszem!"

Azonban ez nem a szellemi gonoszságra vonatkozik, ami minden gonoszság alapja. Hanem a földi büntető ítéletekre (bármilyen formában), aminek is pontosan az a célja, hogy végeredményként helyreállítsa Isten hegemóniáját a világmindenségben.

Fatális, elvi hiba ezt úgy értelmezni, hogy ő a gonoszság forrása.


Értem én, hogy valahogyan meg kellene magyarázni a gonoszságot, de nem lehet.

Az erre irányuló kísérletek mindig fals eredményt adnak.

2014. dec. 31. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

 Vajon a Lucifer név a Biblia szerint Sátánra utal?

A Lucifer név egyszer fordul elő a Szentírásban, és csak némelyik bibliafordításban. Például a Károli-fordítás 1899-es kiadása így adja vissza az Ézsaiás 14:12-t: „Mimódon estél alá az égről, te Luczifer, hajnalnak fija?”

Az a héber szó, amelyet „Lucifernek” fordítottak, azt jelenti: ’fényesség’. A Septuaginta egy olyan görög szót használ, melynek a jelentése ’hajnalhozó’. Ezért van olyan fordítás, amelyben az eredeti héber szót „hajnalcsillagnak” vagy „fényes csillagnak” fordították. De a Jeromos által készített latin nyelvű Vulgata a „Lucifer” (’fényhordozó’) kifejezést használja, és ez magyarázatot ad rá, hogy miért jelenik meg ez a szó némelyik bibliafordításban.

Ki ez a Lucifer? A „fényesség” vagy a „Lucifer” kifejezés abban az üzenetben olvasható, amelyet Ézsaiás prófétai parancsa szerint az izraelitáknak hirdetniük kellett ’Babilon királya elleni példabeszédként’. Ezért ez annak a kijelentésnek a része, amely elsősorban a babiloni uralkodóházhoz szól. Az, hogy a „fényesség” kifejezés egy emberre, nem pedig egy szellemteremtményre vonatkozik, jól látható ebből a kijelentésből is: „a seolba szállsz alá.” A seol az emberiség közös sírját jelenti, vagyis nem egy olyan helyre utal, ahol Sátán, az Ördög tartózkodik. Továbbá azok, akik látják, hogy Lucifer ilyen állapotba kerül, ezt kérdezik: „Ez volna az az ember, aki megrengette a földet?” Világos, hogy a „Lucifer” szó egy emberre, nem pedig egy szellemteremtményre utal (Ézsaiás 14:4, 15, 16, NW).

Miért tüntetik ki ennyire a babiloni uralkodóházat ezzel az elnevezéssel? Tudnunk kell, hogy a babiloni királyt csak a bukása után hívták fényességnek, gúnyból (Ézsaiás 14:3). A babiloni királyok önző büszkeségből a körülöttük levők fölé emelték magukat. Annyira öntelt volt ez az uralkodóház, hogy ezeket a szavakat adták a szájába: „Az égbe megyek fel, az Isten csillagai fölé helyezem ülőszékemet, és lakom a gyülekezet hegyén messze északon . . . hasonló leszek a Magasságoshoz” (Ézsaiás 14:13, 14).

„Az Isten csillagai” a Dávid király leszármazási ágához tartozó királyokat jelentik (4Mózes 24:17). Dáviddal kezdve ezek a ’csillagok’ a Sion-hegyről uralkodtak. Miután Salamon felépítette Jeruzsálemben a templomot, a Sion név az egész városra utalt. A Törvényszövetség alatt minden izraelita férfinak kötelessége volt, hogy egy évben háromszor elutazzon Sionba. Ezért ez a „gyülekezet hegye” lett. Nabukodonozor úgy döntött, leigázza a júdai királyokat, majd pedig eltávolítja őket erről a hegyről, s ezzel kinyilvánítja azt a szándékát, hogy e ’csillagok’ fölé magasztalja önmagát. Nem Jehovának adta a dicsőséget a júdai királyok felett aratott győzelemért, hanem inkább öntelten magát helyezte Jehova helyébe. Ezért a babiloni uralkodóházra a bukása után gúnyosan úgy utaltak, hogy „fényesség”.

A babiloni uralkodók büszkeségét csakugyan visszatükrözi „a dolgok ezen rendszerének istene”, aki nem más, mint Sátán, az Ördög (2Korintus 4:4). Őt is mérhetetlen hatalomvágy jellemzi, és sóvárog azután, hogy Jehova Isten fölé helyezze magát. De a Lucifer név a Szentírás szerint nem Sátánra utal.

2015. jan. 1. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!