Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Hogyan értitek ezt? :"Akinek...

KZitus kérdése:

Hogyan értitek ezt? :"Akinek van füle, hallja meg, mit mond a szellem a gyülekezeteknek" Jel.2,7

Figyelt kérdés
Ma hogyan szól(szól?) a szellem a gyülekezetekhez?

2015. jan. 2. 16:30
 1/7 anonim ***** válasza:
Ennek a kérdésnek mi értelme van? Bizonyára te magad tudod rá a választ. Nem sértésből írom, valóban kíváncsi vagyok rá.
2015. jan. 2. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
azt jelenti, hogy egy tökéletlen emberekből álló testület által vezeti Isten a népét, akiket ráadásúl VEZETŐ- nek hívnak, miközben a biblia szerint egy a vezetőnk, a krisztus. hovatovább már azt állítják, hogy a királyság adja ki a kiadványokat, amik így ergo ihletettek.
2015. jan. 2. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
12%
Mi az a szellem? És van neki szája?
2015. jan. 2. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

"Térj meg: ha pedig nem, ellened megyek hamar, és vívok azok ellen számnak kardjával.

Akinek van füle hallja, mit mond a Lélek a gyülekezeteknek. A győzedelmesnek enni adok az elrejtett mannából, és adok annak fehér kövecskét, és a kövecskén új írott nevet, amelyet senki nem tud, csak az, aki kapja"(Jel.2:16-17)


Ne késlekedj... :)

2015. jan. 2. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Ez az a szellem, akit Jézus küldött az Atyától megdicsőülése után, hogy velünk maradjon és ne csak egy-egy embert töltsön be. Onnantól bárki hallhatja mit mond, de ha tagadja, akkor nem fog hozzá szólni. Ilyen tagadás például ha személytelen erőnek mondjátok, ennek még a józan ész és a logika is ellent mond. Aki olvassa a Bibliát, az látja, hogy a teremtő és fenntartó erő NEM egyenlő azzal, akit Jézus küldött, hisz ha az előbbi addig csak néha lett volna a Földön, akkor nem tartotta volna meg semmi a világot és az életet.

Te hallod mit mond?

2015. jan. 2. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Igaza van Elizabethnek:


Ez miért szükséges?

Van egy csomó vallás és mindenki szinte egymás torkának ugorva vallja hogy az ő vallása az 1 az igazi a szent...ect.

De szerintem mindenki úgy él teljes, és szép életet ha a saját vallása szerint éli azt az Úr kedvében. Legyen Katolikus, Református, Zsidó, Jehova tanúja, Evangélikus, és még sorolhatnám. Még régebben megkérdeztem privátba egy dühös, gúnyos kérdést kiíró embert, hogy neki mi értelme van ennyire lealázni egy másik vallást valló embert, mire azt a választ kaptam a részéről, hogy idézem:

"A Szt. Lélek dolgozik és lehet, hogy pont egy kemény szó által érinti meg valaki szívét, és ezzel lelket mentettél. Néha kellenek "Jézusok ostorral a kezükben"."

Ezt mind úgy, hogy előtte szó szerint elküldte a pokolba azt a másik vallást. Hát normális felfogás ez? Én a mai napig nem tudtam megemészteni ezt. Ez valóban így lenne?

A válaszokat köszönöm:

Elizabeth

További szép délutánt!

2015. jan. 3. 13:36
 7/7 anonim ***** válasza:
ki az az elizabeth, és hogy jött ez ide? kicsit csapongsz, kérdező.
2015. jan. 10. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!