Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Muszlimok! A férj testvérei...

Muszlimok! A férj testvérei verhetik a testvérük feleségét?

Figyelt kérdés

2015. jan. 10. 16:04
1 2
 1/20 A kérdező kommentje:
Sógor a sógornőt pl : Mert a sógornő csípős megjegyzést tesz a sógornak annak bunkó és illetlen viselkedéséért?
2015. jan. 10. 16:10
 2/20 anonim ***** válasza:
96%
verheti, de a rendörséget az nem fogja meghatni, hogy ő muszlim, tettlegességért ugyanúgy lecsukják, mintha keresztény lenne. nyugodtan jelentsd fel.
2015. jan. 10. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
59%
Azért elmond valamit róluk, hogy egyáltalán felmerül ez a kérdés.
2015. jan. 10. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
62%
a béke és szeretet vallása...
2015. jan. 10. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
95%

Nem. Ha a sógorom megpofozna egy beszólásèrt, feljelenteném.

Ha a férjem tenné meg, az ajtó előtt találná magát a cuccaival együtt.

2015. jan. 10. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
57%
Nem vagyok muszlim, csak kérdezem: a férj megteheti?
2015. jan. 11. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:

A sógor nem verheti meg a sógornőjét, hiszen a kezét sem foghatja meg és nem is láthatja a nőt.

ebből az következik hogy ha a kezét sem foghatja meg, akkor kezet sem emelhet rá.

a sógorral vallásilag tilos kettesben maradni, mivel nem számít rokonnak, tehát ha barátságos a sógor, még akkor sem lehet vele kettesben lenni.


ha egy sógor összeveri a sógornőjét, akkor hatalmas bűnt követett el.

2015. jan. 12. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
84%

selam

Muszlım ferfı felesege vagyok.Nem nem verhetı egyaltalan ez hogy merülhet fel? Meg a ferj sem verı verhetı a feleseget mılyen dolog volna az? valoban a beke vallasa lenne ha mındenkı betartana amıket leırtak a KORAN-ban. Nemhogy bantanı de soha egy rossz szot a ferjem meg nem mondott nekem. Itt az ıszlam orszagokban egy normalıs vallasos csaladban a nönek mındene megvan,odafıgyelnek arra hogy jol erezze magat,mındennel el legyen latva,nekem dolgoznom sem kell, amıt szeretnek azt megkapom.nem luxusdolgokat szeretnek amugy soha normalıs dolgokra gondolok de amıt szeretnek elmondom es elmegyünk együtt megvenni,ıgy ertettem.de egy muszlıma nem tesz soha megjegyzeseket negatıv ertelemben. azert azzal tısztaban kell lennıe akı muszlım ferjet valaszt ıtt a ferfıake a föszerep,ök a csaladot eltartok es fenntartok de ezzel vısszaelnıük nem szabad. nalunk a legnagyobb tısztelettel vıseltetnek ıranyomban nemcsak a testver de meg a ferjem barataı ıs. A KORAN azt ırja hogy Mohammed profeta mondta az a legjobb közületek akı a legjobban banık a felesegevel egy valodı ıgazı muszlımnak ezt kell / ene / szem elött tartanıa. veres,eröszak,veszekedes nem a muszlımokhoz melto vıselkedes kellene hogy legyen. SELAM azt jelentı Beke legyen veled hat akkor hogy verekedhetnenk? sajnalom ha ılyen elöfordul. OH :(

2015. jan. 13. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 A kérdező kommentje:
Nem történt ez meg ,de van egy testvére elég bunkó ,tiszteletlen és lekezelő velem ,bár nem csak velem ilyen hanem másokkal is.Az is felmerült bennem,hogy nem teljesen 100 és ha beszólnék neki még nekem is jönne.
2015. jan. 13. 12:53
 10/20 anonim ***** válasza:
100%
Szia! Az én párom is muszlim és nálunk is pont ez a helyzet,a párom bátyja eléggé bunkóka...és bennem is felmerült már ilyen kérdés mint benned.A párom nagyon rendes velem, de a bátyja.. Ő maga mondta nekem egyszer,hogy ő nem bírta volna velem még egy hétig sem ,az öccse helyébe már rég lekevert volna egy párat ahogy beszélek vele meg vitatkozom szegény öccsével és ő ,hogy sajnálja a testvérét.. meg mert nem tudom néha "hol a helyem"stb...Szóval nem szívlel engem de ez kölcsönös érzés.
2015. jan. 13. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!