Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Ti hogyan értelmezitek az...

Ti hogyan értelmezitek az alábbi igét a két fordítás tükrében? Ugyan azt jelentik? ApCsel 1:14

Figyelt kérdés

Károli revideált

ApCsel 1:14 Ezek mindnyájan egy szívvellélekkel, kitartóan imádkoztak az asszonyokkal és Máriával, Jézus anyjával és testvéreivel együtt.


Új Világ Fordítás

(Cselekedetek 1:14) Ezek mindnyájan rendületlenek voltak egy akarattal az imában, néhány asszonnyal, Jézus anyjával, Máriával, és a testvéreivel együtt.


2015. jan. 12. 19:39
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:

Az eredeti szövegben Károli fordítása szerint van, valószínű, hogy a jehovisták a Mária-kultuszt akarták ellensúlyozni azzal, hogy belenyúltak a Biblia szövegébe.


"hútoi pantesz észan proszkarterúntesz homothümadon té proszeukhé(imádkoztak) szün(együtt) günaixin(asszonyokkal) kai (és) Mariam (Mária) té métri (anyja) tú Iészú (Jézusnak) kai (és) toisz adelphoisz (fiútestvérek) autú (övé)" (lehet, hogy egy görög tanár nem értene teljesen egyet ezzel a fércmunkával, amit csináltam, de egyértelmű a szórend.)


Mária Jézus anyja, de a többinek Jakabnak, Józsénak, Simonnak és Júdásnak is anyja, Jézus féltestvéreinek, akik Józseftől születtek (Máté 13,55, Márk 6,3), őket említi az ApCsel 1,14-es mondat végén, mint Jézus testvéreit. Ez pedig már önmagában is cáfolja a Mária-kultusz egyik fő tévtanítását, az örök szüzesség dogmáját. Tudom, azzal szokták védeni a kondér becsületét, hogy a fiútestvér (adelphosz) szó unokatestvérekre is vonatkozhat, mégis Máriát nevezi meg Józsé, és Jakab anyjának a Máté 27,56-ban, a Márk 15,40-ben, illetve Józsé anyjának a Márk 15,47-ben, a Máté 27,61 nemes egyszerűséggel másik Máriának nevezi. Vagy talán a Biblia a nagynénit és nagybácsit is nevezi anyának és apának mindenféle magyarázat nélkül, mert ezen az alapon Ábrahám Lót apja volt, pedig a Biblia szerint határozottan a nagybátyja volt?

2015. jan. 12. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:

A Mária imádat már csak azért is abszurd mert ugye itt maga Mária is imádkozik.

S közbenjáró csak egy van.

2015. jan. 12. 21:01
 3/16 anonim ***** válasza:

szia


nyelvtanilag ugyan az az értelme nem tudom az első válaszoló miért mond ilyeneket

a vers arról szól hogy néhány Nő Máriával és Jézus testvéreivel, imádkoztak nem akármilyen módon


szivvel lélekkel, vagy is a versben felsorolt személyek teljes lelkülettel az imának szentelték magukat



egyébként a vers egyértelmű:

Figyelemre méltó, hogy az összejövetelen nem csupán az apostolok, és nem is csak férfiak voltak jelen. ’Néhány asszony’ is ott volt, például Jézus édesanyja, Mária. A Bibliában ez az utolsó konkrét utalás Máriára. Jó, hogyha ez a jelenet is az eszünkbe jut róla. Mária nem akart kitűnni a többiek közül, hanem alázatosan összejött a szellemi testvéreivel, hogy imádja Istent. Biztosan jó érzéssel töltötte el, hogy a másik négy fia, akik nem voltak hívők, míg Jézus élt, most itt vannak vele (Máté 13:55; Ján 7:5). A féltestvérük halála és feltámadása óta teljesen más emberek lettek (1Kor 15:7).

2015. jan. 12. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:

Engedelmeddel hozzáteszem még a Katólikus Bibliaforditást is


"ApCsel 1.14

Mindannyian egy szívvel, egy lélekkel állhatatosan imádkoztak az asszonyokkal, Máriával, Jézus anyjával és testvéreivel együtt.

ApCsel 1.15


----------


Szerintem mind a három forditás egy kicsit más szóval de ugyanaz az értelme a versnek.

2015. jan. 13. 05:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 Pietrosol ***** válasza:

Szia!


Jézus Krisztus is imádkozott. Ebből talán azt következtetést vonod le, hogy nem ő a megváltó?

2015. jan. 13. 06:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
Nem, ez csak azt bizonyítja, hogy Ő nem a Mindenható Isten, aki "egyenlő" vagy "egylényegű" lenne vele, hanem ahogy Ő magát nevezte, az Isten Fia, vagy az emberfia, aki magánál nagyobbnak tartotta az Atyját, valamint az "egyedüli igaz Istennek" nevezte Jehovát. (János 17:3)
2015. jan. 13. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 A kérdező kommentje:

Pietrosol!


Itt válaszolnak helyettem is ha akarom hanem! :))))

Nem akartam hogy helyettem válaszoljon bárki is.


Elsiklott a figyelmed felett hogy oda írtam hogy csak egy közbenjáró van!

A másik dolog meg az hogy azt is figyelmen kívül hagytad amit az első válaszoló írt.

Mert így érthető meg hogy miért is írtam azt amit írtam.

Viszont kérdésedre a válaszom az hogy: - Nem hiszem!

2015. jan. 13. 15:46
 8/16 Pietrosol ***** válasza:

Kérdező!


Idézet a Katolikus lexikonból: "Szeplőtelen Fogantatás: a Boldogságos Szűz Mária neve az →áteredő bűntől mentes fogantatása (→szeplőtelen fogantatás) alapján."


Fogalmam sincs, hogy lett ebből materialista értelmezés (biológiai szüzesség), de itt az eredendő bűntől való mentességről van szó és nem arról, hogy egy nőnek milyen szexuális szokásai voltak. Javaslom, hogy nézz utána a metafizikai jelentésnek.

2015. jan. 13. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 A kérdező kommentje:

Pietrosol!


"Fogalmam sincs, hogy lett ebből materialista értelmezés (biológiai szüzesség), de itt az eredendő bűntől való mentességről van szó és nem arról, hogy egy nőnek milyen szexuális szokásai voltak. Javaslom, hogy nézz utána a metafizikai jelentésnek."


Arról nekem sincs. Meg nem is érdekel.

Kérdésedre válaszoltam. Téma lezárva! :)))))

2015. jan. 13. 20:11
 10/16 Pietrosol ***** válasza:

Kérdező!


Az kiderült, hogy a katolikus teológia szerinti értelmezés köszönő viszonyban sincs azzal amiért támadod őket. Ez téged nem érdekel, mert a lényeg, hogy egy szalmabábot püfölve erősíthesd magadban az ellenségképet és a különlegesség hamis érzetét. Talán ezzel akarod önmagadban erősíteni a "jó úton járok" téveszmét? Tudom, hogy szeretnéd kihagyni, de leírnád, hogy hány "szereplő" kell a megváltó megszületéséhez és kik ezek?

2015. jan. 13. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!