Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Ti hogyan értelmezitek az...

Ti hogyan értelmezitek az alábbi igét a két fordítás tükrében? Ugyan azt jelentik? ApCsel 1:14

Figyelt kérdés

Károli revideált

ApCsel 1:14 Ezek mindnyájan egy szívvellélekkel, kitartóan imádkoztak az asszonyokkal és Máriával, Jézus anyjával és testvéreivel együtt.


Új Világ Fordítás

(Cselekedetek 1:14) Ezek mindnyájan rendületlenek voltak egy akarattal az imában, néhány asszonnyal, Jézus anyjával, Máriával, és a testvéreivel együtt.


2015. jan. 12. 19:39
1 2
 11/16 A kérdező kommentje:

Pietrosol!


Nem! Ez nem így van! Egyszerűen csak el akarom kerülni a vitát.

Az meg már milyen támadás hogy téma lezárva?

Köszi hízelgő de nem vagyok egyáltalán különleges. De nem Mária a lényeg hanem inkább az hogy együtt imádkoztak férfiak és nők.

2015. jan. 14. 05:16
 12/16 anonim ***** válasza:

Szerintem a katolikus teológia szerinti értelmezés viszont köszönőviszonyban sincs azzal, amit a Biblia mond. És ez a fontos!



A New Catholic Encyclopedia (1967, VII. köt., 378—81. o.) elismeri e hitnézet eredetéről: „A Szentírás nem tanítja nyíltan Mária szeplőtelen fogantatását . . . A legkorábbi egyházatyák bár szentnek tartották Máriát, de nem tekintették teljesen bűntelennek . . . Lehetetlen pontos dátumot megadni arra vonatkozóan, mikor lett ebből a hitből hittétel, de úgy látszik, hogy a VIII. vagy IX. században már általánosan elfogadottá vált. [1854-ben IX. Pius pápa fogalmazta meg a dogmát,] »amely azt tartja, hogy a Boldogságos Szűz Mária fogantatásának első pillanatától az eredeti bűn minden szennyétől mentes«.” Ezt a nézetet megerősítette a II. vatikáni zsinat (1962—1965) is (A II. Vatikáni Zsinat tanítása. Budapest, 1992, dr. Cserháti József és dr. Fábián Árpád szerkesztésében, 78. o.).


Maga a Biblia kijelenti: „Amint tehát egy ember [Ádám] által lépett a világba a bűn, majd a bűn folyományaként a halál, és így a halál minden embernek osztályrésze lett, mert mindnyájan vétkeztek” (Róma 5:12, Kat., kiemelés tőlünk). Közéjük tartozott-e Mária? A Biblia beszámol róla, hogy Mária a Mózesi Törvény előírásával összhangban 40 nappal Jézus születése után a jeruzsálemi templomban bűnért való felajánlást mutatott be, hogy tisztátalanságából megtisztuljon. Tehát ő is örökölte Ádámtól a bűnt és a tökéletlenséget (3Móz 12:1–8; Luk 2:22–24).

2015. jan. 14. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 A kérdező kommentje:

Pietrosol!


Ő a te embered ,a 12. válaszoló! :)))))

2015. jan. 14. 15:51
 14/16 Pietrosol ***** válasza:

Kérdező!


Ezt írtad: "A Mária imádat már csak azért is abszurd mert ugye itt maga Mária is imádkozik." Erre én utaltam arra, hogy Jézus is imádkozott, tehát logikád alpján Jézussal sem kell foglalkoznod.


"A Szentírás nem tanítja nyíltan Mária szeplőtelen fogantatását."


Valóban, nyíltan nem, csak így: "A hatodik hónapban az Isten elküldte Gábor angyalt Galilea Názáret nevű városába egy SZŰZHÖZ, aki egy Dávid házából való férfinak, Józsefnek volt a jegyese, és Máriának hívták. Az angyal belépett hozzá és megszólította: "Üdvözlégy, kegyelemmel teljes! Veled van az Úr! Áldottabb vagy minden asszonynál."


Különös tekintettel: "Veled van az Úr". Tehát nem levelet vagy pénzt küld neki a bevásárláshoz, esetleg, majd később benéz hozzá, hanem VELE VAN! Mária nélkül nincs megváltás.


Amúgy a Luk 2:22–24 Jézusról beszél és arról, hogy a zsidó szokások szerint a figyermeket körül kellett metélni. De kit érdekelnek a yudaizmus szokásai? Ugyanis a yudaizmus törvényei értelmében meg is ölték Jézust mert azt mondta, hogy "Én és az Atya egy vagyunk". A yudaizmusból nézve igazuk van és ha konzekvens akarsz maradni, akkor Jézus esetében is igazad kell adnod nekik. Tehát, ha kizárod Máriát, akkor kizárod Jézust és neked marad a yudaizmus. Ezzel nincs semmi baj, de akkor mit érdekel téged a kereszténység?


# 12 pedig, mivel az idézett rész nem Máriáról beszélt, akár a Dzsungel Könyvéből vagy a tegnapi Népszabadságból is idézhetett volna.

2015. jan. 14. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 A kérdező kommentje:

Pietrosol!


"Tehát, ha kizárod Máriát, akkor kizárod Jézust és neked marad a yudaizmus. Ezzel nincs semmi baj, de akkor mit érdekel téged a kereszténység?"


Engem az érdekelt hogy ki hogyan értelmezi az igét amit fentebb idéztem két fordításból.

Rendben szóltál hogy Máriát nem szabad kizárni. Olvastam amit írtál nem értek vele egyet és pont! Téma lezárva. :)))))

2015. jan. 14. 21:04
 16/16 Pietrosol ***** válasza:

Kérdező!


Rendben.


Minden Jót!

2015. jan. 14. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!